Подрібнювач зерна
Подрібнювач зерна — фермерська техніка для приготування комбінованих кормів. Зернові культури є основою раціону майже всіх сільськогосподарських тварин. Особливо подрібнювач зерна купити потрібно тим, хто утримує м'ясо-молочні господарства. Якісне фуражне зерно легко комбінується з іншими видами корму, якщо його подрібнити. Корморізка для зерна виконує якраз цю функцію.
Купити подрібнювач зерна може бути корисно і тим, хто розводить птицю. У перемеленому вигляді курям, гусям, качкам буде простіше поглинати корм, і вони будуть швидше набирати масу. Подрібнювач зерен прискорює і полегшує приготування комбінованого харчування для поголів'я і звільняє час для інших господарських справ. Дробарками просто користуватися і обслуговувати їх, а ще вони енергоефективні — працюють від розетки і споживають дуже мало енергії.
Принцип роботи подрібнювача для зерна
Всі подрібнювачі зерна, дробарки, працюють за одним принципом. Спочатку ви засинаєте зерно в бункер. Після цього воно потрапляє у внутрішній резервуар, в якому і встановлені металеві деталі, що переробляють сировину. Пшениця, пшоно, ячмінь або інша рослина обертається в блоці з ножами, терками або молоточками до тих пір, поки роздроблені фракції не зможуть пройти через сито. Подрібнювач зерен зазвичай оснащується ситом з розміром осередків 2-3 мм. Як тільки шматочки стануть настільки маленькими, щоб пройти через нього, вони висипаються в приймач і їх можна використовувати.
Всі дробарки в цій категорії працюють, як подрібнювач для зерна, але деякі з них можуть використовуватися і для інших продуктів — стебел, коренеплодів, кукурудзяних качанів. Якщо пристрій може працювати і з іншими типами сировини, в його комплектацію входять змінні сита з великим діаметром осередків. Наприклад, можна отримати стружку коренеплодів 6 мм в діаметрі. Побутова дробарка для зерна, які можна використовувати для декількох типів кормів — це окрема категорія агрегатів. Така техніка не обов'язково коштує набагато дорожче — ціна кормоподрібнювачів залежить від:
- потужності двигуна;
- механізму подрібнення — роторний, молотковий, дисковий;
- обсягу робочої камери;
- матеріалу бункера для подачі зерна.
Крім того, можна купити подрібнювач зерна випущений різними компаніями. В Україні популярні вітчизняні виробники, наприклад, Дамілк і Елікор, а також білоруські, російські, молдавські та китайські. Різниця в ціні між ними незначна, але доступність запчастин і підтримка — відрізняється.
Як правильно вибрати дробарку для зерна?
Подрібнювач для зерна — технологічно нескладне обладнання, вибирати яке рекомендують в першу чергу орієнтуючись на розмір поголів'я. Оптимальне значення продуктивності можна обчислити, якщо помножити кількість необхідного одній тварині корму на число сільськогосподарських тварин. Отриманий результат допоможе зрозуміти який подрібнювач зерна купити в Україні, а точніше яка у нього повинна бути потужність і ріжучий інструмент:
- Двигун. Подрібнювач для зерна може оснащуватися приводами потужністю від 1,5 до 5 кВт. Ця характеристика менш важлива, ніж кількість обертів. Наприклад, "Хрюша", найдешевша дробарка для зерна, ціна якої всього 1300 гривень, обертає робочий механізм зі швидкістю 18000 об / хв. Цього достатньо, щоб за годину переробити 350 кг зерна. В середньому ціновому сегменті можна купити дробарку для зерна молдавської компанії "МастерКрафт". Подрібнювач буде коштувати вдвічі дорожче, частота обертання валу його двигуна 2800 об / хв, а максимальний обсяг перероблення зерна за годину тільки 180 кг. Обмеження обумовлені можливістю використовувати дробарку не тільки для зерна, а й для коренеплодів. Найпотужніша дробарка для зерна промислова випускається в Полтаві, компанією Елікор. Подрібнювач, ціна якого трохи перевищує 11 тисяч гривень споживає 5 кВт і видає 4200 об / хв, але може переробити 1000 кг сировини на годину. Це промислова техніка для фермерських господарств. Набагато частіше, власники невеликого поголів'я худоби і птиці, планують купити дробарку для зерна в Україні за ціною 2-4 тисячі гривень і укладаються в цей бюджет.
- Ріжучий інструмент. Якщо вам потрібна домашня дробарка зерна, купити роторну і молоткову — однаково вигідно. Роторна зернодробарка використовує ножі, зафіксовані на валу електродвигуна. Вони обертаються і ріжуть сировину, яка утримувалась ситом від падіння в приймач. Молоткова зернодробарка використовує, як подрібнювач складну конструкцію з молотків — рухомих і фіксованих пластин із загартованої сталі (дроблення відбувається при ударі зерна про молоток). Молоткові зернодробарки для домашнього господарства більш надійні, як правило, мають кращі робочі характеристики. При цьому працюють вони виключно з розсипчастим кормом: зерном, кукурудзою, соєю. Роторні (з ножами) подрібнювачі також підійдуть для стебелькуватого корму, цілих качанів кукурудзи.
Якщо є можливість, рекомендуємо купити дробарку для зерна з запобіжником. Такий подрібнювач можна використовувати в мережах з перепадами напруги, а головне він не зламається в разі перегріву. Крім того, краще купити модель з кнопкою запуску ніж ту, яка просто включається розетку. Не всі подрібнювачі зерна можуть довго працювати без перерви. Точне значення залежить від виробника і моделі, і вказується в інструкції до обладнання.
Дробарка для зерна ручна — влаштована за тим же принципом, що і електричні, але більше схожа на м'ясорубку, ніж на блендер-подрібнювач. Вона менш продуктивна — ви в будь-якому випадку не зможете крутити рукоятку, а значить і ріжучий інструмент, так само швидко, як його обертає привід. Проте, якщо ви тримаєте тварин і птицю "для себе", і у вас невелике поголів'я — дробарка зерна, купити яку можна дуже дешево і використовувати навіть в місцях, де трапляються перебої з електрикою, підійде як не можна краще.
Дробарка для зерна без вбудованого двигуна може запускатися від трактора або дизельного генератора або приєднуватися до електромотора іншого обладнання. Це зручно якщо що-небудь з цього є у вашому господарстві. Такі дробарки для зерна купити в Україні можна дешевше, але підходять вони не всім і вимагають трохи більше підготовки до роботи, а ще менш безпечні при такій же продуктивності.
Останній нюанс — матеріали. Пластикові деталі (наприклад, заглушки або бункера) допустимі, але надійніше будуть металеві комплектуючі. Якщо ваша дробарка для зерна промислова, полімерних деталей в ній повинно бути мінімум, а ось в домашніх, вони гідно витримують навантаження.
Як користуватися подрібнювачем зерна
Користуватися дробарками і подрібнювачами — просто. Вам потрібно засипати сировину в бункер і техніка сама зробить всю роботу. Проте є кілька нюансів:
- Підготовка сировини. Зерно просівають, щоб видалити каміння, інші важкі предмети, оскільки вони можуть привести до пошкоджень ножів ротора. Бажано перевіряти сировину, оскільки соломинки, великі фрагменти листів перешкоджають нормальному проходу зерна з бункера в камеру подрібнення побутової дробарки.
- Зміна робочих характеристик. Заміна дробить механізму і сита, проводиться при необхідності, щоб дробарка для кукурудзи, змогла працювати з зерном і навпаки.
- Перевірка шнура на наявність пошкоджень. На двигуні неприпустимо утворення конденсату, оскільки висока вологість призводить до короткого замикання. Переконайтеся, що кріплення камери дроблення надійно закручені.
- Запуск зернодробилки-крупорушки проводиться до початку подачі зерна. Це потрібно, оскільки для набору оборотів двигуну потрібен час. Після відкривається дверцята (шибер) між камерою і бункером для зерна. Сировина має надходити так, щоб не було перевантаження (визначається по звуку роботи). Перевантаження може стати причиною поломки двигуна.
Дробарки для зерна в Україні поставляються з інструкцією, не забувайте звірятися з нею, якщо вперше використовуєте обладнання.
Переваги дробарок для будинку
Дробарки для зерна необхідні на всіх тваринницьких господарствах. Велика рогата худоба від природи не пристосований перетравлювати велику кількість цільних зерен. Попереднє подрібнення покращує засвоюваність, а тому корови отримують потрібну кількість калорій з меншого обсягу корму.
Схожа ситуація з сільськогосподарською птицею. Зазвичай вони їдять дрібні камені, щоб перетирати зерно в шлунку. Крупорушка вже виконує цю функцію, що сприяє швидкому набору маси поголів'я.
4 причини, чому дробарка зерна для будинку — це вигідно:
- Продуктивність обладнання побутового класу становить 120-400 кілограм корму на годину, в залежності від моделі. У фермерських агрегатів (ДТЗ КР-20С або КР-23, а також крупорушки полтавської Елікор-4) продуктивність понад 500 кг / год.
- Простота використання і переобладнання. Для застосування дробарки для зерна не потрібні спеціальні навички. Так, заміну робочої частини можна провести самостійно, використовуючи набір звичайних інструментів.
- Надійність дробарок пов'язана з простотою пристрою: чим менше складних деталей — тим нижча ймовірність поломки. Зверніть увагу, що навіть надійна крупорушка може зламатися, якщо використовувати її не за інструкцією.
- Ціна побутових зернодробарок знаходиться в межах 2000-4000 гривень. Є мінідробарки, які стоять по 1300-2000 гривень.
Крім того, універсальні зернодробарки переробляють різну сировину — зерно, соєві, траву, коренеплоди та інші продукти. Переваги установки роблять її незамінною в веденні сільського господарства, а купити подрібнювач в Харкові зі складу виробника можна з доставкою по Україні
Скільки коштує корморізка для подрібнення зерна?
Ціна на зернодробарку залежить від багатьох факторів: матеріалів корпусу, приводу, продуктивність і т. Д. Вартість подрібнювачів корму на сайті представлена без націнок. Сама базова модель обійдеться в 1150 грн. Найбільш же модернізована виробнича модель — в 11100 грн. При цьому в одному ціновому діапазоні вам доведеться вибирати з виробників. Подрібнювачі зерна виробляє безліч українських компаній:
- харківські DaMilk і Зубренок;
- полтавський Елікор;
- вінницькі РКС ПРОМ і СОВЄК;
- Газда, яка виготовляється в Ужгороді та Токмаку.
Крім українських дробарок в сільськогосподарських магазинах можна знайти також випущені в Росії подрібнювачі, білоруські зернодробарки Могильов і Minsk Electro, а також молдавські Master-Craft, про які добре відгукуються фермери.
Млин-Ок, ДТЗ та Mastak — українські торгові марки, але деталі зернодробарок вони виробляють в КНР. Це означає, що якщо вам потрібна допомога дилера з обслуговуванням або запчастини — знайти їх буде просто, а ціна на них не позначиться на бюджеті вашого фермерського господарства. Самі подрібнювачі цих виробників з рівноцінною потужністю двигуна і набором сит, коштують приблизно однаково. Ви не переплатите більш як 500 гривень за зернодробарку, але порівнювати їх рекомендують уважно, щоб знайти модель з запобіжником, амортизаторами і іншими компонентами, які роблять її використання зручніше.
Де купити корморізку для перероблення зерна?
Купити зернодробарку або траворізки можна в інтернет-магазині Cropper. У каталозі представлені моделі від різних виробників, так що ви з легкістю підберете саме ту, яка буде повністю відповідати вашим вимогам.
Менеджер сайту проконсультує вас телефоном в разі потреби. Просто натисніть плаваючу кнопку в лівому нижньому кутку екрану, і він вам передзвонить.
Оплата замовлень проводиться:
- Готівкою при отриманні.
- Перекладом на банківську картку або розрахунковий рахунок.
Доставка здійснюється по всій території України і за кордон. Ця послуга оплачується покупцем. Українська пересилання проводиться через перевізників «Нова пошта», «Інтайм» і «Делівері».
Популярні категорії:
Корморезка, зернодробарка, подрібнювач трави, молоткова дробарка, подрібнювач сіна, лущилки для кукурудзи, корморізка для коренеплодів, подрібнювач овочів і фруктів, універсальний подрібнювач.