Самогонний апарат з банками сухопарниками

 Банка-сухопарник – це скляний прикубник, який встановлюється на самогонному апараті. Не відноситься до обов'язкових вузлів, але дозволяє отримувати за допомогою дистилятора міцніший і більш чистий самогон.

На одному апараті може бути встановлено до 5 скляних сухопарників....

Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом
 1. Самогонний апарат Веселий Бородач з двома сухопарнику / барботерами
  8 460 ₴
 2. Автоклав-самогонний апарат зі скляним сухопарником (електричний)
  13 170 ₴
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом

 Банка-сухопарник – це скляний прикубник, який встановлюється на самогонному апараті. Не відноситься до обов'язкових вузлів, але дозволяє отримувати за допомогою дистилятора міцніший і більш чистий самогон.

На одному апараті може бути встановлено до 5 скляних сухопарників. Це максимальна кількість, яку доцільно використовувати з самогонним апаратом. Від кількості банок залежить ступінь очищення.

Ще один метод застосування скляного сухопарнику в дистиляторах – ароматизація самогону. Для цього використовують сухофрукти, цедру цитрусових, пряні трави (м'ята, меліса, липа). Їх кладуть в банку сухопарнику, яка розташована перед холодильником. При проходженні через неї пара вбирає екстракт, що надає самогону смак і приємний запах.

Як працює банка-сухопарник

Всі прикубники називають сухопарниками, хоча це не зовсім правильно. Існує 2 види прикубників:

 1. Сухопарник представляє собою порожню ємність (банку), вхідна і вихідна трубка для пари в якій однієї довжини. Вони на кілька сантиметрів виступають під кришкою. Пара при попаданні в ємність частково конденсується і стигне. Спирт – летюча речовина, яке має температуру кипіння 78°С. Етанол повністю випаровується повторно, а частина води і домішок залишається в банці-сухопарнику.
 2. Барботер заснований не на сухому, а на водному очищенні. Вхідна трубка в такому прикубнику довга і дістає практично до самого дна. Вона занурена в воду або іншу рідину. Домішки розчиняються у воді, завдяки чому самогон стає чистішим. При цьому в рідині залишається і частина спирту, оскільки він легко розчиняється.

Сухопарники всіх типів роблять самогон кращим, але при цьому не можна досягти абсолютної чистоти. Чистий напій з міцністю більше 70° складно отримати в дистиляторі. Для таких завдань призначений колонний самогонний апарат – ректифікатор.

Як вибрати самогонний апарат зі скляним сухопарником

Перед покупкою звертають увагу на швидкість перегонки самогонного апарату і максимальну міцність напою. Це основні характеристики дистилятора. Зверніть увагу, що показники зазначаються для першого і другого (зміцнення) циклу перегонки.

Правила вибору самогонного апарату:

 1. Побутові самогонні апарати роблять з металу. Скло використовується тільки для сухопарників. Нержавіюча сталь – оптимальний варіант, оскільки підходить для роботи з харчовими продуктами. Оскільки мідь зв'язує сірководень і альдегіди, то з неї може бути зроблений змійовик або інші вузли. Ущільнювачі силіконові.
 2. Вбудований ТЕН робить апарат зручнішим, але при цьому зростає ціна. Також вбудований нагрівач дозволяє точніше регулювати температуру.
 3. Місткість розраховують за формулою: «бажана кількість самогону»х5+3-5 л. Множать на 5 через те, що вихід становить близько 20% від кількості браги. Додаткові 3-5 літрів потрібні, оскільки перегінний куб не можна заповнювати повністю.

Самогонні апарати з банкою-сухопарником: способи доставки, оплата, ціни в Україні

В інтернет-магазині Cropper можна купити самогонні апарати зі скляними і металевими сухопарниками. Популярні виробники AquaGradus, Троян, Буратіно, Кроппер, Профі. В каталозі є більше 50 моделей самогонних апаратів з нержавійки, міді. Вони оснащуються розбірними і цільними сухопарниками, термометрами, дефлегматорами, проточними системами охолодження і т. д. Ціни на обладнання залежать від комплектації і місткості. В інтернет-магазині Cropper є самогонні апарати об'ємом від 9 до 150 літрів, які коштують від 3000 до 12000 гривень.

Також на сайті ви знайдете агрегати індивідуального доїння, коптильні, сепаратори, автоклави, насоси для поливу, інкубатори, інше господарське обладнання. За необхідності зв'яжіться з консультантом через зворотний дзвінок, і вам нададуть допомогу у виборі.

Доставка по Україні через Інтайм, Нову Пошту. Самовивіз з точки видачі товарів в Харкові. Оплата через термінал банку, LiqPay (онлайн), при отриманні (післяплата).