Інкубація качок в домашніх умовах
Сам процес інкубації птахів в домашніх умовах досить важкий та кропіткий. Адже для розведення птахів варто враховувати і породу птахів та додержуватися спеціальних умов утримання.
Специфіка інкубації качок полягає в тому, що яйця досить важкі та наповнені великою кількістю жиру всередині. Саме через цей фактор інкубація може тривати більше місяця.
Особливості інкубації качок
Для отримання гідного результату інкубації качиних яєць в домашніх умовах необхідно постійно дотримуватися вимог з дотримання умов виведення каченят. Через досить міцну шкарлупу качиного яйця, правильність зберігання яєць відіграє важливу роль.
Через те, що качки водоплавні птахи, на знесених яйцях налипатиме багато бруду. Для уникнення виникнення хвороб та плісняви, яйця варто очистити майже одразу, як тільки дістанете їх із гнізда.
Для запліднення яєць у пташиному дворі повинен дотримуватися порядок – один селезень на чотири качки. Також, якщо у вас декілька таких груп, їх варто тримати окремо, для того, щоб селезні не конфліктували між собою.
Після того, як яйця були отримані, варто визначитися з методом подальшої інкубації – яйця знаходитимуться в інкубаторі чи їх буде висиджувати качка. Під час природного висиджуванні яєць, подальша стійкість пташенят значно вища за тих, які виведені з інкубатору.
У чому різниця качиних яєць, яєць індокачки та яєць мускусної качки
Качині яйця самі по собі досить великі і мають міцну шкаралупу. Однак, як вже було сказано, яйця варто відразу ж витягувати і очищати від налиплого бруду, щоб уникнути виникнення інфекцій та цвілі.
Яйця індокачки мають білий відтінок і важать близько 70-80 грам. Шкаралупа, як і у будь-якого качиного яйця товста, так що за збереження можна не хвилюватися. Охайність індокачки позначиться і на чистоті яєць, і їх можна не забирати відразу з гнізда. До інкубації качки такої породи яйця можна залишити на 10 днів у гнізді.
Яйця мускусною качки не особливо відрізняються від звичайних качиних яєць. Мають трохи жовтуватий відтінок шкаралупи і більш овальну форму. Вага яйця знаходиться в межах 70 грам. Шкаралупа також часто залишається чистою.
Загальні положення про зміст качиних яєць в інкубаторі
Термін знаходження яєць в інкубаторі не перевищує 35 днів. Саме такого терміну достатньо для повного формування майбутнього пташеня.
Яйця варто закладати в заздалегідь прогрітий інкубатор. Крім цього, багато птахівники радять процес закладки проводити в післяобідній час.
Для кращого прогріву і подальшого процесу перевороту, яйця варто викладати в горизонтальному положенні.
Під час перенесення яєць з інкубатора в вивідний лоток, всі дії повинні бути акуратними і швидкими, щоб вижило якомога більше пташенят під час зміни умови.
Підготовка до розміщення в інкубаторі
Перш, ніж яйця виявляться в інкубаторі, їх слід добре очистити від бруду і сміття, а після цього продезінфікувати. Головне пам'ятати, що ні в якому разі не можна механічно намагатися вичистити бруд. Так є велика вірогідність пошкодити цілісність шкаралупи.
Найпростіший і найдієвіший спосіб дезінфекції - в теплій воді розчинити кілька кристаликів марганцівки і по черзі, кожне яйце занурювати в цю рожеву воду.
Після цього необхідно перевірити, які умови підтримуються в інкубаторі:
- Для якісного розведення, температуру варто підтримувати на рівні близько 15 градусів. Показник вологості приблизно 60%. Показники температури і вологості можна контролювати за допомогою спеціальних вимірювальних приладів.
- Для закладки варто використовувати тільки цілі яйця, правильної форми і кольору. Якщо спостерігаються невеликі тріщинки або непотрібний колір - такі екземпляри варто відкласти.
- За 2-3 дні до закладення в інкубатор яйця варто перевертати пару-трійку раз в день. Це робиться з метою формування плоду чітко в центрі яйця.
- Всі яйця, які готуються до інкубації, повинні бути свіжими.
Наступним етапом перед початком інкубації качиних яєць, є овоскопіювання. Овоскопіювання - це процес просвічування яєць на наявність зародків і їх правильного розвитку.
Овоскопіювання яєць мускусною качки
Для овоскопіювання яєць мускусною качки вам слід взяти овоскоп, краще підійде молоточкового типу та просвітити яйце. Якщо ви побачите темну пляму в центрі яйця, а знизу буде розташовуватися повітряна камера, то таке яйце готове відправитися в інкубатор.
Відправляємо яйця в інкубатор
Для комфортного і продуктивного розведення варто виділити окрему кімнату для каченят.
Яйця варто викладати вертикально, враховуючи при цьому положення повітряного мішечка - він повинен бути зверху. Для зручності і більш наочного спостереження, розміри цього мішечка можна обвести олівцем на шкарлупці.
Також яйця необхідно буде перевертати досить часто, для підтримки однакового теплового стану всередині яйця.
Стадії інкубації
Під час перебування яєць в інкубаторі зародок розвивається в належному темпі.
Відмінною особливістю для качиних яєць є те, що для повного дозрівання, на відміну від курячих зародків, каченятам потрібно 35 днів.
Починаючи з самого першого дня запліднення, у ембріона починає розвиватися кровоносна система і внутрішні органи. Вже на восьмий день починає формуватися скелет майбутнього каченя. З 18 дня розвитку ембріона починається процес формування тіла і оперення. На цьому етапі варто підняти температуру в інкубаторі для більш плавного протікання розвитку. І вже на 30-33 день каченята вилуплюються з шкарлупки.
На зображенні показані стадії розвитку качиного плода.
Після того, як сформувалося серце і внутрішні органи варто зробити ще один просвіт овоскопі.
Овоскопіювання яєць індоуткі
Під час другого просвіту за допомогою овоскопа можна визначити наскільки швидко розвивається ембріон.
Якщо буде спостерігатися темна пляма з видимою сіткою кровоносних судин і при цьому повітряний мішечок не пропаде - інкубація качки протікає стабільно і без проблем.
У тому випадку, якщо ви помітили якісь зміни, швидше за все плід припинив свій розвиток і його варто прибрати. Якщо ж всередині утворилося кільце з судин - ембріон помер.
Овоскопіювання качиних яєць
Останнє овоскопіювання варто провести практично перед самим вилупленням, щоб зрозуміти, як скоро пташенята будуть готові з'явитися на світ та заздалегідь підготувати місця для їх пересадки.
Інкубація качиних яєць в інкубаторі «Квочка»
Одним з найкращих варіантів саме для інкубації каченят є інкубатор «Квочка». У ньому можна помістити багато яєць великого розміру, що характерно для качиних. У ньому присутній регулятор температури. Переворот використовується механічний, завдяки чому можна контролювати ступінь перевертання і швидкість.