Ручні обприскувачі
Обприскувач ручний — тип конструкції садового обладнання для розпилення води, добрив і засобів для боротьби зі шкідниками. У цю категорію входить техніка з механічною системою накачування, призначена для перенесення в руках. Стандартний об'єм бака 1,5 і 2 літри, для моделей з розпилювальним носиком, а також 5 і 8 літрів, для оснащених трубкою. Обприскувач садовий ручний оптимально підходить для роботи в теплицях з обмеженою кількістю вільного простору і на невеликих ділянках, площею від 1 до 10 соток.
Де використовують ручні обприскувачі
Ручний обприскувач купити вигідно в тих випадках, коли мобільність і компактність важливіші параметри, ніж потужність. Устаткування для перенесення в руках — легке (моделі на 1,5 і 2 літри важать менш як 500 грамів) і досить продуктивне. Вбудований пневматичний насос дозволяє одноразово накачати в бак тиск повітря, якого буде достатньо для розпилення всієї робочої рідини всередині нього. Купити обприскувач садовий, значить отримати інструмент для:
- поливу рослин в теплицях і на верандах;
- точкової підгодівлі й обробки лікарськими засобами саджанців і розсади;
- догляду за рослинами в офісах і квартирах;
Ручні обприскувачі також знаходять і інше застосування в побуті, наприклад, з їх допомогою зручно мити вікна та інші поверхні, а також дезінфікувати їх і навіть проводити дезінсекцію. Полімери й металеві компоненти обладнання витримують тривалий контакт з побутовою хімією, і якщо не заливати в бак рідини з температурою вище 30°C, воно може прослужити десятки років.
Принцип роботи ручних обприскувачів
Кращі садові ручні обприскувачі, так само як і найпростіші моделі, працюють за одним принципом. Основні компоненти обладнання — міцний суцільнолитий полімерний бак і пневматичний насос, вбудований в кришку. Розпилення рідини відбувається через регульовану насадку на кінці носика або телескопічної трубки, при натисканні на кнопку.
Перш ніж можна буде приступати до обприскування в баку потрібно створити робочий тиск. Це робиться вручну — спочатку в ємність заливається вода або інша рідина. Бак щільно закривають кришкою і кілька разів натискають на ручку насоса. Помпа збільшує тиск повітря в герметичній ємності до тих пір, поки не спрацює запобіжний клапан, що стане сигналом про можливість почати роботу. Розпилювальну насадку або спеціальну деталь, що відповідає за управління нею, можна повернути та встановити потрібний кут і інтенсивність розпилення.
Швидкість падіння тиску залежить від встановленої витрати. Якщо вибрати мінімальне значення 0,3 літра на хвилину, то до наступної підкачки пройде як мінімум 5-7 хвилин, а моделі з баком 5 літрів і більше, можуть працювати на одному накачуванні 30 хвилин. Після зниження тиску назад до атмосферного, обприскувач ставлять на рівну поверхню і повторюють накачування.
Виробники ручних обприскувачів
Український рейтинг ручних обприскувачів починається з устаткування торгових марок, які належать дніпропетровському підприємству "Завод Полімердеталь". Компанія виробляє компактне обладнання брендів "Кварц" і "Morelux". Це найпростіші типи ручного обприскувача об'ємом 1,5 і 2 літри схожі зовні на прості пульверизатори, але з продуктивним пневматичним насосом, ціна яких всього 65-120 гривень. Вони створені із застосуванням технологій і матеріалів, що використовуються також і у виробництві більш потужних моделей і відмінно справляються з обробкою невеликих площ.
Якщо обприскувач маленький ручний з об'ємом 1,5 і 2 літри доводиться заправляти занадто часто, можна звернути увагу на пневматичні моделі зі збільшеним літражем, зокрема:
- Флоріс і Кварц Профі на 8 літрів;
- Morelux 5 і 7 літрів;
- Soloplast 5, 7 і 11 літрів.
Ці обприскувачі теж виробляє "Завод Полімердеталь", і обладнання в цій категорії кілька разів ставало лауреатом галузевих виставок. Вони також оснащені пневматичним насосом і важать менш як три кілограми, але в їх конструкції вже є телескопічна розпилююча трубка з довжиною 50-120 см. Такі обприскувачі зручно використовувати, як ручні — поставити на одному місці та обробляти рослини в теплиці або на ділянці. Щоб зробити перенесення зручнішим до бака можна закріпити лямку, яка входить в комплект, і надіти обладнання на одне плече. Розпорошувати робочу рідину не знімаючи його теж можна, але не так зручно, як в моделях ранцевого типу. Збільшений об'єм і додаткові компоненти зробили дорожче такі обприскувачі ручні — ціна моделей 100-600 гривень.
Переваги ручних обприскувачів
Компактність — основна перевага ручних обприскувачів, поряд з низькою ціною. Крім цього у них є й інші особливості:
- Простота. Розібратися з тим, як працює ручний обприскувач нескладно. У техніці немає потенційно небезпечних або схильних до частих поломок деталей. Все, що потрібно для обприскування — накачувати тиск і тиснути на кнопку розпилення, направляючи насадку в обраному напрямку.
- Регульованість. Витрату рідини на хвилину і площу покриття (кут розпилення) в ручних обприскувачах можна міняти так само як і в більш потужних. Налаштування проводиться простим поворотом форсунки або окремої деталі носика.
- Продуктивність. Пневматична помпа не вимагає істотних зусиль при накачуванні. Для підвищення тиску до максимального рівня потрібно всього кілька натискань, а повторювати накачування потрібно не частіше, ніж раз на п'ять хвилин, при установці середнього рівня витрат.
Мінімальна вага і продумана ергономіка роблять роботу з ручних обприскувачів легкою та повністю контрольованою.
Де купити ручний обприскувач
Обприскувач садовий ручний купити з гарантією і без націнки можна в інтернет-магазині "Cropper". На сайті можна замовити один з понад 10 різних розпилювачів з такою конструкцією і ще більше гідравлічних, пневматичних і мотообприскувачів. Всі покупки відправляються зі складу в Харкові 6 днів в тиждень до 15:00. В межах міста замовлення розвозить кур'єр, а його послуги безкоштовні для всіх, замовлень на суму більше ніж 2000 гривень. По Україні посилки перевозять транспортні компанії "Нова Пошта", "Ін-Тайм" і "Делівері". Обприскувач можна купити сплативши його післяплатою, переказом на розрахунковий рахунок або банківську карту.