Коптильня з гідрозатвором і без: що краще?
Коптильня - це зручний і портативний девайс для копчення птиці, риби, м'яса і овочів. За допомогою цього обладнання ви можете влаштувати барбекю просто у себе на дачній ділянці або навіть вдома. Про те, як його правильно вибрати, ми розповімо в цій статті.
Домашні коптильні поділяють на два види: з гідрозатвором і без нього.
Коптильні без гідрозатвору призначені для копчення тільки на відкритому повітрі, оскільки не мають закритої системи виходу диму. Ця особливість і є головним недоліком таких коптильней. На відміну від пристроїв з гідрозатвором, їх вартість значно нижче. Коптилки без гідрозатвору чудово підійдуть для покупців, які віддають перевагу приготуванню копченостей на дачі або відкритій ділянці.
Коптильня з гідрозатвором являє собою закриту металеву конструкцію, у якій м'ясо термічно обробляється та проходить просочення димом. У тій частині ящика, що знаходиться нагорі, розташувався жолоб з рідиною, в який опускається торець кришки. По краях розташовані ручки, щоб переносити пристрій було зручніше. Усередині ємності знаходяться два розбірних яруси і металевий піддон, куди стікає жир. Між дном і піддоном насипається тріска.
У коптильні з гідрозатвором зазвичай коптять продукти за «гарячим» рецептом. У порівнянні з «холодним» методом копчення, що регулярно використовується у харчовій промисловості, «гарячий» метод дозволяє підкоптити м'ясо у кілька разів швидше. Для порівняння: копчення м'яса за «холодним» рецептом займає від двох днів і більше, а «гарячий» до півтори години максимум.
Основною перевагою коптильні гарячого копчення з гідрозатвором є герметичність конструкції: дим не пропускається через кришку, а йде через шланг, тому такі пристрої можна використовувати у закритому просторі.
Як вибрати коптилку з гідрозатвором для копчення?
Перш ніж приступити до купівлі домашньої коптильні з гідрозатвором, зверніть увагу на її розмір. Якщо ви хочете купити коптильню для готування у відкритому просторі, вам підійде будь-яка модель. Все залежить від ваших потреб і переваг.
Якщо вам необхідно обладнання для копчення у приміщенні, рекомендуємо купити середню або маленьку коптильню. Вона небагато важить, і її легко перетягувати з місця на місце.
Другий важливий момент: товщина металу. Якщо метал тонкий, під високими температурами він може скручуватися, а іноді на його поверхні можуть з'являтися ушкодження на зграєві шві. Щільність металу повинна бути не менше півтори сантиметри. Краще купувати коптильню з гідрозатвором з додатковим штампуванням на найширшій частині, що дозволить їй протистояти механічним пошкодженням. Кілька інших приємних бонусів: збільшується теплоємність і «стійкість» жару. Вам навіть не потрібно особливо стежити за м'ясом і перевертати його.
І останнє, до чого слід придивитися: особливості конструкції кришки. Вони бувають плоскими, будиночком і трикутними. На тильній стороні трикутної кришки утворюється конденсат, який капає на продукт, і вода вбирає себе золу. Це стає причиною появи на м'ясі «підгоростей» і неприємного гіркого смаку їжі. З плоскою кришкою таких проблем не виникає.
Кращі коптильні з гідрозатвором можна купити у інтернет-магазині Кроппер. На сайті представлений широкий асортимент обладнання для копчення по невеликій вартості. Ціна коптильні з гідрозатвором стартує від 656 грн.