Риба в автоклаві: найкращі рецепти
Українці часто купують автоклав, щоби робити заготовки на зиму. Консерви — це смачно, корисно, і бюджетно. Єдиним недоліком домашньої консервації можна вважати небезпеку, і саме автоклав усуває всі ризики. Термічна обробка під тиском в автоклаві дозволяє знищити ботулотоксини та інші хвороботворні мікроорганізми. У результаті виходить чудова риба в томаті в автоклаві або інше блюдо. Не менш популярними є овочеві, грибні, м'ясні страви. У цій статті поговоримо про використання автоклава для приготування морепродуктів. Дізнаємося про те, які є консерви з риби в автоклаві.
Рецепти для автоклаву: риба в олії
Перший спосіб - приготувати рибу в олії: соняшниковій, оливковій або будь-якій іншій. Перевага такої страви – чистий смак морепродукту. Найчастіше таким чином роблять шпроти, які потім стають чудовою заготівлею для бутербродів. Якщо хочете робити консервовані морепродукти основною стравою, підійде тушкованка з риби в автоклаві.
Робити рибні консерви у великих ємностях не дуже зручно, та й мало хто закуповує для цього багато інгредієнтів. Краще вибирати півлітрові банки. На одну ємність вам потрібно буде приблизно 400 г риби, дві столові ложки рослинної олії, натерта морква та порізана цибуля. За смаком додають також спеції – лавровий лист (1-2 шт.), Сіль (6 г.) та горошки чорного перцю (2-3 шт.).
Дотримуйтесь наступного алгоритму. Спочатку почистіть рибу - видаліть шкірку, плавці, за бажання також голову. Тушку промийте під теплою водою. Далі наріжте її невеликими шматочками та обваляйте в солі. Залишіть продукт просолюватися, а самі переходити до овочів.
Моркву та цибулю ми просто промиваємо, очищаємо від шкірки, а потім подрібнюємо. Цибулю, як правило, нарізають, а моркву труть на тертці. Усі разом, включаючи рибу, закладаємо у ємність для консервації. На саме дно викладає перець та лавровий лист. Овочі та морепродукти викладаємо шарами: спочатку овочі, потім риба, потім знову овочі, і знову риба. Не наповнюйте банку до краю. Потрібно залишити 2 см повітряного прошарку. Зверху залийте все це олією.
Відразу заповнюйте кілька банок. Скільки залежить від місткості вашого автоклава. Якщо пристрій дозволяє одночасно вміщувати, наприклад, 20 півлітрових банок, скористайтеся цим. Зробіть 20 заготівок і приступайте до їх обробки.
Завантажуйте банки у приймальну ємність автоклава, заливайте у пристрій води майже до верху. Залишити до кришки потрібно приблизно 4 см. Далі закрийте кришку, і затягніть гайки, щоб середовище в автоклаві було герметичним.
Подальші дії залежить від типу агрегату. Якщо це електричний автоклав, досить просто підключити його до розетки, і натиснути на кнопку "пуск". Якщо це вогневий автоклав, увімкніть конфорку на газовій плиті та поставте автоклав зверху.
Далі просто стежте за термометром. У якийсь момент температура сягне 110°C. З цієї миті чекайте півгодини, а потім вимикайте автоклав, розкручуйте гайки, дістаньте консерви. Перед цим дайте пристрою охолонути. Якщо в процесі роботи температура почне підвищуватися ще вище, ніж 110 ° C, то зменшуйте потужність. В іншому випадку консервація може просто згоріти.
Риба в томатному соку на автоклаві
Якщо любите сам собою смак риби, то перший рецепт оптимальний. Однак, багато хто любить поєднання морепродуктів та томатного соку. Для них ми підготували іншу рецептуру.
Склад інгредієнтів тут такий самий, крім одного пункту — разом дві столові ложки олії використовуйте три столові ложки томатної пасти. А ось процес приготування відрізняється. Так, спочатку рибу готують до термічної обробки: видаляють плавці, хвіст, шкірку. Виняток – невелика риба, така як бички, мойва чи салака. З такою рибою проблем менше, адже плавці самі розварюються в автоклаві. Потім наріжте рибу і попередньо просмажте її на сковороді. Це допоможе позбавитися вологи. Не забудьте посолити інгредієнти та дати їм наполягати, увібрати спеції.
Овочі також спочатку почистьте і поріжте, а потім просмажте на сковороді або в мультиварці. У процесі використовуйте багато олії. Так, без нього в цьому рецепті також не обійтися. Через три хвилини після початку додайте на сковорідку томатну пасту, і накрийте все це кришкою. Залиште овочі смажитися на 10 хвилин.
Поки чекаєте, промийте банки та переконайтесь у їх цілісності. Потім розкладіть рибу та овочі шарами. Не забувайте про повітряний прошарок 3 см зверху.
Закріпіть заготівки в касети автоклава, і далі дотримуйтесь тієї ж процедури, що була описана і в рецепті вище. Щоправда, для риби в томаті потрібна триваліша термічна обробка. Радимо чекати 40-45 хвилин.
Як вибрати і де купити автоклав в Україні?
З рецептами все добре, та й зрозуміло – користуватися автоклавом дуже просто. Жодних проблем виникнути не повинно. Однак, як вибрати сам пристрій? Питання актуальне, якщо ви тільки готуєтеся здійснити покупку.
Враховуйте насамперед два показники: місткість пристрою та його тип. Оцініть, як багато заготовок ви робите за один раз, і на підставі цього підбирайте місткість. Бажано, щоб усі заготовки на день ви змогли зробити за один підхід. Ну чи, хоча б, за 2-3. Залежить від об'єму страв. Від типу пристрою залежатиме процес приготування. Як ми описували вище, механіка відрізняється у вогневих та електричних автоклавів.
Знайти обидва види ви можете в інтернет-магазині Cropper. Тут українці також купують доїльні апарати, коптильні холодного та гарячого копчення, дистилятори, шланги для поливу, навісне обладнання на мотоблоки та трактори, а також багато іншого. Одним словом, в асортименті зібрано сотні моделей вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання під неї.
Товар зі складу Кроппер доставлять до будь-якого населеного пункту України, і навіть за межі країни. Доставкою займається Нова Пошта. Можливий післяплата, переказ коштів з банківської картки або через термінал, кур'єрська доставка та самовивіз у Харкові або найближчому до вас відділенні перевізника.