Овочі в автоклаві
Взимку дорожчає не лише м'ясо з рибою, а й рослинні продукти: овочі, фрукти, зелень. Є тисячі рецептів того, як зробити заготівлі з овочів, запастися смачними та корисними салатами, малосольними інгредієнтами, повноцінними овочевими стравами. Однак, недостатньо просто проварити овочі, тим більше помістити в банку термічно необроблені інгредієнти. Тут потрібен домашній автоклав.
Пристрій дозволяє обробляти продукти за температури, що перевищує температуру кипіння. В автоклаві можна довести її до 120°c. Можна і більше, але це знищить смак страви. У цій статті поговоримо про рецепти – як приготувати овочі в автоклаві?
Найкращі рецепти
В одній статті перерахувати всі рецепти ми не зможемо, адже їх тисячі. Лише видів овочів є десятки, а страв — ще більше. Згадаймо основні страви, які є найбільш популярними серед українців.
Квасоля з овочами в автоклаві
Вам потрібно взяти півлітрові банки та підготувати 1 кг квасолі, 3 кг томатів, за смаком — сіль, цукор, свіжий і запашний перець, лаврушку. Іноді додають інші спеції. Закривати консерву можна не лише у півлітрових банках. Мабуть, для трилітрової ця страва не дуже підходить, а ось для літрової тари цілком. У такому разі потрібно взяти вдвічі більше інгредієнтів.
Почніть з вибору найкращої квасолі. Навіть у магазинах іноді продають не найякіснішу квасолю, яка вже висохла і зморщилася. Відкладіть її убік, і використовуйте з іншою метою, або просто викидайте. Хорошу квасолю ретельно промийте під теплою водою, помістіть у каструлю або таз і залийте водою. Залишіть бобові замочуватися. Це триватиме 4-5 годин.
Наступний крок — дістаємо боби з тазу, перекладаємо в іншу каструлю, знову заливаємо водою і ставимо на несильний вогонь. Додайте трохи солі та цукру в пропорції 1:1. Перемішуйте вміст ємності, доки боби не зварилися. На це в середньому йде година вашого часу. Показник того, що квасолю можна діставати — вона стає м'якою, і її можна розім'яти у "пюрі" вилкою.
Зварену квасолю процідіть і займайтеся обробкою томатів. Обшпарьте окропом помідори, зніміть з них шкірку, та підготуйте сито. Вам потрібно буде продавлювати овоч через сито, щоб вийшла суміш томатного соку та пюре. Цю суміш потрібно перелити в каструлю до квасолі, додавши також свіжий і запашний перці. Залишіть їх на слабкому вогні ще на 15-20 хвилин і лише потім додавайте лаврушку.
Останній крок — вам треба перелити вміст каструлі в банки, закатати їх і помістити в автоклав. Овочі щільно укладайте в ємності, заливайте окропом. Головне, залиште приблизно 3 см вільного місця до кришки. Аналогічно заливайте воду в сам автоклав, коли помістили в нього банки. Місце залишити також потрібно.
Розігрівати автоклав до максимуму не доведеться. Оптимальною для цієї страви вважають температуру 110°C. Готувати страву доведеться всього протягом 20 хвилин. Замкніть час, а потім вимкніть автоклав, і дочекайтеся, поки банки охолонуть, щоб дістати їх і перемістити в місце зберігання. Все, страви готові та чекають, поки ви відкриєте їх.
Які овочі можна готувати в автоклаві?
Консервація овочів в автоклаві — це ціле мистецтво, і щоб випробувати всі страви, мабуть, потрібне життя активних кулінарних експериментів. У домашньому автоклаві готують також:
- малосольні огірки та помідори;
- салати з перцю, баклажанів, кабачків;
- консерви з морквою;
- часто в одній банці закривають овочевий салат або овочевий гарнір разом з основною м'ясною стравою.