Як закладати яйця в інкубатор?
Багато українців розводять сільськогосподарських птахів у себе на приватних ділянках - це безперебійне джерело харчових продуктів: яєць і м'яса. Популярні в країні кури, перепела, гуси, качки, менше - фазани та голуби. Кожен раз купувати дорослих або молодих птахів досить затратно, тому краще розводити молодняк. Для цього знадобиться інкубатор для яєць, і до вибору моделі варто поставитися особливо серйозно. Особливо важливо приділити цьому увагу, якщо ви плануєте робити на фермі продукти для продажу. Тоді примітивна ручна модель не підійде, дивіться виключно електричний інкубатор сучасного зразка. А тепер же розповімо більше про експлуатацію інкубатора і підбір пристрою.
Відбираємо яйця для інкубації
Одна з найважливіших процедур в інкубації яєць - це їх закладка. Однак, починають завжди з іншого. Для початку потрібно відібрати яйця, з яких може вилупитися пташеня. Цей навик приходить з досвідом, і досвідчений птіцефермер визначає якість яйця на око. Спочатку краще користуватися овоскопі: ручним або вбудованим в корпус інкубаційної камери. У складних випадках до цього приладу вдаються і досвідчені птахівники.
Овоскоп - це вид ліхтаря, який просвічує шкаралупу яєць, і дозволяє побачити його внутрішню структуру. Враховуйте наступні показники перед закладкою:
- Розмір. В одну партію повинні входити яйця приблизно однакових габаритів. Якщо цей фактор не врахувати, то деякі пташенята починають вилуплюються завчасно. Підвищується також ризик появи задохликов, адже температурний режим і рівень вологості залежать від структури яйця і стану ембріона.
- Міцність шкаралупи. Яйця з дуже тонкою шкаралупою не підійдуть для закладки, адже ембріони в них майже не захищені від впливу навколишнього середовища. Вони не вилупляться. З іншого боку, дуже щільна шкаралупа теж не вважається перевагою. Молодняку буде складно проклевать її в потрібний момент, щоб "з'явитися на світло".
- Форма. Деформовані яйця дивної форми спочатку краще не використовувати при закладці.
- Цілісність. Іноді яйця пошкоджуються ще до того, як ви забираєте їх до інкубатору. Якщо помітили тріщину, то не варто закладати його в камеру - просто отримаєте ще одного задохликов, і знизите статистику виводимості.
- Вид птиц. Владельцы крупных хозяйств одновременно выращивают и кур, и перепелов, и гусей, и других сельскохозяйственных птиц. Складируйте яйца отдельно, и не закладывайте их одной партией.
Як закладати яйця в інкубатор без поворотного механізму?
Якщо ви купили ручної інкубатор без поворотного механізму, то ви не знайдете в ньому осередків для яєць. Розташовувати яйця потрібно просто на днище камери. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити шкаралупу. Заздалегідь потрібно відзначити дві сторони яйця знаками "+" і "-". Початківці фермери не знають, навіщо це роблять. Пояснюємо. Кілька разів в день вам доведеться вручну перевертати яйця іншою стороною, щоб вони прогрівалися рівномірно. Є ризик забути, які ви вже перевернули, а які ні, якщо не відзначити дві сторони окремими символами. Це робиться для вашого ж зручності.
Як правильно закладати яйця в інкубатор з поворотним механізмом?
Недолік інкубаційних камер з поворотним механізмом - вони не універсальні. Осередки розраховані на яйця якогось одного виду птахів. Однак, в іншому одні лише переваги. Вам не доведеться вручну перевертати яйця кожен раз - ця процедура здійснюється автоматично, за таймером або після натискання однієї кнопки механічного перевороту.
Процедура закладки же в цьому випадку відрізняється несильно. Єдина відмінність - розміщуйте кожне яйце в окремій клітинці. Перевірте, щоб вони були щільно зафіксовані, і не випадали з поворотного механізму. Використовувати символи "+" і "-" в такому випадку необов'язково, і навіть зайве.
Як вибрати інкубатор для домашньої ферми?
Інкубаційна камера, особливо автоматична - це складний механізм, хоч і користуватися ним зручно. Тут багато елементів, деталей, характеристики кожної треба враховувати під час покупки. Говорити про це можна було б багато, і для цього знадобилася б окрема стаття. Однак, поки що обговоримо основні властивості в загальних рисах:
- Місткість. Актуально і для автоматичних, і для ручних інкубаторів. Подивіться, скільки яєць поміститься в камері. Підбирайте модель, виходячи з кількості птахів у вас в господарстві. Якщо ферма велика, то краще взяти багатоярусний інкубатор.
- Універсальність. Деякі моделі розраховані тільки для одного виду яєць. Якщо вам це не підходить, то шукайте універсальні апарати.
- Тип нагріву. У примітивних інкубаторах використовують лампочний нагрів. Він справляється з поставленими завданнями, але витрата тепла не дуже раціональний, та й освітлення безпосередньо залежить від тепла. Чи не вийде вимкнути світло, не залишивши молодняка в холодних умовах.
- Наявність овоскопа в комплекті. Це корисний прилад, тому краще брати комплектацію з вбудованим або ручним овоскопі.
- Додаткові елементи контролю мікроклімату: наявність влагомера, кількість отворів для вентиляції, тип заглушки, термометр, зручність наливання води в спеціальні відсіки.
- Компактність. Якщо місця в приміщенні не так і багато, то краще заздалегідь задуматися про те, щоб інкубаційна камера в ньому помістилася. Перевагу віддавайте не надто широким, але багатоярусним моделям. Їх можна запросто поставити в кутку курника, сараю або приватного будинку, прибудови, не займаючи багато місця.
Де купити інкубатор в Україні?
Техніку для птахоферм часто шукають на ринках, або ж спеціально їдуть в фізичні магазини до найближчого обласного центру. У маленьких містечках і селищах таких магазинів, як правило, немає. Зараз ці витрати часу не актуальні, та й вибір в таких місцях дуже обмежений. Ми радимо шукати інкубатор через інтернет.
Cropper - найбільший в Україні інтернет-магазин, де українці купують сільськогосподарську техніку, пристрої для саду, городу та дачі. Тут купують автоклави, інкубатори, доїльні апарати, сепаратори, навісне обладнання, шланги та насоси для поливу, коптильні, дистилятори, окремі запчастини та витратні матеріали під цю техніку.
Оформляйте замовлення онлайн, сплачуйте відразу (з банківського рахунку або через термінал), або під час отримання посилки, замовивши послугу післяплати. Доставкою посилок з харківського складу Кроппер займається Нова Пошта. Посилки відправляються по всій Україні, а також в країни близького зарубіжжя: Молдову, Білорусь, Узбекистан, Росію, Казахстан, Таджикистан і інші пострадянські держави. Доступна послуга кур'єрської доставки.
У сервісному центрі Кроппер не тільки продають, але і чинять техніку, яку надіслати сюди теж можна по пошті.