Як доглядати за курчатами після інкубатора

08 травня 2020

За новонародженими курчатами, що з'явилися в природних умовах, доглядає мати-квочка. Якщо пташенята народилися в інкубаторі, то стежити за ними доведеться вам, дотримуючись особливих правил з годування та дотримання температурного режиму. Більш докладну інструкцію по утриманню курчат ми опишемо в цій статті.

У приміщенні і за його межами

  1. Стежте за чистотою приміщення, де знаходяться пташенята. Не забувайте проводити там щоденне прибирання. Таким чином ви зможете вберегти їх від різних інфекційних захворювань. Якщо курчата знаходяться на підстилці, її необхідно періодично міняти. Вона не повинна бути мокрою і брудною.
  2. Обладнайте місце для проживання невеликого скупчення курчат. Не варто утримувати велику кількість пташенят в одному місці. Молодняк ​​повинен мати простір, щоб рухатися і переміщатися. Площа їх «будиночка» повинна відповідати їх кількості.
  3. Після того, як курчатам виповниться місяць, їх можна сміливо виводити на прогулянку. З цього часу краще їх вигулювати регулярно. Особливо в теплу пору року, коли у маленьких вихованців є можливість добути собі корм на природі. Натуральні продукти покращують роботу травного тракту малюків.

Освітлення

  1. Жовтороті дітки повинні отримувати необхідну кількість світла, щоб вони росли здоровими і міцними. Світловий режим пташенят визначається в залежності від їх віку.
  2. Підтримуйте тривалість світлового дня не менше вісімнадцяти годин для новонароджених малюків. Для чотиримісячного пташеня буде досить і десяти годин. Такий розпорядок дня можна застосовувати по вирощуванню молодняка будь-якої породи.
  3. У зимову пору року рекомендуємо використовувати обладнання штучного освітлення. Його слід підбирати, враховуючи технічні характеристики і кількість поголів'я молодняка.

Температура

Температурний режим також визначається віком жовторотих немовлят. Для добових пташенят встановіть температуру не нижче тридцяти двох градусів за Цельсієм. На шостий день життя температуру можна знизити до двадцяти восьми градусів, а з десятого по двадцятий день встановіть її на позначці двадцяти чотирьох градусів. Для місячних курчат необхідно зберігати температуру в діапазоні від двадцяти до двадцяти чотирьох градусів за Цельсієм.

Стабілізувати необхідну температуру допоможуть лампи штучного освітлення. Крім них, ви також можете використовувати водяну або електричну грілку. Її перевага полягає в особливій системі захисту від вологи. Для обігріву курчат чудово підійдуть рефлектори. Їх закріплюють в недоступному для жовторотих малюків місці. Якщо на даний момент покупка всіх цих технічних нововведень не входить у ваші плани, можна спробувати скористатися таким методом:

  1. Візьміть чисті пляшки з пластика і наповніть їх теплою (можна навіть гарячою) водою.
  2. Обмотайте їх декількома шарами вати або тканиною з бавовни, вовни.

Харчування

  1. Як тільки курчата вилупилися, необхідно відразу ж їх нагодувати. Але не поспішайте: почекайте трохи, поки вони висохнуть і зміцніють. Засипте в коробку кукурудзяної крупи. Вона ідеально підійде для першого годування, оскільки має дрібну структуру. Грубим великим кормом і подрібненим жовтком новонароджених малюків краще не годувати. В іншому випадку молодняк ризикує отримати розлад травної системи.
  2. Через добу ви можете урізноманітнити меню пташиного поголів'я і додати в раціон ще манну, кукурудзяну, ячну крупу і вівсянку. Годуєте курчат кожні дві години невеликими частинами.
  3. Не змішуйте кілька круп в одній купці, щоб пташенята не обрали варіант, який їм сподобався найбільше. Згодом вони будуть їсти тільки його, а внести новизну в меню ви не зможете.
  4. Подавайте в їжу кормові суміші тільки в сухому вигляді.
  5. Щоб пташенята повноцінно розвивалися, раціон необхідно розбавляти і іншими продуктами. Наприклад, сиром, рідким кефіром або сироваткою. Сир з крупами можна подавати вже на третій день після появи курчат на світло. Кефір і сироватка стануть відмінною заміною води на сніданок.
  6. Зелень також повинна становити суттєву частину раціону пташиного поголів'я. На третій день після народження можете подати їм у корм кропиву, конюшину, мокрець, подорожник і кульбабу. На п'ятий день можна вводити в меню зелену цибулю. Він дасть малюкам імунітет від різних хвороб.
  7. Для годування тижневих маленьких вихованців підійдуть суміші з пшениці, вівсянки, ячменю і кукурудзи. Крупи краще змішувати в рівних пропорціях, причому годувати пташенят треба рідше, ніж зазвичай, але в більших обсягах. Рекомендується годувати тижневих курчат п'ять разів протягом дня.
  8. Місячних пташенят краще частіше виводити на вулицю, де вони будуть добувати собі зелений корм.

Щоб ваші пташенята вилупилися здоровими, вам буде необхідна спеціальна апаратура. Ви можете купити домашній інкубатор в інтернет - магазині Кроппер. На сайті cropper.com.ua представлений широкий асортимент моделей з різними технічними характеристиками на будь-який гаманець. Магазин надає кілька способів оплати товару. Ви можете скористатися тим, який підійде вам найкраще. Доставка здійснюється по всій території України «Нової поштою», «Делівері» і «Інтайм».

Популярні товари
  1.  Інкубатор Говорун-48 12 В (з овоскопом і зволожувачем)
    3 750 ₴
  2.  Інкубатор Говорун-56 12 В (з овоскопом і зволожувачем)
    4 190 ₴
  3. Інкубатор Говорун-112 12 В (2х ярусний з овоскопом і зволожувачем)
    5 250 ₴
  4. Інкубатор Говорун-55 (автоматична вологість)
    4 295 ₴
  5. Інкубатор Говорун-78 програмований (2х ярусний для будь-яких типів яєць з овоскопом)
    5 690 ₴
  6. Інкубатор Говорун-64 програмований (роликовий поворот, з овоскопом)
    4 350 ₴
  7. Інкубатор Говорун-128 програмований (2х ярусний, роликовий поворот, з овоскопом)
    5 390 ₴
  8. Інкубатор побутовий автоматичний Насідка ІБ-120/72 (рамковий автоповорот, + вентилятор)
    2 820 ₴
  9. Інкубатор побутовий автоматичний Наседка ІБ-54 12В (рамковий автоповорот)
    2 640 ₴
  10. Інкубатор побутовий механічний Наседка ІБ-54 12В в металевому корпусі
    1 680 ₴
  11. Інкубатор побутовий Наседка ІБ-100
    Інкубатор побутовий Наседка ІБ-100 Код товару: 8080082
    В наявності
    1 040 ₴
Інші статті та новини