Тушонка в автоклаві

16 листопада 2021
Рецепт тушонки в автоклаві — один з найпростіших і найкорисніших з усього того розмаїття страв, які можна зробити в цьому пристрої. Іноді його роблять чисто з метою економії, адже взимку м'ясо значно дорожчає. Набагато вигідніше купити м'ясо влітку, закатати в банки тушонку та поставити до льоху.
тушонка в банці

Фермери зі своєю тваринницькою фермою надходять також тільки не купують м'ясо, а отримують його зі свого поголів'я. Декому просто подобається смак тушонки, тому страву роблять швидше заради задоволення. У будь-якому випадку, які б цілі ви перед собою не ставили, стане в нагоді автоклав з нержавіючої сталі або іншого стійкого матеріалу.

Давайте розберемося в цих рецептах, які нам пропонують кулінари на просторах інтернету. Покрокове проходження алгоритму допоможе отримати якісну заготівлю з яскравим смаком.

Якою може бути тушонка в автоклаві?

Для початку визначтеся, ви хочете заготовити саму тушонку, без якихось добавок, або повноцінну страву? Деякі в одній банці закочують як м'ясну продукцію, так і гарнір: рис, гречку, пшеницю чи іншу крупу. Потім подумайте, яке саме м'ясо вам потрібне. Найпопулярніше в Україні куряча тушонка в автоклаві. Курятина найдешевша, при цьому її смак звичний для нас з дитинства, а дієтологи визнають його користь для організму. Можливо, ви хочете чогось більш рідкісного та витонченого: тушонка в автоклаві з качки, свинини, яловичини, кролика тощо?

тушонка

Як варити тушонку в автоклаві?

У цьому розділі розглянемо основні рецепти, залежно від типу м'яса, який ви вибрали. Всі вони схожі, але завжди знайдуться нюанси, пов'язані з часом приготування тушонки в автоклаві або ж з підготовкою інгредієнтів до закочування в банки.

Свинина

Тушонка свиняча в автоклаві — також дуже популярна страва серед українців. Свинина більш ситна, ніж курка, але коштує дешевше яловичини, кролятини або ягнятини. Вам потрібно взяти шматок свинячого філе, ретельно його промити та порізати на дрібні шматочки. Використовуйте лише свіже м'ясо. В крайньому випадку можете взяти заморожений екземпляр, але свинина швидко псується, та для неї це рішення важко назвати оптимальним.

Порізані шматочки філе відправляють у банки, змішують зі спеціями та закривають. Потім поставте банки в автоклав, розженіть температуру у пристрої до 110°C, і залиште страву для варіння на 35-40 хвилин. Свинину слід обробляти довше, ніж інші види м'яса. Тільки так можна позбутися звичної для свинини жорсткості.

Яловичина

Яловичина в автоклаві коштує дорожче, адже сама яловичина в Україні зараз у дефіциті. Однак, потішити себе можна, і закрити кілька банок доречно. Особливо, враховуючи кількість корисних речовин, які є в яловичині. Процедура приготування така сама, тільки не доведеться чекати 40 хвилин, поки м'ясо приготується. Можете обмежитись 30-35 хвилинами. Якщо обробляєте м'ясо 0,35 л., або 0,5-літрових банках, то температуру можна розігнати лише до 105°c.

Крольчатина

Тушонка з кролика в автоклаві — делікатес, користь якого важко переоцінити. М'ясо кролика вважають одним із найбільш дієтичних продуктів. Немає більш доречного м'яса для людей, які мають проблеми зі здоров'ям шлунка або стравоходу. Однак, і для здорових є величезна перевага – м'ясо кролика м'яке, ніжне та дуже смачне. Особливо люблять кролятину діти, та й педіатри радять хоча б раз на рік пригостити своє чадо цим продуктом. Взимку знайти кролятину в магазинах буде майже неможливо, тому тушонка з кролика буде універсальним рішенням.

М'ясо птиці

Також ми вже згадували про інші популярні та дешеві страви. Можна приготувати тушковану тушку з гусака в автоклаві, страву з курятини або перепелиного м'яса. Іноді готують тушонку з бройлера в автоклаві, хоча цей вид курок найчастіше відразу готують, не роблячи з неї заготовки на зиму.

Особливість м'яса птиці – вона швидко готується. Її складно зробити жорсткою, особливо курятину. Тому страви частіше обробляють при температурі 105°C в невеликих банках протягом 30 хвилин.

Який гарнір можна закрити разом із тушонкою?

гарнір з тушонкою

Найпростіший шлях — це спочатку влітку або восени закрити м'ясо в заготовках, а взимку готувати свіжий гарнір і діставати до нього м'ясо з льохів. Однак далеко не всі люблять смак свіжих гарнірів. Багато круп і овочів набувають особливо насиченого смаку після обробки в автоклаві разом з м'ясом. Особливо, якщо кілька місяців ця страва простояла, вбираючи соки м'яса. Закривають тушонку разом із наступними інгредієнтами:

  • гречкою;
  • пшеничною кашею;
  • рисом;
  • квасолею;
  • морквою;
  • і т.д.

Тушонка з гречкою в автоклаві, мабуть, вважається найбільш ситною та корисною стравою. Для любителів овочів можемо порадити рецепт, у якому разом із м'ясом закривається потерта морква та цільна квасоля. Тушонка з кашею в автоклаві — це ситно, і приступити до трапези ви зможете за лічені хвилини. Потрібно буде лише дістати банку із заготівлею з льоху чи іншої комори. Перевірити, що тушонка в автоклаві не здулася. Відкрити кришку та висипати вміст банки на тарілку. Останній крок — нагрійте страву в мікрохвильовій печі, та можна приступати до вечері. Якщо мікрохвильової печі немає, підігріти тушонку та гарнір можна на сковороді, використовуючи соняшникову або іншу рослинну олію, щоб уникнути підгоряння.

Яку банку та автоклав вибрати для закриття тушонки в домашніх умовах?

банки
З банкою все простіше — головне, щоб її обсяги підходили вам. Хтось воліє закривати консервацію у невеликих ємностях на 0,35 чи 0,5 літрів. А хтось вибирає і величезні, трилітрові тари. Щоправда, трилітрова заготівля з тушонкою — це не дуже вигідно. Коли відкриєте банку, вміст потрібно з'їсти протягом двох-трьох днів, і це за наявності потужного холодильника. Навіть якщо сім'я велика, розібратися так швидко з трьома літрами м'яса буде нелегко.

Не забувайте, що вибір банків також залежить від типу автоклава, який ви купили. Є моделі, які просто не поміститься велика банка — вона не пролізе через горловину. Якщо любите об'ємні заготовки, то подумайте про це ще на етапі вибору пристрою.

В іншому ж вибрати автоклав зовсім нескладно. Головне, визначтеся з місткістю — дайте відповідь собі на питання, як багато банок ви хочете обробляти за один раз. Ну і вирішіть, вас влаштує вогнева модель, яка працює тільки від відкритого джерела вогню (наприклад, газової плити на кухні). Або вам потрібен дорожчий, але й зручний електричний автоклав. Лише після цього дивляться на матеріал корпусу. Цей критерій важливий вже не так для процесу готування, як для довговічності пристрою. Так, автоклав із нержавіючої сталі прослужить вам 5 років і більше, а ось чорна сталь або пристрій із газового балона можуть зноситися набагато швидше.

Де купити автоклав для тушонки?

Немає окремої моделі автоклаву для тушонки. Будь-який пристрій підійде під виконання цього завдання. Враховуйте лише ті критерії, які ми перерахували трохи вище. Але де знайти широкий асортимент автоклавів, просто щоб було з чого вибирати?

На ринку ви знайдете від сили 5-6 моделей. Зовсім інша річ – профільний інтернет-магазин. Сотні екземплярів автоклавів є в інтернет-магазині Cropper. І електричні моделі, і вогневі, і нержавіючі з різною місткістю. Також в інтернет-магазині Cropper продають іншу корисну техніку для дому, дачі, саду та городу: коптильні, сепаратори, дистилятори, інкубатори, доїлки та багато іншого.

автоклав

Доставка по всій Україні. Перевізник – Нова Пошта. Можлива кур'єрська доставка. Оплата з картки, терміналу або післяплатою. Вдалих покупок та смачної тушонки!

Інші статті та новини