Вирощування курчат після інкубатора
У перші години життя, після того як курчата вилупляться з яєць, важливо знати все про вирощування курчат після інкубатора. Після того, як малюки побачать світло, їх необхідно відразу дістати з інкубатора, і швидко обсушити. Курчата в перші години життя дуже слабкі і невпевнені. Тому вам потрібно буде створити всі умови для їх комфортного існування, адже вам доведеться замінити їм квочку, яка всі обов'язки і відповідальність за адаптацію «дітей» до навколишнього середовища бере на себе.
Отже, спочатку пересадіть курчат в коробку, висота стінок якої повинна складати приблизно 50-60 см. На дно потрібно постелити папір, або м'яку безворсову тканину, щоб маленькі лапки не застрягали в нитках.
Оптимальний обігріву для вирощування курчат
Після вилуплення курчат в інкубаторі, важливо створити для них правильний і оптимальний температурний і світловий режим. Обігрів і освітлення повинні проводитися цілодобово. Для обігріву можна застосовувати грілки, лампу розжарювання, або поставити коробку біля батареї. Дуже важливо в перші дні життя пташенят, контролювати температуру в їх коробці. Вона не повинні перевищувати 29 -30 градусів, але і нижче налаштовувати не потрібно. Щоб забезпечити малюків правильним світлом, птахівники рекомендують застосовувати інфрачервоні лампи. Їхнє світло м'яке та рівне.
Спостерігайте за пташенятами: якщо вони постійно кучкуються і затискаються групами в кутку, то їм точно холодно. Якщо ж вони поводяться активно, багато бігають по коробці, то температура їм повністю підходить.
Після того як курчата зміцніють і підростуть, можете потихеньку знижувати температуру до 26-27 градусів, робити це потрібно приблизно через п'ять днів після вилуплення. Потім можна кожні сім днів ще знижувати її на три градуси. Коли пташенятам виповниться місяць, оптимальною температурою для них буде 18 градусів.
Коли починати годувати курчат?
Годувати курчат з інкубатора в перші хвилини життя не поспішайте. Природою був цей момент передбачений. У курчати ще є залишковий жовток, а значить, енергії на перших порах йому вистачить. Годувати курчат потрібно через 10-16 годин, після того, як ви дістанете їх з інкубатора. Є достовірні відомості про те, що пташенята, які отримали їжу в цьому часовому проміжку, показують хорошу продуктивність. Добові курчата, коли вперше щось починають клювати, в їх організмі відбувається запуск травлення. Ще кілька років тому, птахівники вважали, що найкращим варіантом корму для малюків вважається яєчний жовток. Але тепер доведено, що годування добових курчат повинно складатися не з такою жирною їжі. Посудіть самі, адже жовтки складаються з жирів, що може погано позначитися на ніжному шлуночку, і тим самим перевантажити травну систему. Тому, є думка, що найкращим кормом для пташенят буде кукурудзяна крупа.
Чим годувати курчат з інкубатора, ви можете з'ясувати також на популярних сільськогосподарських форумах для птахівників, де фермери діляться своїм досвідом і спостереженнями.
Поїти курчат в перші години життя потрібно звичайною, очищеною водою. Часто фермери дають їм марганцівку, але по суті це безглуздо. Тому що маленьке пташеня, після вилуплення, має ще стерильну мікрофлору кишечника. Можете по можливості наливати в поїлку відвари з ромашки та деревію. Те, що дійсно може бути корисним для малюків, так це розчин глюкози. Він може стати хорошою профілактикою анемії у пташенят. Що стосується поїлки, то вона повинна бути невеликих розмірів, щоб ваші підопічні не могли там намокнути. Небажано наливати в поїлку холодну рідину, вона повинна бути кімнатної температури.
Годування добових курчат
Раціон добових курчат в перші дні життя трохи змінюється. Коли пташенятам виповнюється доба, їм можна починати давати манну, пшеничну, ячну крупу і пшоно. Також можете починати годувати курчат стартовим комбікормом, який збагачений усіма необхідними речовинами на даному етапі життя для правильного розвитку.
Режим харчування також змінюється, тепер давати корм курчатам варто кожні 2 години. Навіть в нічний час варто доглядати за пташенятами.
У поїлку добовим малюкам вже можна починати наливати кисле молоко. Молочні продукти - це відмінне джерело кальцію. Можна давати також і не дуже жирний сир, розмішуючи його з крупами для розсипчастості.
Добові курчата можуть спочатку не розуміти, як їсти молочку, тому вам може знадобитися годувати кожного з піпетки.
Не забувайте давати своїм підопічним і вітаміни. Їх наявність в раціоні забезпечить малюкам правильний розвиток і вбереже від хвороб.
Маленькі птахи, при правильному догляді і раціоні починають рости і міцніти на очах. Після трьох днів можете ввести в їх раціон зелень - спориш, зелена цибуля або листя кульбаби. Зелень необхідно дрібно нарізати, і засипати в годівницю, як в чистому вигляді, так і упереміш з крупою.
Відео про те, як утримувати і годувати курчат
В даному відео можна дізнатися, як слід доглядати за тільки вилупилися курчатами в домашніх умовах.