Медогонка потрібна для збору меду з сот. Без неї на збір меду ви витратите більше часу, отримаєте менше продукту та зашкодите стільники. Якщо купити медогонку, то використані стільники можна буде повертати в вулик багаторазово. Ми розповімо вам, як вибрати обладнання для пасіки, скільки коштує медогонка, і в чому її додаткові переваги. У нас же ви можете вибрати різні моделі медогонок від українських та іноземних виробників.
Чому варто купити медогонку?
Примітивні медогонки винайшли ще в XIX столітті, і з тих самих пір обладнання стало незамінним для будь-якої пасіки. Навіть базовий пристрій з ручним приводом істотно спростив роботу пасічника, а сучасні електричні та нержавіючі моделі приносять набагато більше користі. Серед переваг обладнання для видобутку меду з сот:
- Мінімум ручної праці. Кожну соту не доведеться спустошувати вручну. Досить розпечатати їх ножем або виделкою, помістити в касети медогонки, та включити пристрій. Якщо це ручна модель, то потрібно ще крутити важіль. Це все одно значно швидше, ніж повністю ручна праця. Якщо ж пристрій працює від електромережі, то вам достатньо просто натиснути на кнопку живлення, щоб почати роботу.
- Стільники придатні для повторного використання. Коли їх спустошують вручну, то після цього доводиться просто викинути стільники. З центрифугою цей недолік усувається. Їх можна використовувати багаторазово, адже мед не потрібно вискрібати з соти — він сам випливає звідти завдяки центрифугуванню.
- Економія часу. Якщо купити медогонку в Україні, то ви будете не тільки економити сили, а й час. Не потрібно старанно спустошувати кожну соту окремо, вирішувати проблему з пошкодженими сотами.
Чим краще купити медогонку, тим більше переваг ви отримуєте. Так, нержавіючий корпус і касети прослужать довше, повільно піддаються абразивного зносу. Кількість касет і тип пристрою впливають на швидкість роботи і видобутку меду.
Що врахувати при виборі: яку медогонку краще купити?
Давайте розберемося в основних характеристиках. На що звертати увагу, щоб купити медогонку?
Тип медогонки: купити хордіальну або радіальну модель?
Базова класифікація — поділ радіальних і хордіальних моделей. Ці позначення вказують на те, як розташовані касети всередині циліндра. Єдина перевага хордіальних моделей — вони дешевші. У всьому іншому виграють радіальні медогонки. Вони відкачують мед в 2,5 рази швидше, рідше ушкоджують стільники, якщо це ручне обладнання — вимагають менших зусиль для розкрутки важеля.
Кількість касет для сот буває різним: від 2 і більше. Чим менше касет, тим нижче вартість медогонки. Разом з тим, і ваша продуктивність знизиться. Орієнтуйтеся на розміри пасіки, кількість бджолиних сімей і вуликів, коли вибираєте інвентар по числу рам з касетами.
Технічні характеристики
Характеристики двигуна визначають швидкість роботи, якщо купити медогонку автоматичну. Оцініть потужність електродвигуна, ток живлення, кількість програм управління (якщо вони є).
Іноді принциповим для пасічника є обсяг бака. Наприклад, на пасіці проводять багато меду, тому не хочеться витрачати час на часте спустошення контейнера для меду. Тому зверніть увагу на діаметр і висоту бака, відстань від крана до статі і інші характеристики.
Тип рамок
Рамки з сотами можуть мати різну форму, тому їх не можна помістити в будь-яку рамку. Тут потрібно підбирати касети під конкретний тип рам: Рута, Дадана, еврорамки і т.д. В інтернет-магазині медогонок та іншої сільськогосподарської техніки Cropper є пристрої під різні типи рамок. Яку б форму рам не вибрав пасічник, тут він знайде інвентар під свої потреби.
Ручна або електрична?
Електрична медогонка однозначно зручніше, але вона також і коштує дорожче. Якщо ви готові зробити одноразове вкладення в покупку інвентарю, то краще купити в Україні медогонку електричну. Якщо поки що плануєте заощадити, то ручна модель теж буде корисною.
Який матеріал для медогонки найкращий?
Найпоширеніші медогонки в Україні — алюмоцинкові. Вони досить стійкі до пошкоджень і абразивного зносу. Вступаючи в контакт з медом, вони окислюються досить повільно. Однак, знос все-таки є. Через кілька років медогонку доведеться замінити. Якщо ж її часто упускати, то вона може втратити свою форму. Тому краще купити в Україні медогонку з нержавіючої сталі. Вони служать набагато довше, не впливають на смак/якість меду, екологічні та надійні.
Додаткове обладнання
Користуватися медогонкою зручно, якщо докупити додаткове обладнання. Іноді воно пропонується вже в комплекті до моделі, яку ви вибрали. Йдеться, наприклад, про підставці для бака. Вона потрібна для стійкої фіксації обладнання на землі. Важливо правильно підібрати розмір підставки, щоб вам було зручно працювати з пристроєм.
Поруч з медогонкою треба поставити стіл з обладнанням для роздрукування сот. Буде незручно, якщо ці дві пов'язані робочі зони розмістити на різних ділянках пасіки або приватного двору.
Скільки коштує медогонка в Україні?
Ціна медогонки в інтернет-магазинах починається від 2 тис. грн. Як правило, стільки коштують найбюджетніші ручні моделі. Чим більше додаткових переваг і функцій, тим вище ціна. Краще рішення для економії — це купити медогонку від виробника. Деякі інтернет-магазини безпосередньо співпрацюють з українськими виробниками медогонок, або ж самі виробляють їх.
З огляду на те, як швидко обладнання себе окупає, ви можете купити медогонку в Україні недорого. Для невеликої пасіки спочатку вистачить і ручної алюмоцинкової моделі. Коли захочете розширюватися — можна буде подумати про покупку більш сучасної та надійною моделі.
Де купити медогонку в Україні?
В Україні купити медогонку можна в трьох місцях: на ринку, в фізичному магазині або в інтернет-магазині. За звичкою багато пасічників досі ходять на ринки, але у інтернет-магазинів є ряд істотних переваг:
- нижче ціна;
- ширше асортимент;
- ви економите час на поїздках — зробити замовлення можна не встаючи з робочого крісла.
Головне вибрати надійну майданчик, щоб купити медогонку онлайн в Харкові або іншому місті України. Таким майданчиком стане Cropper. Тут є ручні і електричні медогонки з різною кількістю рам. Деякі моделі зроблені з нержавіючої сталі.
Купіть медогонку — Нова пошта доставить її в будь-який населений пункт України. Можлива також доставка в країни ближнього зарубіжжя: Молдову, Росію, Білорусь і т.і. Оплата — наложеним платежем (післяплатою) або банківським переказом. Можлива доставка до дверей вашого будинку, офісу або прямо на пасіку.