Як зробити коптильню гарячого копчення своїми руками?

05 травня 2020

У житті кожної людини відіграє велике значення повноцінний раціон. Здорове меню включає в себе білки, вуглеводи, жири і т.д. До речі, про білки і жири. М'ясні, рибні продукти - одна з основних складових повноцінного раціону. У цьому випадку не варто забувати про їх свіжость і якость.

 Погодьтеся, набагато безпечніше приготувати копчене м'ясо у власній коптильні, ніж купувати продукт сумнівної якості в магазині. Якщо ви утруднені у фінансах і поки не наважуєтеся купувати дане обладнання, рекомендуємо спробувати зробити коптильню гарячого копчення своїми руками. Перед складанням переконайтеся, чи під силу вам така праця. Радимо також вивчити перелік усіх необхідних витратних матеріалів та обладнання. Коптильню можна виготовити з металевих листів, цегли, колишнього балона для зберігання газу, з бляшаного бідона і ​​з холодильної камери. У цьому матеріалі ми детально розповімо про кожен з цих варіантів, а ви можете вибрати той, який найбільше припаде вам до смаку.

Як зробити мангал-коптильню з металу своїми руками

Саморобна коптильня домашнього копчення призначена для приготування продуктів, таких як м'ясо, риба, птахи або навіть сала. Електроплита буде виконувати роль генератора, що виробляє теплову енергію. При необхідності підвищення до більш високих температур потрібно розпалити невелике багаття. Перейшовши до збірки коптильні, радимо намалювати креслення майбутнього обладнання, а також підрахувати потрібну кількість інвентарю.

Для складання коптильні-мангала гарячого копчення вам знадобляться 2 листи з металу (61 * 156,5 см, 2 см в товщину), болгарка, зварювальний апарат, столярний кут, метр і тонка арматура. Можете виготовити коптильню своїми руками і інших розмірів, головне, щоб в конструкції не було щілин.

 1. Зібрати мангал-коптильню з металу своїми руками не складе великих труднощів, якщо ви уважно складете всі необхідні креслення. Будь-яка помилка може призвести або в кращому випадку до розтрати початкових первинників, а в гіршому - до небезпеки обладнання, здатне завдати шкоди не тільки вам, а й оточуючим людям.
 2. Один металевий лист розділіть болгаркою на чотири чверті, причому всі частини повинні мати однаковий розмір. Переконайтеся, що деталі не відрізняються.
 3. Вже підготовлені металеві листи (2 штуки) необхідно скріпити. Для цього використовуємо крапельну зварку. Зафіксуйте дві площини таким чином, щоб у вас вийшов прямий кут. Таким же чином «зваріть» інші частини.
 4. Конструкція повинна вийти повністю повітронепроникною, без щілин і отворів. Щоб домогтися такого результату, з'єднайте шви зварюванням у внутрішній частині майбутнього обладнання.
 5. Щоб зробити днище для майбутнього обладнання, необхідно використовувати лист з металу, що залишився. Виріжте заготівлю і зафіксуйте зварюванням до «зібраної» рамці.
 6. Настав час для виготовлення кришки майбутньої коптильні для гарячого копчення. Пластину з нержавіючої сталі потрібно розрізати на 4 смуги, причому їх розмір повинен трохи перевищувати габарити металевої рамки. Після цього кришку можна приварювати. Вона повинна вийде досить глибокою, щоб вона змогла закрити короб.
 7. Збирання коптильні майже закінченао. Залишається тільки зайнятися зварюванням стрижнів на два яруси і відповідних за розміром ручок. Для установки ємності - піддону, що відповідає за збір соку і жирових відкладень, встановіть стрижні до нижньої частини короба. Нагорі розташуйте прути в лінію. Тут буде коптитися на гачках сировина.

 Подивитися відео по збірці коптильні своїми руками ви також можете в цьому матеріалі.

Як побудувати піч-коптильню з цегли своїми руками

Для збирання піч-коптильні гарячого копчення з цегли своїми руками, креслення також будуть потрібні. Розміри майбутнього обладнання ви можете вибрати самі. Для збірки конструкції вам знадобиться цемент, пісок, глина, мішковина, вогнетривку цеглу (430 шт), дверцята коптильної камери (квадратної форми з 14 см), димохідна стулка (квадратної форми з 14 см), дверцята для «топкового відділення» (квадратної форми по 28 см), плита з двома конфорками (41 см на 71 см), коптильна стулка (49 на 25 см), засувка (12 см на 21 см) сталеві кути, будівельний рівень, кельма, шпатель, молоток і містка ємність. Також не можна буде обійтися без покрівельних матеріалів, а також ряду пічної арматури. Останню складають в'язальний дріт, штирі і куточок (сталь).

Жодна домашня піч-коптильня не зможе працювати без міцного фундаменту. Радимо для початку зробити розмітки майбутньої конструкції, щоб знати, де буде розміщуватися устаткування і яким буде його розмір. Розмітка робиться за допомогою кілочок з дерева і простий мотузки. Якщо ви не плануєте будувати велику коптильню, рекомендуємо зупинитися на розмірі фундаменту не більше сорока сантиметрів. В іншому випадку доведеться зробити підставу більшої глибини, яку потрібно проармувати перед тим, як заливати. Фундамент зводитися за допомогою суміші з цементу, піску і гравію. При бажанні ви можете додати туди і сміття будівельного походження. Отримана суміш заливається бетонним розчином. Шар руберойду допоможе забезпечити гідроізоляцію фундаменту.

 Як у випадку і з іншими конструкціями необхідно правильно забезпечити «димове джерело». Піч-буржуйка знадобиться, щоб спалити дрова. Розмістіть піч за межами конструкції. Камерну частину коптильні зафіксуйте за трубної грубкою. Детальну схему зборки коптильні з цегли своїми руками ви можете побачити нижче.

Подивіться відео огляд як правильно побудувати піч-коптильню з цегли своїми руками

Як зібрати коптильню гарячого копчення своїми руками з газового балона

Завалялася ємність для зберігання газу? Радимо не викидати цю несподівано цінну річ, а використовувати її практично. Спочатку може здатися, що зробити гарячу коптильню з балона своїми руками досить важко. Але як тільки ви ознайомитеся з докладною інструкцією, ви переконаєтеся, що зібрати дане обладнання не складе великих проблем. Отже, щоб отримати надійну і безпечну для готування коптильню, радимо прислухатися до наступних рекомендацій:

 1. Спочатку необхідно позбавити балон від залишків газу. Це краще зробити в безлюдному відкритому просторі, наприклад, - на пустирі. Після цього ви можете відпилити вентиль. Щоб перевірити наявність газу на вентилі, нанесіть на нього воду з милом і поспостерігайте, утворюються чи на ньому бульбашки. Якщо бульмашків немає, значить і немає газу.
 2. Газолін, що залишився, зливається з балона в ємність з металу і спалюється.
 3. Балон без газу заливається рідиною і промивається.
 4. Для завантаження м'яса в коптильню вам знадобиться металева дверцята. Спочатку трохи надріжте трохи металевий лист, щоб він не розламався. Прибираємо все зайве на місцях балона, де будуть розташовуватися петлі. Приваріть їх до дверцят і основі балона. Переконайтеся, що ви приварили їх надійно, і тоді розріжте дверцята до кінця.
 5. Спиліть смугу з металу на дні майбутньої коптильні, а тому і одну-другу, щоб підготувати місце для топки в коптильні. Вона виготовляється із залізних товстих пластин. Отриману конструкцію приваріть до колишньої ємності для зберігання газу.
 6. Перш ніж використовувати апарат, закиньте дрова.

Відео огляд як зібрати коптильню гарячого копчення своїми руками з газового балона

Як зробити коптильню своїми руками з бочки?

Хочете зібрати коптильню гарячого копчення з бочки своїми руками? Без проблем! З усіх перерахованих способів цей найбільш простенький і зручний. Візьміть стару бочку і помістіть на її краю металеву граткову поверхню. Можна також скористатися прутами.

Їх необхідно встановити на дві ровни. Саме на цю конструкцію вішаються гачки з сировиною. Прямо під днищем бочки підпалюють вогонь. Для створення гарячої коптильні з бочки своїми руками ви можете не витрачати гроші на обладнання і т.д.

Подивіться відео огляд як зробити коптильню своїми руками з бочки

Коптильня з старого холодильника своїми руками: покрокова інструкція

Нерідко зламані холодильники отримують друге життя в якості місця для зберігання різної домашнього приладдя. Правда, мало хто з їх господарів в курсі, що у старій холодильній камері є інше застосування: коптильня! Але як зробити коптильню з холодильника своїми руками? Детальніше про це ми напишемо в інструкції нижче.

 1. Спочатку видаліть полки і ящики з основної камери, а також з дверцята холодильника.
 2. Щоб зробити дірку для виходу диму, закріпіть на стінках куточки по три пари і розташуйте їх в ряди різної висоти. Верхній рівень призначений для ґратчастих листів, планок з гачками, а той, що знаходяться внизу, - для денця, де будуть складатися жирові залишки.
 3. Розмістіть на днище холодильної камери електроплиту і денце для збору тирси.
 4. Переконайтеся, що дверцята холодильної камери міцно-міцно закриваються.

Відео коптильня з холодильника своїми руками

Коптильні гарячого копчення в магазині сільськогосподарської техніки Кроппер

Домашні коптильні гарячого копчення своїми руками - це вигідно і майже безкоштовно, проте жоден з цих саморобних винаходів не може зрівнятися з технічним обладнанням. За смаковими якостями отриманого продукту, швидкості копчення, мобільності і зручності в експлуатації саморобні коптильні поступаються своїм більш досконалим побратимам. В інтернет-магазині Кроппер ви можете вибрати коптильню з чорної, нержавіючої сталі або сталі з термостійким покриттям. Особливим успіхом користуються моделі з гідрозатворів, технічні характеристики яких дозволяють коптити м'ясо в закритому приміщенні. Зручна навігація сайту cropper.com.ua надає можливість підібрати модель в залежності від типу продукту.

Із приємних бонусів: приваблива вартість. Ціна коптильні гарячого копчення на сайті магазина Кроппер стартує від 565 грн, що є досить вигідною пропозицією, якщо вам необхідно обладнання на довгі роки. Для оплати замовлення, вам досить вибрати одну з наступних опцій: накладений платіж, грошовий переказ на пластикову карту або на розрахунковий рахунок підприємства. Отримувати товар так само зручно, як і оплачувати його: просто вкажіть, на відділення якої поштової служби його необхідно доставити. Наприклад, «Новою поштою», «Інтайм» або «Делівері» в будь-яке місто України. Жителі Харкова можуть скористатися послугами кур'єра.

Популярні товари
 1. Коптильня Hot Smoking: 520х310х330, кришка будиночок, термофарба, сталь 2 мм
  1 990 ₴
 2. Коптильня Smoke-House: 300x300x250, кришка будиночок, нерж 1.5 мм
  2 534 ₴
  Немає в наявності
 3. Коптильня Smoke-House: 300х300х200, із термометром, нержавіюча 1.5 мм
  2 650 ₴
  Немає в наявності
 4. Коптильня Smoke-House: 400x300x280, кришка пласка, сталь 1.5 мм
  1 490 ₴
 5. Коптильня Smoke-House: 400х300х280, кришка пласка, нержавіюча 1.5 мм
  3 150 ₴
 6. Коптильня Smoke-House: 400х300х280, з термометром, нержавіюча 1.5 мм
  3 520 ₴
 7. Коптильня Smoke-House: 400х300х310, з термометром, будиночок, нерж 1.5 мм
  3 750 ₴
  Немає в наявності
 8. Коптильня Smoke-House: 520x300x280, кришка плоска, нержавіюча 1.5 мм
  3 510 ₴
 9. Коптильня Smoke-House: 520x300x280, кришка пласка, сталь 1.5 мм
  1 590 ₴
 10. Коптильня Smoke-House: 520x300x310, кришка будиночок, нерж 1.5 мм
  3 640 ₴
 11. Коптильня Smoke-House: 520х300х280, з термометром, нержавіюча 1.5 мм
  3 750 ₴
  Немає в наявності
Інші статті та новини