Як вибрати коптильню для домашнього копчення?
Вибираємо коптильню для домашнього копчення продуктів правильно
Якщо буденна їжа вам більше не приносить задоволення, а ходити по ресторанах ви не надто любите, але зате любите дивувати близьких і рідних цікавими рецептами, то ідеальним способом урізноманітнити свій стіл для вас стане копчення.
Для того щоб коптити рибу, м'ясо та інші продукти вам знадобиться коптильня. Її можна зробити і своїми руками, але в наш час це непрактично, адже раціональніше купити коптильню за дуже приємною ціною, яка вийде навіть дешевше, ніж робити її самому.
Для того щоб не помилитися з покупкою, необхідно розуміти, як влаштована коптильня, і який її принцип роботи. Це металевий корпус з кришкою. Усередині вона оснащена гратами з металу для продуктів, відділенням для палива, і спеціальним піддоном для жиру, який стікає в процесі копчення. Продукти розміщуються на цих гратах всередині ємності, накриваються кришкою і насичуються димом - це і є принцип приготування. Все досить просто, готувати копченості зможе навіть людина, що не має кулінарного досвіду.
Як вибрати коптильню і на що звертати увагу при покупці?
Якщо ви нічого не чули про те, якими бувають коптильні, і де яку краще застосувати, то ми з радістю вам розповімо. Отже, коптильні існують трьох типів: вугільні, газові та ті, що працюють від електромережі. У розділі коптильні нашого сайту ви зможете вибрати і купити відповідну модель.
- Електричні коптильні.
- Газові коптильні.
- Вугільні коптильні.
У житлових будинках найчастіше використовують коптильні, які працюють від мережі. Вони генерують дим нагрівальними елементами, і володіють широким температурним діапазоном, що дозволить вам коптити як гарячим, так і холодним способом. Такі коптильні універсальні, і готувати з їх допомогою зможуть як початківці, так і досвідчені кухарі.
Їх також часто використовують в побуті. Джерелом тепла для їх роботи служать камені, або дерев’яна стружка, яка нагрівається і починає тліти під впливом вогню. З димом впорається хороша домашня витяжка. Або ж можна вибирати коптильню з гідрозатворомом, але в такому випадку потрібно буде подбати про відвід диму. Для цього шланг виводять у вікно.
Вони популярні серед дачників, і любителів відпочинку на природі. У вугільній коптильні копчення проходить найбільш природним чином. Паливом для неї служить вугілля або дрова. Такі коптильні для дачі бувають з функцією барбекю, мангала і гриля.
Яку коптильню вибрати, вирішувати, звичайно, вам. Головне, щоб вона справлялася зі своїм завданням і радувала вас смачними домашніми копченостями, яких в магазині не знайти.
Типи коптилень
Коптильні розрізняють за такими критеріями:
- за призначенням - побутові і професійні.
- по конструкції - стаціонарні і портативні;
- за типом копчення - холодне, гаряче і напівгаряче.
Про тип копчення поговоримо докладніше, адже продукти виходять абсолютно різними на смак, в залежності від того, яким способом вони були приготовані.
При гарячому копченні, копченості готуються за допомогою гарячого диму.
Триває процес їх приготування від сорока хвилин до декількох годин, в залежності від продукту. Найчастіше таким методом коптять нежирне м'ясо і рибу, тому що весь жир витопиться при високій температурі. Потрібно також уточнити, що продукти гарячого копчення мають невеликий термін зберігання.
Холодне копчення може тривати навіть кілька діб. Так як продукти в такому випадку піддаються впливу диму при невисокій температурі. Продукти холодного копчення зберігаються набагато довше, ніж гарячого.
Проміжним домашнім копченням вважається напівгарячий спосіб приготування. Його тривалість становить кілька годин, а температура диму складає 40-60 градусів. Для того, щоб оптимально вибрати коптильню, добре подумайте скільки часу ви готові приділяти процесу приготування продуктів, і як довго вони зможуть зберігатися у вашій родині.
Що потрібно враховувати при покупці коптильні для дому та дачі?
Для того, щоб частування виходили на славу, щоб їжа не варилася в диму, і не була чорною від сажі, перед покупкою звертайте увагу на такі аспекти:
- глибина ємності. Місця між їжею і паливом має бути достатньо, тільки тоді продукти приготуються рівномірно і правильно;
- наявність вентиляційних отворів. Вони регулюють температуру, яка вам буде необхідна для того чи іншого способу копчення;
- кришка повинна дуже щільно закриватися;
- якщо коптильня невелика, то вона повинна бути оснащена піддоном.
Є ще кілька нюансів, які здатні впливати на якість коптильні і копченостей, функціональність і термін служби. А саме:
- матеріал і товщина стінок пристрою;
- вид палива;
- термодатчик;
- гідрозатвор;
- режими роботи;
- автоматичне очищення;
- додаткові полиці для продуктів.
І наостанок, скажімо про те, що для заміського будинку краще вибирати коптильню з вугільним видом палива і з великим об'ємом завантаження, так як місце у дворі не так обмежене, як у кухні квартири.
Радуйте себе і своїх близьких новим видом копчених продуктів хоч кожен день - на дачі, на природі або в квартирі.