Самогонні апарати

Завантажити ще
Сторінка
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом
 1. Непроточний змійовик с сухопарником
  3 260 ₴
 2. Непроточний дистилятор Cropper на 60 літрів з сухопарником і місткістю під воду
  9 990 ₴
 3. Непроточний дистилятор Cropper на 50 літрів з сухопарником і місткістю під воду
  9 650 ₴
 4. Непроточний дистилятор Cropper на 40 літрів з сухопарником і місткістю під воду
  9 350 ₴
 5. Непроточний дистилятор Cropper на 30 літрів з сухопарником і місткістю під воду
  8 290 ₴
 6. Непроточний дистилятор Cropper на 25 літрів з сухопарником і місткістю під воду
  7 930 ₴
 7. Непроточний дистилятор Cropper на 60 літрів з сухопарником
  8 550 ₴
 8. Непроточний дистилятор Cropper на 50 літрів з сухопарником
  7 850 ₴
 9. Непроточний дистилятор Cropper на 40 літрів з сухопарником
  7 390 ₴
 10. Непроточний дистилятор Cropper на 30 літрів з сухопарником
  6 730 ₴
 11. Непроточний дистилятор Cropper на 25 літрів з сухопарником
  6 520 ₴
 12. Непроточний дистилятор Cropper на 20 літрів з сухопарником
  6 080 ₴
 13. Дистилятор Cropper ЕКОНОМ газовий на 20 літрів з сухопарником
  5 190 ₴
 14. Дистилятор Cropper ЕКОНОМ газовий на 20 літрів
  5 650 ₴
 15. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 150 літрів з двома сухопарниками
  15 990 ₴
 16. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 120 літрів з двома сухопарниками
  15 150 ₴
 17. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 100 літрів з двома сухопарниками
  14 270 ₴
Завантажити ще
Сторінка
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом

Самогонний апарат – це обладнання для отримання міцного алкоголю з браги. Обов'язкові елементи самогонного апарату – перегінний куб і холодильник (змійовик). Також використовуються додаткові вузли: в дистилляторах сухопарник, а в ректифікаційних колонах царга і дефлегматор.

Самогонний апарат дозволяє отримувати домашній алкоголь за допомогою випаровування. Спочатку в бразы міститься багато хімічних сполук. Здебільшого це вода і етиловий спирт (до 18%). Оскільки алкоголь закипає при температурі 78°С, то брагу доводять до цієї температури. Внаслідок цього, спирт випаровується, а вода – ні. Пари етанолу конденсуються в змійовику, а речовини з більшою температурою кипіння залишаються в перегінному кубі.

Як вибрати самогонний апарат

Поради щодо вибору побутового самогонного апарату від досвідчених самогонників:

 1. Визначте оптимальний об’єм перегінного куба. Занадто великі та маленькі самогонні апарати купують під конкретні цілі. Для початківців слід вибрати перегінний куб місткістю 15-30 літрів. Розмір розраховується з урахуванням двох чинників. По-перше, заповнювати куб можна тільки на 80-85%, щоб запобігти потраплянню крапель браги при кипінні в систему охолодження. По-друге, врахуйте середній вихід самогону з браги – близько 1/5 від об’єму. Тобто, в самогонний апарат на 20 літрів можна залити 16-17 л браги, що дасть до 3,5 л самогону. Використовуючи цю формулу і враховуючи бажану кількість алкоголю, яку плануєте отримувати за одну партію, визначте оптимальну місткість самогонного апарату.
 2. Кращий самогонный апарат – самогонный апарат із міді, але через ціну вона частіше використовується для виготовлення окремих вузлів (змійовик, царга). Головна властивість міді, за яку вона цінується при приготуванні домашнього алкоголю, в тому, що вона зв’язує шкідливі речовини – сірководень, ацетати, аміак. Хороші недорогі самогонні апарати роблять з нержавійки. Нержавіюча сталь найближче за властивостями нагадує мідь. Силікон – матеріал для прокладок, ущільнювачів і шлангів для подачі води. Силікон не тріскається після тривалого користування, добре переносить зміни температури. При цьому він не виділяє шкідливі речовини, не має запаху.
 3. Визначтеся з типом холодильника. Самогонні апарати випускають з відкритими і непроточними холодильниками. Відкритий більше за розміром і призначений для використання в місцях, де немає водопроводу. Воду в нього потрібно доливати вручну, причому постійно потрібно заміряти її температуру. Проточним холодильникам потрібен водогін, але вони зручніші. Вони компактні, а втручання людини потрібно тільки один раз, щоб відрегулювати подачу води.
 4. Сухопарник (барботер, прикубник) встановлюється для того, щоб підвищити якість самогону. Його ставлять між кубом і холодильником. Сухопарник не є обов'язковим елементом, але робить алкоголь чистішим, дозволяє його ароматизувати. При покупці враховують тип і кількість прикубників. Доцільно встановлювати до 3 сухопарників. При цьому він може мати цілісну або розбірну конструкцію. Виготовляють прикубники з нержавійки або скла. Для новачків краще почати зі скляних, оскільки вони дешевші. Пізніше можна купити іншу модель, оскільки сухопарники легко встановлювати самостійно.
 5. Самогонні апарати бувають електричні і вогневі. Електричні оснащені ТЕНом. ТЕН дозволяє точно налаштовувати і підтримувати температуру, але ускладнює догляд за обладнанням. Вогневі моделі працюють від зовнішнього джерела тепла: електроплити, газу, дров'яної печі, деякі – від індукційної плити. Вогневі апарати дешевші, але постійно займають конфорку. Якщо врахувати, що перегонка може зайняти більше 10 годин, то в цей час ви не зможете нічого приготувати.

На окрему увагу заслуговує тип самогонного апарату. Хоч в основі роботи дистиляторів і ректифікаторів лежить один принцип, вони мають серйозні відмінності в конструкції. Ці відмінності сильно впливають на результат перегонки: чистоту, смак і міцність самогону.

Який самогонний апарат краще: дистилятор чи ректифікатор

Дистиллятор – найпростіший самогонний апарат, який складається з перегінного куба і змійовика. При перегонці в ньому, деякі якості браги передаються напою. Так до дистилятів відноситься ракія, чача, кальвадос, які мають аромат і нотки смаку фруктів.

Крім того, надати смак спиртному можна за допомогою сухопарнику. У нього додають прянощі, трави, цедру або сухофрукти.

За традиційними рецептами в дистилляторах роблять спирти для бренді, коньяку і віскі. Причому вважається, що для цього краще підходять мідні моделі, так як при витримуванні напої отримують більш виражений смак.

У ректифікаційних колонах роблять алкоголь без смаку. Це пов'язано з особливостями конструкції: царга і дефлегматор практично повністю видаляють домішки з пари. Як наслідок, самогон на фруктах, зерні, цукрі має однакові якості. Надати йому смаку можна, якщо зробити настоянку або наливку.

Також в самогонному апараті колонного типу можна досягти більшого вмісту етанолу, тому цей тип підійде тим, хто любить міцні спиртні напої.

Зверніть увагу, що на якість алкоголю впливає не тільки самогонний апарат. Щоб самогон мав приємний смак і не містив шкідливих домішок, дотримуйтеся правил приготування браги, відбирайте голови і хвости.

Основні характеристики побутового самогонного апарату

Перед покупкою зверніть увагу на характеристики обладнання:

 1. Місткість куба, оскільки вона впливає на максимальний вихід алкоголю.
 2. Продуктивність (швидкість перегонки) показує скільки самогону можна отримати за 1 годину роботи.
 3. Міцність після першої і другої перегонки. Для ректифікаторів ця характеристика вища, ніж для дистиляторів. Зверніть увагу, що чим вища міцність, тим менша швидкість перегонки.
 4. Для електричних моделей важливим показником є потужність і енергоспоживання.
 5. Витрата води показує, скільки рідини потрібно для охолодження на 1 годину роботи. Для ректифікаторів витрата води вища, оскільки вода використовується не тільки для холодильника, але і для дефлегматора.
 6. Важливою характеристикою є габарити, оскільки вони впливають на зручність використання. Так, від висоти колони буде залежати, чи вийде її поставити на плиту з витяжкою.
 7. Від ваги самогонного апарату залежить, чи можна його відправити поштою. Наприклад, не всі відділення пошти приймають посилки вагою більше 30 кг.

Варто зауважити, що характеристики змінюються при зміні комплектації. Наприклад максимальна міцність підвищитися, якщо поміняти дефлегматор або царгу в колоні, а установка другого сухопарнику зменшить швидкість перегонки дистилятора.

Домашній самогонний апарат: ціни, популярні моделі, доставка і оплата

В інтернет-магазині Cropper можна купити самогонні апарати різного типу. Всього в каталозі представлено більше 60 дистиляторів і ректифікаторів. Вартість самогонних апаратів в діапазоні 3000-12500 гривень. Доступний об’єм перегінного куба від 9 до 150 літрів, розбірні і цільні сухопарники, колони різного типу. Популярні вироби від виробників Троян, AquaGradus, Кроппер, Профі. На сайті можна прочитати відгуки, отримати інформацію і робочі характеристики кожної моделі.

Замовити самогонний апарат можна в будь-якому місті України. Доставка поштою (Нова Пошта, Інтайм) займає до 5 днів, є можливість самовивозу (Харків).

Способи оплати:

 • LiqPay;
 • банківський переказ (через застосування, термінал);
 • післяплата.

У каталозі інтернет-магазину Cropper також можна купити автоклави, сепаратори, коптильні, сільськогосподарське обладнання (насоси, зернодробилки, доїльні установки, корморізки, інкубатори).