Система поливу для газону
Кожен господар хоче мати доглянуту й акуратну галявину. Для цього достатньо періодично поливати та підстригати траву. Налагодити режим поливу з урахуванням пори року, розташування ділянки та виду трави простіше з готовою системою поливу.
Які бувають
Системи для зрошення мають свої особливості. Городні побудовані таким чином, щоб кожен паросток або кущ отримував однакову кількість вологи. Якщо ж поливати траву, це не так принципово. Тому на газонах немає сенсу використовувати системи для городу чи саду.
Традиційно розрізняють 3 різновиди систем поливу: наземна, крапельна та підземна. Капілярні стрічки для поливу газонів не використовуються.
Наземна
Ця група зрошуювальних систем працює над землею. Такі конструкції найпростіші за своєю будовою. В основі - шланг і різні варіанти розпилювачів.
Розпилювач дуже важливий для правильного поливу. Занадто сильний натиск води здатний пошкодити верхні шари ґрунту і навіть вимити його. Саме тому не рекомендується використовувати шланг без насадок для трави. Сильний напір води призведе тільки до того, що травинки буде вимивати з ґрунту. Газон пожовтіє або згниє.
Щоб уникнути такого краще купити насадку на систему поливу. Є дві найбільш популярні:
Дощувач - з назви зрозуміло, що насадка імітує подачу води під час дощу. Він складається з кілочка для закріплення в землі та самої насадки для розпилення. Вони зручні своєю портативністю. Їх легко переносити з місця на місця.
Дощувачі різних виробників можуть мати цілий набір насадок. Зверніть увагу на моделі дощувачів від Hunter, Intertool, Gardena тощо.
Пістолет - надівається на будь-який шланг. Має вимикач, регулювальник напруги води. Краще вибирати перевірені бренди на кшталт Karcher, Hozelock, Cellfast й інші.
Система, яка встановлена поверху, найкраще підходить саме для невибагливих рослин. У загальній масі трави окремі засохлі травинки, навіть якщо такі будуть, зовсім непомітні.
Підземна
Система для поливу, яка встановлюється під землею, має ряд переваг над наземною. Вона зменшує витрати води на полив. Волога добирається до кореневої системи рослин швидше.
Не відбувається випаровування води з поверхні, як це відбувається в теплу пору року після поверхневого поливу. Цю систему використовують в основному для городів і полів, де важливо зберегти кожен паросток.
Ручна та автоматична
Кожну систему поливу можна регулювати вручну або запрограмувати на параметри автоматично. З другим варіантом ви позбудетеся від мороки постійно контролювати подачу води та її натиск.
На газонах краще використовувати автоматичні дощувачі. Якщо встановити по периметру відразу кілька штук, то вони зможуть полити всю площу насаджень. Правильно підібравши систему поливу газону залишиться тільки час від часу стригти галявину. Решту роботи буде зроблено за вас.