Як користуватися коптильнею для копчення?
Коптильня вам неодмінно стане в нагоді в господарстві, якщо ви хочете забезпечувати себе дійсно якісними продуктами. З кожним роком купувати копченості у незнайомих людей на ринку або в магазині все страшніше, адже ніяк не можна проконтролювати якість продуктів і відповідність їх рецептурі.
Щоб зрозуміти, як користуватися коптильнею, вам буде потрібно зовсім небагато часу і зусиль. Тому подібний вклад того вартий.
Які бувають коптильні
Щоб вибір необхідного апарата не викликав труднощів розберемося для початку, на які категорії можна розділити коптильні.
- В залежності від механізму приготування продуктів розрізняють коптильні гарячого копчення та холодного.
- В залежності від типу нагрівання бувають газові, електричні та дров'яні коптильні.
Обирайте коптильню виходячи з міркувань зручності. Наприклад, для дачного відпочинку або походів підійде дров'яний агрегат, для домашнього використання краще придбати електричний або газовий.
Спосіб приготування також позначається на кінцевому результаті. У «гарячій» коптильні ви отримаєте улюблені ласощі набагато швидше. У випадку з холодним копченням знадобиться 1-3 доби. Однак при цьому термін зберігання готових продуктів збільшується в кілька разів.
Етапи копчення
Щоб отримати на виході смачну закуску, потрібно не тільки якісно замаринувати заготовки, а й послідовно й правильно їх закоптити. Залежно від виду продукту маринад і тривалість просочення буде різною. Для м'яса досить буде декількох годин, а ось з салом доведеться почекати як мінімум тиждень.
Розглянемо більш докладно алгоритм необхідних дій покроково.
- Для початку необхідно купити коптильню для домашнього використання. Тільки з якісним апаратом можна розраховувати на смачні та екологічно чисті копченості.
- Заздалегідь підготуйте її до приготування їжі: встановіть на належне місце, очистіть від забруднень, накипу та ін. Потім розігрійте її до 200 градусів за Цельсієм і залиште остигати природним шляхом до 80-100 градусів.
- Приготуйте розпалювання. Дим від деревної стружки та трісок в першу чергу впливає на смак. Тому рекомендується обирати «паливо» з верби, будь-яких фруктових дерев, горіха та ін. Остерігайтеся хвойних дерев, адже тоді вони дадуть заготовкам характерний яскраво виражений присмак. 8. Час на повне копчення у різних продуктів відрізняється. Тому заздалегідь уточніть це за рецептом або з'ясуйте час самостійно. Також регулюйте температуру в залежності від розміру шматочків заготовки.
- 9. Коли вогонь досить розпалився залиште заслінки відкритими. Періодично перевіряйте стан вугілля, але не відкривайте кришку надовго. Це може викликати охолодження стінок і, як наслідок, неякісне копчення.
- Кришка повинна закриватися герметично, щоб продукт просто не зварився всередині.
- Готові закуски помістіть в заздалегідь підготовлену ємність і дайте їй охолонути. Копченості стануть прекрасним доповненням святкового столу або тихої сімейної вечері.
З широким асортиментом коптилень на сайті Cropper ви без зусиль підберете необхідну модель, щоб насолоджуватися улюбленими делікатесами стільки, скільки захочете.