Посадка картоплі мотоблоком

18 травня 2020

Використання мотоблока для посадки картоплі в рази прискорює процес. Ви економите більше часу та сил, ніж якби виконували всю роботу традиційно - лопатою. При цьому можна значно збільшити площі. За допомогою мотоблока за день можна обробити і засадити всі 6 соток городу.

Для посадки картоплі вам знадобиться спеціальне навісне обладнання. Це може бути картоплесаджалка або універсальний окучник, плуг.

Незалежно від обраного способу, потрібно дотримуватися універсальних правил:

  1. Проведіть попередню обробку городу за допомогою культиватора. Це потрібно, щоб знищити траву, яка вже почала проростати, і щоб розпушити грунт.
  2. Проведіть попередню обробку бульб. Пророщування при використанні картоплесаджалки не рекомендується, адже паростки будуть обламуватися.
  3. Використовуйте маркер, щоб грядки вийшли рівними.
  4. Посадка відбувається на глибину 10-12 см.
  5. Мінімальна відстань між рядами 55 см.
  6. Садіть картоплю відразу після підготовки борозд. Це потрібно робити, щоб земля не пересихала.

Оскільки мотоблок взимку, як правило, не використовується, проведіть перевірку на працездатність. При необхідності замініть свічки, перевірте рівень мастила в двигуні.

Також підготуйте інструменти. В інтернет-магазині Cropper є навісне обладнання для обробки землі та посадки картоплі.

Способи посадки картоплі мотоблоком

При покупці навісного обладнання для вирощування картоплі зверніть увагу на кріплення. Вони можуть відрізнятися для різних виробників мотоблоків (Forte, Кентавр, Weima, Мотор Січ, Добриня). Подивіться фото кріплень, вивчіть їх розміри. У деяких випадках несумісність можна усунути за допомогою перехідника (адаптера). Як встановлюються навіси за допомогою адаптера для мотоблока дивіться на відео.

 

Існують також універсальні зчіпки для мотоблоків, які дозволяють швидко встановлювати плуг з відвальником, стрілчасті культиватори, розпушувачі, фрези. На відео показано, як використовуються універсальні зчіпки.

Іноді краще починати з вибору зчіпки, і тільки після цього купувати навісне обладнання для посадки.

Для роботи на пухкій землі гумові колеса підходять погано. Їх потрібно замінити на грунтозацепи. При виборі грунтозацепів зверніть увагу на їх висоту, тому що посадка у важких, дизельних, бензинових мотоблоків різна (зверніть увагу на характеристики Garden Scout, TATA, Bulat, Sadko й інших мотокультиваторов).

Існує 3 способи посадки картоплі мотоблоком:

  1. за допомогою плуга;
  2. за допомогою окучника (можна використовувати однорядний і дворядний);
  3. картоплесаджалки.

Працюють на 1 або 2 швидкості. Її підвищення може призвести до погіршення якості роботи.

Як посадити картоплю за допомогою підгортальника

Попередньо проводиться розпушування городу. Найкраще для цього підходить дисковий культиватор. Розпушування потрібно для того, щоб грунт пом'якшав, відновилося надходження кисню до коренів.  

Без попередньої культивації земля, яка злежала після зими, погано підходить для посадки. Для посадки картоплі може використовуватиоднорядний або дворядний окучник.

Дворядний окучник

Дворядний окучник попередньо налаштовують. Виставляють ширину міжряддя в 55-75 см. Першу борозну роблять по розмітці маркера. Далі один з ножів опускають в готову канавку, щоб зберігалася однакова відстань між грядками.

Картоплю краще закладати відразу, як будуть готові 3 борозни. Бульби укладають на відстані 25-30 см одна від одної. Борозну відразу засипають, щоб земля не пересихала.

Однорядний окучник

Також окучник мотоблока можна поставити по центру. В цьому випадку постійно потрібно йти по маркеру. Використання однорядного окучника робить посадку картоплі повільніше. Він більше підходить для засипання борозен.

Посадка картоплі мотоблоком під плуг

Якщо ви використовуєте мотоблок з плугом, то попередня культивація не обов'язкова.

Перша борозна робиться по межі. Далі потрібно повертатися на початок, так як земля відвалюється тільки в одну сторону. За допомогою очкучніка можна робити канавки, йдучи в будь-яку сторону.

Коли плуг пройшов один раз, відразу закладають картоплю. Грунт з другої борозни буде автоматично засипати першу, таким чином посадка картоплі прискорюється.

Посадка картоплі мотоблоком під плуг

Якщо ви використовуєте мотоблок з плугом, то попередня культивація не обов'язкова.

Перша борозна робиться по межі. Далі потрібно повертатися на початок, тому що земля відвалюється тільки в одну сторону. За допомогою очкучника можна робити канавки, йдучи в будь-яку сторону.

Коли плуг пройшов один раз, відразу закладають картоплю. Грунт з другої борозни буде автоматично засипати першу, таким чином посадка картоплі прискорюється.

Картоплесаджалка для мотоблока

Картоплесаджалка складається з:

  • бункера;
  • фреза (плуг);
  • ланцюгового ліфта для картоплі;
  • окучника (засипає борозну і робить насип).

Зверніть увагу, що весь посадковий матеріал повинен бути приблизно одного розміру. Пророщену картопля використовувати не рекомендується.

У бункер завантажують картоплю, вмикають другу швидкість і починають процес посадки. Весь процес (підготовка канавки, посадка і окучування) відбуваються автоматично.

Детальніше можна ознайомитися в відео:

Обробка після посадки

Мотокультиватор стане в нагоді й після посадки. З його допомогою відбувається окучування та прополка. Насадки для цього ви знайдете на сайті Cropper. Зверніть увагу, щоб навісне обладнання підходило за розмірами до міжряддя. В іншому випадку можуть бути пошкоджені сходи або кущі картоплі.

Мотокультиватор допомагає і в посадці, і в зборі врожаю. Зі спеціальним пристосуванням також копають картоплю. Бульби піднімаються на поверхню і при цьому не пошкоджуються. Навісне обладнання для прибирання картоплі підходить для Аврора, Zirka, Витязь, Pubert, Зубр й інших мотоблоків.

Популярні товари
  1. Картоплесаджалка КСМ-2 з транспортувальними колесами
    7 850 ₴
    Немає в наявності
  2. Картоплесаджалка КСМ-1 без транспортувальних колес
    5 830 ₴
  3. Картоплесаджалка поворотна (посадковий модуль)
    2 230 ₴
  4. Картоплесаджалка поворотна з колесом (посадковий модуль)
    2 390 ₴
Інші статті та новини