Радіальні медогонки

Чому краще купити радіальну медогонку?

Є два види медогонок:

радіальні; хордіальние.

У чому їх відмінності? У розташуванні касет. Касета медогонки - це металева ємність, в яку поміщають рамку зі стільниками. Її розмір може бути розрахований на рамки Дадан, Євро, Рута та інші.

Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом
Ціна за зростанням
Ціна за спаданням
За рейтингом
Акційні
За рейтингом

Чому краще купити радіальну медогонку?

Є два види медогонок:

  • радіальні;
  • хордіальние.

У чому їх відмінності? У розташуванні касет. Касета медогонки - це металева ємність, в яку поміщають рамку зі стільниками. Її розмір може бути розрахований на рамки Дадан, Євро, Рута та інші. У хордіальних медогонках касети розташовані по хордам окружності бака, в радіальних — по радіусу.

У хордіального типу є тільки дві переваги: ціна нижче, а бак більш компактний. Їх купують тільки для маленьких пасік, адже багато касет по хорді не розмістив. Радіальні медогонки продуктивніше, рідше ушкоджують рамки з сотами, більш зручні у використанні. Їх ціна вище, але незначно. З цих причин пасічники частіше купують саме радіальні моделі. Їх виробляють як імпортні, так і вітчизняні компанії.

Основні характеристики радіальної медогонки

Різниця між хордіальним і радіальним розташуванням касет — це лише один критерій при виборі медогонки. Щоб не помилитися, треба враховувати більш широкий спектр властивостей пристрою. Серед них:

  1. Обсяг і розмір бака. Чим більше бак, тим і вище буде продуктивність. Але є недолік — дуже об'ємний бак буде займати багато місця. Потрібно постаратися знайти золоту середину під ваші цілі та завдання. Важливо також підібрати підставку під медогонку, щоб вам було зручно користуватися центрифугою, не довелося нахилятися або підставляти табуретку.
  2. Ручна або автоматична модель? Краще купити радіальну медогонку, яка працює від електромережі. З нею все набагато простіше: вставили стільники в касети, натиснули на кнопку харчування, і процес центрифугування почався без вашої активної участі. У ручних моделях доведеться обертати рукоять, щоб мед поступово витікав зі стільників.
  3. Матеріал корпусу і окремих запчастин. Краще вибирати нержавійку, адже вона прослужить довше. Це стосується як корпусу, так і крана для зливання меду з ємності. Алюмінієві та оцинковані медогонки теж надійні, хоча поступово піддаються абразивного зносу.
  4. Кількість рам/касет. 2х-рамна медогонка (такі моделі частіше хордіальні) підійде тільки для дуже маленької пасіки. За один раз ви зможете отримати мед лише з двох рам. Якщо ви отримуєте багато продукту, то обов'язково купите модель на 8 і більше рам.

Яку б модель радіальної медогонки ви не вибрали, вам треба також відразу врахувати ряд технічних моментів по її експлуатації. По-перше, медогонка потребує регулярного догляду. Коли отримали мед, і перелили його в спеціальну тару для зберігання, промийте бак. Застиглий мед може забити прохід в крані, та навіть поступово окислити корпус з алюмоцинка. Навіть нержавейка буде псуватися, якщо за нею зовсім не доглядати.

Перед установкою медогонки старанно вибирайте для неї місце, і підготуйте робоче простір. Щоб встановити рамки в касети, стільники повинні бути роздруковані. Це робить за допомогою пасечного ножа на спеціальному столі. Такий стіл бажано поставити поруч з медогонкою, щоб не робити зайвих рухів перед стартом центрифугування.

Де купити радіальну медогонку в Україні?

В Україні можна купити радіальні медогонки вітчизняних і закордонних виробників. І для цього не обов'язково йти в фізичний магазин або на ринок. Широкий асортимент радіальних медогонок є в інтернет-магазині Cropper. Тут ви також знайдете іншу техніку для саду, городу та приватного господарства: коптильні, мехдойки, сепаратори, навісне обладнання для мотоблоків і так далі.

Посилку доставлять Новою Поштою в будь-яке місто країни, і навіть в невеликі селища. За попередньою домовленістю - доставка в країни ближнього зарубіжжя. Можете забрати посилку в найближчому відділенні Нової Пошти, або ж замовити кур'єрську доставка. Передайте оплату, коли будете забирати посилку - для цього передбачена можливість післяплати. Можете також купити радіальну медогонку, і відразу оплатити покупку банківським переказом.