Як правильно вибрати інкубатор для будинку?
Щоб точно знати, який інкубатор краще купити, потрібно звернути увагу на величезну кількість особливостей. Такий підхід забезпечить ваш бізнес від можливих проблем і перебоїв в роботі. Спеціально для початківця птахівника, який не знає, на яку модель краще звернути увагу, ми проведемо невеличкий екскурс і допоможемо визначитися з конкретним інкубатором для будинку.
Кількість яєць, що закладаються
Щоб вибрати інкубатор для яєць, в першу чергу треба визначитися, яку кількість яєць ви плануєте закладати всередину. Це залежить від того, наскільки велике ваше господарство, і чи буде його діяльність спрямована в першу чергу на продаж, або на особисті потреби.
Найчастіше, в списку характеристик кожної моделі інкубатора вказується кількість яєць, яку в нього можна закладати, а саме його максимальний поріг. Ця цифра вказує на курячі яйця, так як куряче птахівництво являється найпоширенішим на території України. Якщо мова йде про інші види яєць, гусячих або перепелиних, то для них, швидше за все, знадобляться додаткові лотки, підігнані спеціально під їх форму і розмір. Розглянемо місткість інкубатора в залежності від цілей їх використання:
- побутові - зазвичай, кількість курячих яєць, яке поміститься всередині, не перевищує 100 штук; якщо вас цікавлять гусячі або перепелині яйця, то їх поміститься менше або більше, відповідно;
- вивідні - перехідний щабель між побутовими і промисловими моделями, кількість від 100 курячих яєць;
- промислові - підходять для використання на птахофабриках, коли ми говоримо про значний рівень загальної продуктивності.
Тобто, якщо в птахівництві ви новачок і тільки починаєте працювати в такому напрямку, почати найкраще з придбання побутового інкубатора. Це дозволить швидше розібратися в особливостях його роботи, зрозуміти конструкцію і механізми на прикладі базової моделі.
Важливий момент! Перед тим, як завантажувати яйця в будь-який інкубатор, обов'язково треба їх просвітити за допомогою овоскопа! Це дозволить виявити незапліднені яйця, а також наявність в них дефектів. Цей прилад можна зробити з підручних матеріалів або ж купити готовий.
Іноді він вбудований в сам інкубатор для будинку. Подібні моделі представлені і на сайті магазина Cropper, наприклад, ТЕПЛУША EUROPE 56 S.
Матеріал інкубатора
Виробники використовують два основних матеріалу при виготовленні інкубатора - пінопласт і пластик.
- Пінопласт - дуже хороший теплоізолятор. Він довго зберігає і рівномірно розподіляє тепло всередині побутового інкубатора. В екстрених ситуаціях, при відключенні електрики або перебоїв в мережі, він забезпечить збереження заданої температури на період усунення неполадок. Незважаючи на цю перевагу, він більш схильний до механічних пошкоджень і легко вбирає запахи. На сайті Кропер представлений побутовий інкубатор Рябушка SMART, корпус якого виконаний з литого пінопласту.
- Пластик - навпаки, більш міцний і стійкий, але бажано не використовувати його без додаткової теплоізоляції, якщо є ризик падіння температури нижче необхідного рівня. Наприклад, якщо у вас немає запасного блоку живлення або портативного акумулятора, а проблеми з перебоями в мережі для вас не в новинку, краще віддати перевагу моделі з пластиковим корпусом і додатковим шаром ізолятора, як, наприклад, КУРОЧКА РЯБА ІП-130.
Повністю пластиковий корпус має Рябушка EUROPE 56 S.
Виробники
На сайті Кропер представлені як вітчизняні, так і імпортні виробники побутових інкубаторів.
- Імпортні - російський бренд «Несушка» вже давно зарекомендував себе на українському ринку. Його основною перевагою можна назвати поєднання перевірених часом технологій при виробництві інкубаторів та використання виключно якісних матеріалів.
- Вітчизняні - моделі від виробників «Веселе сімейство», «Квочка» і ін. Не поступаються імпортним по якості та тривалості роботи. При цьому у них є незаперечний плюс - доступність у порівнянні з іноземними аналогами. Це дозволить швидше окупити агрегат і отримувати дохід уже в найближчому майбутньому. Також ремонт домашнього інкубатора українського виробництва менш витратний за часом і коштами, так як деталі знаходяться у вільному доступі, і їх доставка займе від пари днів до тижня.
Важливо! Ніколи не купуйте побутовий інкубатор невідомого походження з рук або в місцях з сумнівними відгуками і умовами продажу. Якщо ніхто не надає вам сертифікати, що підтверджують якість конкретного товару, не забезпечуює гарантійне обслуговування і не може як слід проконсультувати покупця про надану продукцію, то здійснювати покупку не слід.
Краще вибрати інкубатор в перевірених магазинах, в яких є відгуки покупців, вичерпна характеристика кожного товару, і лояльні умови оплати і доставки.
Тип перевороту
Дуже важливо рівномірно розподіляти тепло всередині побутового інкубатора, щоб всі сторони яйця отримували його в однаковій мірі. Для цього яйця необхідно час від часу повертати. Різні моделі відрізняються між собою в залежності від того, як в них повертаються яйця.
- Ручний спосіб - інкубатор для домашнього застосування, як правило, не оснащений спеціальним механізмом для перевертання яєць. Невеликі обсяги закладок, які розраховані не на реалізацію, можна перевернути і вручну.
- Механічний спосіб - в інкубатор вбудований механізм, який регулюється і контролюється людиною. Він дозволяє перевернути відразу всі яйця, не пошкодивши їх.
- Автоматичний спосіб - використовується у модернізованих моделях на великих підприємствах. Він передбачає виставлення конкретних параметрів роботи, яким інкубатор слідує в майбутньому автоматично, без людського втручання.
Порада! Початківцям птахівникам краще вибирати інкубатор для будинку з автоматичною системою перевороту яєць. Набагато простіше виставити параметри його роботи, а не перевертати яйця самому через брак досвіду і потрібних навичок. Так ви не пошкодите яйця, і не втратите гроші.
Вологомір
Підтримка необхідного рівня вологості всередині інкубатора значно впливає на те, яким буде потомство. При чому, на кожній стадії дозріванні плоду вона повинна бути різною.
Для того, щоб простежувати зміни в рівні вологості варто використовувати вологомір або, як його ще називають, гігрометр.
Для домашнього інкубатора можна використовувати недорогі гігрометри.
Щоб виміряти вологість, його опускають в спеціальний отвір на дроті всередину інкубатора і залишають в спокійному стані на 5-10 хвилин. Через зазначений час на екрані з'являться цифри з показниками вологості.
Вентилятор
Циркуляція повітря в місці, де розвивається яйце із зародком, прямо впливає на стан курчати. Адже вже на 5-6 день пташа починає дихати, кисень в складі повітря сприяє його здоровому розвитку і росту.
У різних моделях інкубаторів для дому вентиляція забезпечується по-різному. В одних вбудований вентилятор, а в інших стінки корпусу мають отвори. Але використання вентилятора краще, так як з його допомогою можна і підтримувати постійний повітрообмін, і в разі форс-мажору швидше виправити ситуацію і врятувати зародки.
Особливу увагу потрібно приділяти повітрообміну в тих випадках, коли яйця щільно прилягають один до одного.
Як вибрати інкубатор. Відео
Щоб вибрати інкубатор для будинку правильно ознайомтеся з відео, розміщеним нижче, а також з викладеними вище особливостями різних побутових інкубаторів.
Щоб вибрати інкубатор, який прослужить довгі роки, робіть тільки вдалі покупки разом з Cropper!