Нержавіючі самогонні апарати є найпоширенішими. З цього металу роблять як дистилятори, так і побутові ректифікатори. Нержавіюча сталь використовується для виготовлення всіх вузлів: куба, царги, трубок, дефлегматора, холодильника. Тільки в деяких моделях встановлюють мідні змійовики, використовують в мідних дистиляторах мідну сітку в якості наповнювача царги.
Переваги самогонних апаратів з нержавіючої сталі
Популярність нержавійки в першу чергу пов'язана з ціною, але це не означає, що вартість – єдиний її плюс. Наприклад, доглядати за перегінним кубом з цього металу просто. Він добре очищається від пригорілої браги, накипу. Це пов'язано з тим, що нержавіюча сталь на відміну від міді добре переносить вплив абразивів і миючих засобів.
Нержавійка відноситься до твердих металів, а тому на ній не з'являються вм'ятини при випадкових ударах, падінні. Додатковий опір механічним пошкодженням забезпечують ребра жорсткості на перегінному кубі.
Харчові марки нержавійки, з якої роблять самогонні апарати, гарантують, що в алкогольні напої не потраплять сторонні хімічні з'єднання.
Як вибрати нержавіючий самогонний апарат
Критерії вибору самогонного апарату:
- Визначтеся з типом обладнання. Побутові ректифікатори потрібні для отримання міцного алкоголю, в якому відсутня явний смак. За допомогою дистиляторів роблять напої, такі як кальвадос або чача, які зберігають нотки фруктів, з яких приготовлена брага. Обидва типи можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі.
- Об’єм перегонного куба. Максимальний розмір визначається згідно умов використання. Наприклад, для апаратів від 50 л потрібно відводити спеціальне місце. Не рекомендують купувати куби до 15 літрів, оскільки у них буде низький вихід самогону.
- Обов'язкові елементи самогонного апарату – куб і холодильник. Для підвищення якості та міцності алкоголю використовуються сухопарники, дефлегматори. Щоб контролювати температуру використовуються термометри. Найкраще себе показали механічні (вбудовані) і цифрові термометри. Корисними але не обов'язковими комплектуючими будуть крани, клапани для стравлювання тиску, обладнання для вимірювання міцності.
- Збірку самогонного апарату спрощують клампові кріплення (обтискні хомути). Якщо використовується фланцеве з'єднання, то для зручності краще вибрати гвинти-барашки (з вушками), які можна затягувати без ключа.
- Більшість самогонних апаратів – вогневі. Тобто для їх роботи потрібен зовнішнє джерело тепла. Їм може бути газ, електрична або індукційна плита. Самогонні апарати оснащені ТЕНом зручніші, але коштують дорожче вогневих моделей.
Самогонні апарати з нержавійки: ціни, способи доставки та оплати
В інтернет-магазині Cropper можна купити нержавіючі дистилятори і ректифікатори від виробників АкваГрадус, Троян, Буратіно, Кроппер, Профі. В каталозі є самогонні апарати з сухопарниками, проточними холодильниками, цільними і розбірними колонами для ректифікації. Ціни на обладнання залежать від комплектації і місткості. В інтернет-магазині Cropper є самогонні апарати об'ємом від 9 до 150 літрів; вартість в діапазоні 2850-12150 гривень.
Також на сайті ви знайдете агрегати індивідуального доїння, коптильні, сепаратори, автоклави, насоси для поливу, інкубатори, інше господарське обладнання. При необхідності зв'яжіться з консультантом через зворотний дзвінок, і вам нададуть допомогу у виборі.
Доставка по Україні через Інтайм, Нову Пошту. Самовивіз з точки видачі товарів в Харкові. Оплата через термінал банку, LiqPay (онлайн), при отриманні (післяплата).