Як правильно чистити дистилятор
Будь-який прилад буде довго і добре працювати, тільки якщо за ним правильно доглядати. Побутові дистилятори не є винятком. Отримати якісний продукт без сторонніх запахів і присмаків можна лише в тому випадку, якщо мити апарат після кожної перегонки.
Чистити дистиллятор не складно, адже є безліч простих способів і цікавих прийомів.
Чим можна чистити дистиллятор після перегонки
Апарат необхідно мити після кожної перегонки. Якщо ви отримуєте з його допомогою дистильовану воду, то можна рідше, але затягувати не варто.
Універсальним є традиційний дідівський спосіб, який використовується вже сотні років. Житнє борошно розводиться у воді в процентному співвідношенні 1:20. Заповнюють куб на половину, а потім роблять перегонку. Вона допоможе позбутися від неприємних запахів і осаду. Відомий цей метод ще з перших винокурень, тільки для чищення тоді використовували не борошно, а барду - відходи, які отримують при виготовленні браги з зерна.
Очистити дистиллятор з міді можна підручними засобами, які є на кожній кухні. У склянку води додають 2 чайні ложки лимонної кислоти, ретельно розмішують. Губку змочують в суміші і протирають стінки апарату. Трубки затикають і заповнюють їх на 10-15 хвилин.
Пригорілі залишки браги можна видалити сіллю. Її насипають на брудні ділянки і залишають на півгодини, після чого змивають.
Для чищення дистилятора також використовують розчини оцту, соди (як це роблять при чищенні чайників), а також засоби для миття посуду. Після, ємність обов'язково обполіскують, щоб видалити залишки.
Алюмінієві куби можна чистити засобами, що містять луг. Темний наліт з нього легко знімається, але варто пам'ятати, що він не приносить шкоди. Навпаки: дана плівка забезпечує додатковий захист апарату.
Як очистити дистиллятор від накипу
Накип - сольові відкладення, що утворюються на поверхні при випаровуванні води. Крім чисто «косметичних», вона може створювати і реальні проблеми. Це пов'язано з тим, що відклався шар погано проводить енергію, внаслідок чого на нагрівання йде більше часу. Тим, хто користується електричними дистиляторами, потрібно пам'ятати, що накип на Тені і зовсім може призвести до поломок: через перегрів він просто-напросто згорає.
Почистити дистиллятор від накипу не складно, але краще до цього не доводити. Якщо ви регулярно миєте куб після кожної перегонки, то ця проблема виникне лише через кілька років (вона більш актуальна,для тих, хто використовує апарат для отримання дистильованої води, а не любителів домашнього алкоголю). Щоб зменшити утворення накипу, рекомендують для приготування браги використовувати м'яку джерельну воду, проточну обов'язково фільтрують.
Спрощує завдання те, що шар відкладається тільки на тих поверхнях, які безпосередньо контактують з рідиною. Тобто солі не збираються в змійовику і трубках, які звільнити від неї було б дійсно проблематично.
Є три способи як почистити дистиллятор від накипу:
- щіткою;
- кип'ятінням;
- відстоюванням.
В інструкціях до дистиляторів рекомендується для видалення накипу використовувати сталеві щітки, йоржики. Такий спосіб тривалий і трудомісткий. Не варто забувати про те, що мідь і алюміній - м'які метали, а тому сильно пошкоджуються від такої чистки.
Менше сил забирає спосіб з кип'ятінням. У перегінний куб додають активну суміш, після чого нагрівають воду. Для цього використовують спеціальні рідини Glasrens, Silit, концентровані розчини оцтової кислоти.
Відстоювання може зайняти кілька днів, але цей спосіб вважається самим «м'яким». Він використовує ті ж суміші, що і при кип'ятінні, але вони не нагріваються. Ємність повністю наповнюють водою, доливають розчин і залишають мінімум на 12 годин. Після такої процедури наліт легко знімається губкою.
Після кип'ятіння і відстоювання обов'язково проганяють 20-40 літрів дистильованої води, щоб видалити залишки хімікатів.
Регулярно чистіть апарат, і ви навіть зможете передати його своїм онукам!
У нашому магазині можна вибрати і купити дистилятор - самогонний апарат. Тут - повний каталог дистиляторів.