Інструкція із застосування побутового автоклаву
Консервовані страви широко застосовують у багатьох країнах світу, і становлять важливу частину нашого раціону. По-перше, вони допомагають заощадити, адже влітку овочі та м'ясо можна купити "дешево", зробити з них консерви, і з'їсти вже пізньої осені або взимку. Побутовий автоклав потрібен, щоб швидко готувати консервацію, а також убезпечити страву від усіляких бактерій. Наприклад, автоклав для консервування вбиває ботулотоксин. Такого ефекту ви не досягнете, навіть якщо годинами проварюватимете продукти в каструлі або смажити їх на сковороді.
Як працює автоклав?
У чому особливість пристрою? Чому ефективність обробки вища, ніж при стандартному варінні? Справа в тому, що нагрівання відбувається під підвищеним тиском. Через це точка закипання води зміщується, температура рідини досягає 125°c, тобто. перевищує рівень кипіння. Без підвищення тиску досягти такого результату неможливо.
Чи може просто обійтися без тиску і цієї термообробки? Все добре, якби в умови герметичності не розвивалися активно мікроорганізми. Перед закочуванням банки треба ретельно обробити продукти, щоби переконатися — у них не залишилося токсинів та бактерій. Якщо цього не зробити, то в гіршому випадку ви отруїтесь стравою, а в кращому - страва просто зіпсується, про що ви дізнаєтеся через кришки, що здулася. Нагадуємо, що у разі ботулізму немає жодних візуальних вказівок на те, що страва зіпсована. Воно продовжує виглядати цілком їстівним.
Як користуватись побутовим автоклавом для консервації?
Спочатку потрібно приготувати страви, і для цього крок за кроком слідуйте рецептам. Ретельно промийте банки та самі продукти. Якщо є забруднення, що міцно засіли, то зріжте цю частину овоча/гриба. Переконайтеся, що кришка закриває банку герметично.
Потім візьміть готові консерви та завантажте їх у приймальну ємність автоклава. Не намагайтеся перевищувати місткість камери. Краще зробити кілька заходів. Вода в автоклаві повинна обов'язково доходити хоча б рівня розташування термометра, але при цьому не повинна доходити до самої кришки пристрою.
Далі специфіка використання залежить від того, який тип домашнього автоклаву ви придбали. Якщо модель вогнева, потрібно включити газову плиту, і поставити автоклав на вогонь. Чекайте на годину (або більше, залежно від рецепту). Потім дайте продуктам охолонути, і лише після цього можете дістати їх з камери, і перенести на місце, де ви плануєте їх зберігати.
Найпростіший принцип використання електричного автоклава. Його не потрібно ставити на конфорку. Просто увімкніть його до розетки, завантажте всередину консерви, закрийте кришку і натисніть кнопку "старт". Якщо потрібно, вибирайте відповідний режим на цифровій панелі. Залишається також дочекатися кінця обробки, а потім дати охолонути продукції.
Існують правила експлуатації автоклава, які допомагають продовжити його термін використання. Так, після кожного використання намагайтеся промивати автоклав теплою водою. Акуратно виливайте з нього воду, спочатку вимкнувши конфорку або витягнувши штекер автоклаву для домашнього консервування з розетки. Якщо це нержавіюча модель, то прослужити автоклав має понад десять років.
При виборі автоклава в магазині враховувати варто в першу чергу місткість/продуктивність та тип пристрою. Однак, зверніть увагу також на матеріал корпусу, віддаючи перевагу нержавіючої сталі. Алюмоцинк і моделі з газових балонів — бюджетніший, але менш якісний варіант.
Автоклав простий у використанні, тому розібратися в механіці пристрою зможе навіть підліток, а дорослим жінкам та чоловікам, які роблять заготовки на зиму, це зовсім не важко.
Де придбати домашній автоклав?
Автоклави поширені в Україні. Їх купують і для бізнесу, і додому. Є десятки вітчизняних та іноземних моделей, які ви можете купити. Але де шукати автоклав, якщо виникла така потреба? Варіантів три: ринок, фізичний магазин побутової техніки та інтернет-магазини.
У наш час рекомендуємо користуватися послугами інтернет-магазинів. Бажано профільних, таких як Cropper. Тут зібрані різноманітні автоклави із варіативною місткістю. Також українці купують тут доїльні апарати, сепаратори, дистилятори, коптильні, шланги, насоси та іншу техніку для дому, саду та городу.
Доставка: Новою Поштою по всій Україні, з самовивозом з відділення перевізника або кур'єром. Оплата: з картки, терміналу самообслуговування або післяплатою. Якщо залишаються питання, то телефонуйте на номер гарячої лінії Кроппер, і консультанти допоможуть вам.
На ринку та у фізичному магазині ви витратите в рази більше часу, та й асортимент тут буде явно меншим. Інтернет-магазини виграють і на вибір, і на сервісі.