Як вибрати сушарку для овочів і фруктів: поради та рекомендації
Сухофрукти і сушені овочі - цінна для кулінарії річ. З них роблять смачні, поживні і корисні напої (компоти, киселі), випічку, кондитерські вироби. Зазвичай сухофрукти купують в магазинах втридорога, але навіщо це робити, якщо у вас є свій сад і город? Надлишок плодів можна засушувати. Так їх і простіше зберігати, і додаткові можливості в кулінарії відкриваються. Сушарка для овочів і фруктів - ось і все, що для цього потрібно. Зараз в Україні продають сотні моделей від різних вітчизняних та іноземних виробників. Ми вирішили поділитися нашим досвідом, і розповісти про ключові рекомендації для людини, який планує купити сушилку для овочів і фруктів, що думає про те, яка ж модель краще.
Кому і чому варто купити сушилку для овочів і фруктів?
Якщо у вас немає свого саду і городу, то навіщо сушарка? Звичайно, можна купувати яблука, груші і т.д, щоб засушити їх. Вигода від цього, правда, не дуже відчутна. Особливо, якщо ви рідко використовуєте сушені продукти під час готування. Інша справа, якщо ви живете на дачі, або привозите до себе в квартиру звідти фрукти. Тоді має сенс купити пристрій, і економити на покупці інгредієнтів.
Електро сушарка для овочів і фруктів здатна в рази спростити вам готування. Багато українців сушать продукти харчування просто на спеціальних сітках, які розкладають на підвіконні. Однак, так ви залежите від погоди, і навіть при "пекельної" спеці змушені очікувати однієї партії сухофруктів тижнями.
Промислова сушарка для овочів і фруктів потрібна меншій кількості людей. Таким обладнанням користуються лише ті, хто планує відкривати власний бізнес з продажу сушених страв та інгредієнтів.
Характеристики: яка сушарка для овочів і фруктів краще?
Основна порада, яку ми можемо дати - дуже уважно вивчіть характеристики приладу. Не можна купувати сушилку наосліп, адже потім проблем не оберешся. У кращому випадку - ви втратите ряд корисного функціоналу, який би вам у нагоді; в гіршому - не зможете окупити свої вкладення в сушарку. Давайте ж розглянемо основні властивості цього пристрою.
Місткість
Швидше за все, ви приблизно уявляєте собі, скільки плодів можете відправляти на сушку. Решта, як правило, їдять сирими або додають в салати та інші страви. Порахуйте, як часто вам потрібно буде навантажувати апарат надлишками з саду і городу. Чим частіше, тим більш місткий прилад вам стане в нагоді.
Місткість безпосередньо пов'язана з розмірами сушарки, тому переходимо до наступного пункту.
Габарити
Відразу визначте місце, куди хочете поставити сушилку для овочів і фруктів. Найпримітивніші ставлять там, де багато сонячних променів. Як правило, на вулиці. Ховають їх тільки під час дощу. Однак, таку просту сушку зробити можна і власноруч. Купують зазвичай електросушарки, розміщувати які треба біля розетки, навпаки, подалі від прямих сонячних променів, вологи і спеки.
Бажано, щоб місткість була високою, але це позначиться і на габаритах. Під пристрій знадобиться більше вільного місця. З цієї причини фермери підбирають сушарки з кількома ярусами - так ви і місце заощадите, і не програєте в розмірах однієї партії.
Тип пристрою
Як ми вже сказали, ручні моделі - найпримітивніші. Їх уже рідко можна зустріти в інтернет-магазинах сільськогосподарської техніки. Навіщо їх брати, якщо ціна електросушарки для овочів і фруктів не перевищує 1 тис. Грн. Звичайно, якщо ми говоримо про невеликі побутових моделях.
Для будинку краще брати професійну або любительську сушилку з можливістю підключити її до електромережі. Третій тип - промислова сушарка. Вони дуже великі, схожі на шафи. Такі потужності потрібні тільки в тому випадку, якщо ви плануєте робити сухофрукти не тільки для себе і своєї сім'ї, а й на продаж.
Продуктивність
Продуктивність залежить від двох показників: місткості і швидкості, з якою обробляється одна партія. Ручні моделі дозволяють раз в тиждень отримати сушені продукти. Аматорські та професійні - одну партію в кілька днів, і навіть частіше. Звичайно, другий варіант в рази вигідніше. З хорошими професійними моделями можна зробити сухофрукти буквально за кілька годин. Дуже зручно для будинку. Тільки задумали зробити компот, можна відразу ж зайнятися створенням заготовки під нього.
Матеріал
Обов'язково подивіться в характеристиках на той матеріал, з якого зроблений корпус, піддон і сітки. Пластик вважають найменш надійним, але і бюджетним варіантом. На кілька років використання його вистачить, але потім почнуться незворотні деформації. Нержавіюча сталь - універсальне рішення на довгі роки. Краще один раз переплатити за неї, щоб потім вже не згадувати про нужду купувати нові агрегат.
Яка сушарка для овочів і фруктів підійде додому?
Для квартир і невеликих приватних господарств продають компактні, але потужні сушарки Ротор. Вони ідеальні для ситуацій, коли ви щодня робите компоти і кондитерські вироби з сухофруктами. Увечері помістили нарізані інгредієнти в апарат, і вранці вже отримали готову сушку. Габарити пристрою дуже невеликі, тому його можна розмістити просто на кухонному столі.
А ось для фермерського бізнесу краще підійдуть Profit M. Ця компанія випускає кращі в Україні промислові сушарки для овочів і фруктів. Як вибрати модель для бізнесу? У будь-якому випадку спочатку шукайте по цьому бренду, а потім вже дивіться на інші характеристики.
Поради та рекомендації по експлуатації
- Не забувайте промивати піддони та сітки після кожного використання. Під час сушіння з фруктів і овочів стікає сік, який може застигнути на внутрішніх запчастинах апарату, і в далекій перспективі негативно вплинути на його роботу.
- Засушувати плоди не тільки для готування завтра-післязавтра. Свіжі овочі та фрукти зберігаються недовго, а ось сушка дуже довговічна. Щоб плоди не зіпсувалися, засушити їх, і залиште в затіненому місці. Коли виникне потреба, зможете з них щось приготувати.
- Не витрачайте час на спроби самому створити сушилку для фруктів і овочів. Зараз невеликі електричні моделі коштують близько 1000 грн. І вони прослужать вам довгі роки. Вручну ж вийде хіба що зробити сам каркас, щоб потім сушити під сонцем.
Де купити сушилку для овочів і фруктів в Україні?
Хороші моделі можна знайти на ринках або в фізичних магазинах сільськогосподарської техніки. Однак, чи варто воно того? В наш час є інтернет-магазини, де купують сушарки для овочів і фруктів без зайвого клопоту. Тут їх легко вибрати - в описі детально описані характеристики, додаються відгуки покупців. Оформлення замовлень займає лише кілька хвилин. Більш того, асортимент тут набагато ширше, ніж на ринкових прилавках.
Інтернет-магазин Cropper - відмінний варіант, адже це один з найбільших реалізаторів сільськогосподарської техніки в Україні. Тут продають масу моделей Profit M і Ротор, кращі сушарки для овочів і фруктів в Україні. Купити апарати можуть жителі всіх областей України, можливі також замовлення з країн ближнього зарубіжжя. Доставка Новою Поштою, є послуга самовивозу і кур'єрської доставки. У Харкові відкрито сервісний центр Cropper.