Як працює побутовий дистиллятор?

23 червня 2020

Перш, ніж взятися за виробництво самогону, необхідно зрозуміти що, як і чому відбувається в процесі перегонки. Все не так складно, як може здатися на перший погляд, а тому буде під силу кожному.

Конструкція самогонного апарату

Стандартна перегінна система складається з:

  1. ємності для браги;
  2. холодильника (змійовика);
  3. сполучних трубок.

Перегінний куб являє собою металеву (нержавейка, мідь, алюміній) ємність, в якій відбувається процес нагрівання. Він повинен герметично закриватися, щоб пар потрапляв в холодильник, а не йшов в атмосферу.

ЗЗмійовик - скручена трубка, яка занурюється в воду. Вона потрібна, щоб відбувалася конденсація пара.

З'єднуються окремі елементи між собою шлангами або трубками. Можна використовувати харчовий силікон або метал, які не виділяють шкідливих речовин при нагріванні.

Чи не обов'язковим, але дуже корисним, є такий елемент як сухопарник. З його допомогою спирт проходить додаткове очищення і ароматизацію. Сухопарники в дистиляторах роблять з металу або скла.

Принцип роботи побутового дистилятора

Процес перегонки кожному знайомий ще з уроків хімії, просто не всі звертали на це увагу. Дистиляція відбувається завдяки випаровуванню: легкі речовини випаровуються, а важкі фракції суміші залишаються в ємності. Так отримують дистильовану воду, яка використовується для доливання в радіатор машини. Після випаровування вона не містить солей, завдяки чому не відбувається відкладення накипу, і охолодження двигуна протікає без проблем.

Самогоноваріння використовує той же принцип, але з деякими застереженнями. Так, спирт очищається від осаду, але в кінцевий продукт все одно потрапляють сивушні масла і шкідливі фракції. Якщо воду можна при дистиляції нагрівати до максимально можливої температури, то температуру браги необхідно утримувати в районі 78 ° С. Справа в тому, що при меншій температурі етиловий спирт залишається в бразі, а при 85 градусах починають виділятися сивушні масла і важкі фракції.

Ідеально чистий продукт в домашніх умовах отримати не вдасться, але прагнути до цього, безсумнівно, варто, виконуючи все з лабораторною точністю.

Як вибрати самогонний апарат?

Є кілька простих правил по вибору дистилятора, скориставшись якими, ви точно не будете шкодувати про витрачені гроші. Необхідно враховувати:

  • тип самогонного апарату;
  • його розміри, в тому числі обсяг;
  • матеріали виготовлення;
  • особливості конструкції.

Крім того, не забудьте попросити у продавця сертифікат. Заводська перегінна система обов'язково повинна мати документи, що підтверджують її походження і якість.

Побутовий дистиллятор може бути декількох типів:

  1. стандартний дистиллятор;
  2. апарат з сухопарнику;
  3. аламбік;
  4. бражна колона;
  5. ректифікаційна колона.

Найпоширенішими і зручними є перші два типи. Вони дозволяють проганяти велику кількість продукту, за ними легко доглядати. Правда поріг одержуваного продукту не перевищуватиме 50% спирту. Для того щоб отримати більш високий градус знадобиться додаткова дистиляція самогону.

Ємність для браги заповнюють тільки на 4/5, щоб краплі не потрапляли в трубки. Враховуйте це, якщо збираєтеся працювати з великими обсягами. Крім того, залежно від розмірів побутового дистилятора для самогону, можуть бути деякі обмеження на його використання. Наприклад, дистилятори колонного типу не завжди зручно використовувати в квартирах через їх висоту.

Матеріал апарату не впливає на саме самогоноваріння - воно завжди відбувається за однією схемою. Але від нього залежить швидкість нагріву, довговічність і вартість дистилятора. Ідеальним буде мідний самогонний апарат, але він дуже дорогий і не завжди підходить для початківців. Зверніть увагу на моделі з нержавійки, з якими дуже просто працювати. Алюмінієві апарати використовувати не рекомендується.

Кожен агрегат для самогону має певні особливості конструкції, які потрібно враховувати. Наприклад, вузьке горлечко ускладнить чистку апарату. Холодильники деяких моделей працюють тільки з проточною водою, а тому не можуть використовуватися в сільській місцевості, де немає водопроводу.

Популярні в Україні самогонні апарати

Перетворить виробництво самогону в цікаве хобі дистиллятор «Веселий бородань». З ним дуже просто почати освоювати мистецтво готування алкоголю, адже він має простий і зрозумілий пристрій. Обсяг «Бороданя» становить 17л, чого вистачить навіть для перегонки значної партії браги. Цей апарат випускається в декількох моделях, які відрізняються способом нагріву і комплектацією (ємність сухопарника).

Популярністю користується також побутовий дистиллятор «Буратіно». Він виготовляється з нержавіючої сталі і має ємність в 30 літрів. Відмінна риса цього апарата - вертикальне розташування сухопарнику і змійовика. Завдяки такому пристрою «Буратіно» можна використовувати навіть на маленькій кухні.

Він оснащений термометром і терморегулятором, що дозволить підтримувати ідеальну для випаровування спирту температуру. Має вбудований електронагрівач, який працює від стандартної мережі.

Налагоджений процес самогоноваріння буде протікати з базовою моделлю апарату, в якій немає нічого зайвого. У комплекті йде перегінний куб на 20 літрів, термометр, змійовик і сполучні трубки. Може використовуватися на електроплиті і на відкритому вогні. Особливо варто відзначити відмінну герметизацію і зручний запірний механізм кришки.

 
Популярні товари
  1. Дистиллятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 25 літрів з сухопарнику
    6 520 ₴
  2. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 30 літрів з сухопарником
    6 980 ₴
  3. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 40 літрів з сухопарником
    7 390 ₴
  4. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 50 літрів з сухопарником
    7 840 ₴
  5. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 20 літрів з розбірним сухопарником
    6 590 ₴
  6. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 25 літрів з розбірним сухопарником
    6 790 ₴
  7. Дистилятор Cropper ПРЕМІУМ газовий на 30 літрів з розбірним сухопарником
    7 220 ₴
Інші статті та новини