10 порад як закладати яйця в інкубатор
Навряд чи хтось серйозно замислюється про те, як закладати яйця в інкубатор. На перший погляд все дуже просто. Але на практиці ж існує безліч нюансів, які можуть повністю зіпсувати подальший процес дозрівання плоду.
У цій статті ми зібрали 10 порад, які зроблять процес закладки простим і зрозумілим навіть для користувача-початківця.
Порада №1
Процес вибору яєць для завантаження
Ретельно підійдіть до процесу вибору яєць. Вони повинні бути правильної форми і однакові за розміром, без деформацій чи наростів. Виключається наявність тріщин, плям незрозумілого походження та інших пошкоджень.
Також додатково просвітіть яйця овоскопом, щоб переконатися в їх придатності для виведення молодняку.
Порада №2
Обробка яєць перед закладкою
Перед тим як закласти яйце в камеру, як слід обробіть його. Тільки в тому випадку, якщо яйце чисте, ви будете впевнені, що пташенята не підхоплять хвороботворний вірус або бактерію на стадії розвитку та після вилуплення.
Для очищення використовують розчин марганцівки і звичайний шмат тканини. Просто протріть шкаралупу нею без різких рухів. Віддавайте перевагу натуральним тканинам, робіть все акуратно, щоб не пошкодити яйце.
Порада №3
Як закладати яйця
Можна закладати яйця в інкубатор як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Також досить часто їх розташовують під кутом в 45 градусів.
Положення яєць в камері залежить від виду тварини. Курячі або перепелині яйця викладають вертикально, а яйця гусей або качок, які більше за розміром, - горизонтально.
Порада №4
Налаштування і прогрів інкубатора
Рекомендуємо заздалегідь налаштувати та прогріти інкубатор, приблизно за добу. Встановіть його в опалювальному приміщенні з хорошою вентиляцією. Після цього можна закладати яйця в інкубатор без страху.
Порада №5
Позначки на яйця перед закладкою
Маркером зробіть позначки на всіх яйцях з одного боку. Це буде дуже корисно, якщо у вас інкубатор з ручним переворотом. Так ви точно не заплутаєтеся.
Порада №6
Слідкуйте за параметрами температури, вологості
Заведіть спеціальний журнал, в яких ви будете записувати всі параметри температури, вологості, циклів перевороту тощо.
Таким чином з кожним новим циклом ви можете простежувати закономірності та обрати для себе в результаті оптимальний алгоритм дій.
Порада №7
Температура яєць
При завантаженні яйця не повинні бути холодними. Це може стати основною причиною збоїв у розвитку плоду та його смерті.
Порада №8
Як правильно закласти яйця в інкубатор
Додатково ознайомтесь з відео на тему: Як правильно закладати яйця в інкубатор. Поради порадами, але саме подібна наочність найкраще пояснює весь процес від початку до кінця.
Порада №9
Ознайомлення з інструкцією інкубатора
Ніколи не нехтуйте ознайомленням з інструкцією інкубатора. У його будові можуть бути свої особливості. А зупинка роботи на проміжній стадії дозріванні пташенят у внутрішній камері обесцінить всю вашу працю.
Порада №10
Коли закладати яйця в інкубатор
Також важливо відзначити те, коли закладати яйця в інкубатор. Найчастіше птахівники з досвідом радять робити це ввечері, щоб потомство орієнтовно з'явилося вранці.
Таким чином ви зможете комфортно розмістити його при світлі дня в іншому місці без страху щось не помітити через погане освітлення.
Висновки
Спираючись на ці нескладні орієнтири, впоратися з усім не буде досить важко. Тому, якщо ви до сих пір роздумуєте про те, як підвищити продуктивність свого пташиного господарства, то ваша відповідь - купити інкубатор в магазині Cropper.
У каталозі представлені моделі з різними характеристиками та в різних цінових категоріях, тому ви точно підберете собі відповідний варіант.
Також магазин гарантує якісне сервісне обслуговування своєї техніки фахівцями після покупки.