Овочі в автоклаві

02 грудня 2021

консервовані овочі в автоклаві

Взимку дорожчає не лише м'ясо з рибою, а й рослинні продукти: овочі, фрукти, зелень. Є тисячі рецептів того, як зробити заготівлі з овочів, запастися смачними та корисними салатами, малосольними інгредієнтами, повноцінними овочевими стравами. Однак, недостатньо просто проварити овочі, тим більше помістити в банку термічно необроблені інгредієнти. Тут потрібен домашній автоклав.

Пристрій дозволяє обробляти продукти за температури, що перевищує температуру кипіння. В автоклаві можна довести її до 120°c. Можна і більше, але це знищить смак страви. У цій статті поговоримо про рецепти – як приготувати овочі в автоклаві?

Найкращі рецепти

В одній статті перерахувати всі рецепти ми не зможемо, адже їх тисячі. Лише видів овочів є десятки, а страв — ще більше. Згадаймо основні страви, які є найбільш популярними серед українців.

Квасоля з овочами в автоклаві

Вам потрібно взяти півлітрові банки та підготувати 1 кг квасолі, 3 кг томатів, за смаком — сіль, цукор, свіжий і запашний перець, лаврушку. Іноді додають інші спеції. Закривати консерву можна не лише у півлітрових банках. Мабуть, для трилітрової ця страва не дуже підходить, а ось для літрової тари цілком. У такому разі потрібно взяти вдвічі більше інгредієнтів.

Почніть з вибору найкращої квасолі. Навіть у магазинах іноді продають не найякіснішу квасолю, яка вже висохла і зморщилася. Відкладіть її убік, і використовуйте з іншою метою, або просто викидайте. Хорошу квасолю ретельно промийте під теплою водою, помістіть у каструлю або таз і залийте водою. Залишіть бобові замочуватися. Це триватиме 4-5 годин.

Наступний крок — дістаємо боби з тазу, перекладаємо в іншу каструлю, знову заливаємо водою і ставимо на несильний вогонь. Додайте трохи солі та цукру в пропорції 1:1. Перемішуйте вміст ємності, доки боби не зварилися. На це в середньому йде година вашого часу. Показник того, що квасолю можна діставати — вона стає м'якою, і її можна розім'яти у "пюрі" вилкою.

Зварену квасолю процідіть і займайтеся обробкою томатів. Обшпарьте окропом помідори, зніміть з них шкірку, та підготуйте сито. Вам потрібно буде продавлювати овоч через сито, щоб вийшла суміш томатного соку та пюре. Цю суміш потрібно перелити в каструлю до квасолі, додавши також свіжий і запашний перці. Залишіть їх на слабкому вогні ще на 15-20 хвилин і лише потім додавайте лаврушку.

Останній крок — вам треба перелити вміст каструлі в банки, закатати їх і помістити в автоклав. Овочі щільно укладайте в ємності, заливайте окропом. Головне, залиште приблизно 3 см вільного місця до кришки. Аналогічно заливайте воду в сам автоклав, коли помістили в нього банки. Місце залишити також потрібно.

Розігрівати автоклав до максимуму не доведеться. Оптимальною для цієї страви вважають температуру 110°C. Готувати страву доведеться всього протягом 20 хвилин. Замкніть час, а потім вимкніть автоклав, і дочекайтеся, поки банки охолонуть, щоб дістати їх і перемістити в місце зберігання. Все, страви готові та чекають, поки ви відкриєте їх. 

консервовані овочі в автоклаві

Які овочі можна готувати в автоклаві?

Консервація овочів в автоклаві — це ціле мистецтво, і щоб випробувати всі страви, мабуть, потрібне життя активних кулінарних експериментів. У домашньому автоклаві готують також:

  • малосольні огірки та помідори;
  • салати з перцю, баклажанів, кабачків;
  • консерви з морквою;
  • часто в одній банці закривають овочевий салат або овочевий гарнір разом з основною м'ясною стравою.

Риба з овочами у автоклаві

Риба з овочами в автоклаві
Необов'язково м'ясо. Зараз часто консервують морепродукти, ціна на які взимку зовсім доходить до краю. Разом із овочами можете закатати щуку, бичків, кільку, салаку, хека, нототенію та інші види риби. Пам'ятайте, що перед проваркою з риби потрібно ретельно зняти шкірку та порізати тушку на дрібні шматочки. Якщо готуєте не тільки овочі, а й морепродукти, то підвищіть температуру в автоклаві до 115°C, і продовжіть термообробку ще на 5-10 хвилин.   

М'ясо з овочами в автоклаві

Аналогічно з м'ясом оптимальною температурою буде 115°C, а тривалість — 30 хвилин. Закатати можна цілісні шматки м'яса, тушонку чи паштет. Використовують курятину, ягнятину, телятину, свинину, гусятину, каченяту, кролятину, а також екзотичніші види м'яса.
М'ясо з овочами в автоклаві
Інші статті та новини