Корморізки

Зернодробарки

Товари з 1 по 24 із 74 у каталозі

Товари з 1 по 24 із 74 у каталозі

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Зернодробарка – це обладнання для переробки зерна і бобів. Завдяки дробарці грубі корми подрібнюють, що позитивно позначається на їх засвоюваності. Таким чином забезпечується харчування домашньої худоби, птиці правильним кормом. Залежно від призначення виділяють побутові та фермерські зернодробарки. Підвидом дробарок є крупорушки.

Що таке зернодробарка?

Подібні установки мають схожий принцип роботи і збираються за класичною схемою. Основні вузли:

 • двигун зернодробарки;
 • механізм подрібнення (ротор, молотки, шнек);
 • камера подрібнення;
 • бункер подачі зерна з дверцятами для регулювання.

На влаштування і матеріали вузлів потрібно звертати увагу, перед тим як купити зернодробарку для будинку. Від матеріалів залежить ціна крупорушки.

Характеристики залежать від будови, потужності двигуна, типу запчастин. Наприклад, фракція подрібнення регулюється за допомогою сітки. Зерно перемелюють до стану борошна або шматочків по 3-4 мм (крупорушки-зернодробарки).

Зернодробарка для домашнього господарства – універсальний пристрій, що використовується у виробництві харчу для великих і малих тварин, птахів. Залежно від сировини, створюються різні види корму. Змішуючи різні інгредієнти можна робити домашній комбікорм, що буде дешевше, ніж купувати його.

Принцип роботи зернодробилки для будинку

Установка призначена для перемелювання злакових (ячмінь, пшениця, просо), бобових (кормова соя) продуктів, кукурудзяних качанів. Деякі моделі також підтримують подрібнення інших видів корму: стебел, коренеплодів. В Україні популярні універсальні дробарки, розраховані на різну сировину. Зверніть увагу, що при зміні виду сировини може знадобиться переобладнання зернодробарки за інструкцією. Наприклад, знімають сито, змінюють механізм подрібнення.

Використовувати пристрій необхідно, з огляду на кілька стадій:

 1. Підготовка сировини. Зерно просівають, щоб прибрати каміння, інші важкі предмети, оскільки вони можуть привести до пошкоджень ножів ротора. Бажано провіяти сировину, оскільки соломинки, великі фрагменти листів перешкоджають нормальному проходу зерна з бункера в камеру подрібнення побутової зернодробилки.
 2. Зміна робочих характеристик – заміна подрыбнюючого механізму, сита (за необхідності).
 3. Перевірте шнур на наявність пошкоджень. На двигуні неприпустимо утворення конденсату, оскільки висока вологість призводить до короткого замикання. Переконайтеся, що кріплення камери дроблення надійно закручені.
 4. Запуск зернодробарки-крупорушки проводиться до початку подачі зерна. Це потрібно, оскільки для набору оборотів двигуну потрібен час. Після відкриваються дверцята (шибер) між камерою і бункером для зерна. Сировина має надходити так, щоб не було перевантаження (визначається по звуку роботи). Перевантаження може стати причиною поломки двигуна.

При роботі зернодробарки потрібно дотримуватися правил безпеки. Щоб уникнути травм, все роблять за інструкцією.

Переваги крупорушок для будинку

Дробарки для зерна необхідні на всіх тваринницьких господарствах. Так, велика рогата худоба від природи не пристосована для переварювання великої кількості цільних зерен. Попереднє подрібнення покращує засвоюваність, а тому корови отримують потрібну кількість калорій з меншого обсягу корму.

Схожа ситуація з сільськогосподарською птицею. Зазвичай вони їдять дрібні камені, щоб перетирати зерно в шлунку. Крупорушка вже виконує цю функцію, що сприяє швидшому набору маси.

Головні плюси домашніх зернодробарок:

 1. Продуктивність обладнання побутового класу становить 120-400 кілограм корму на годину, в залежності від моделі. У фермерських агрегатів (ДТЗ КР-20С або КР-23) продуктивність понад 500 кг/год.
 2. Простота використання і переобладнання. Для застосування дробарки для зерна не потрібні спеціальні навички. Так, заміну робочої частини можна провести самостійно, використовуючи набір звичайних інструментів.
 3. Надійність зернодробарок пов'язана з простотою будови: чим менше складних деталей – тим нижча ймовірність поломки. Зверніть увагу, що навіть надійна крупорушка може зламатися, якщо використовувати її не за інструкцією.
 4. Ціна побутових зернодробарок знаходиться в межах 2000-4000 гривень. Є міні-дробарки, які коштують по 1300-2000 гривень.
 5. Універсальні зернодробилки переробляють різну сировину – зерно, соєві, інші продукти.

Переваги установки роблять її незамінною в веденні сільського господарства.

Види зернодробарок і крупорушок

На види дробарки для зерна поділяють за різними ознаками:

 • типом приводу (ручні, електричні, є моделі без встановленого приводу);
 • тип подрыбнюючого механізму (молоткові, шнекові, роторні);
 • призначенню (зернодробарки для домашнього господарства і ферм);
 • переліку кормів (спеціалізовані та універсальні подрібнювачі).

Про переваги кожного з видів докладніше читайте в пункті про вибір обладнання для домашнього господарства.

Класифікація зернодробарок

Установки поділяються по використовуваних подрібнюючим елементам. Принцип роботи кожної моделі відрізняється, але все ефективно виконують прямі функції.

За цією ознакою пристрої розділені на такі види:

 • молоткова зернодробарка використовує в якості подрібнювача складну конструкцію з молотків – рухомих і фіксованих пластин із загартованої сталі (дроблення відбувається при ударі зерна про молоток);
 • роторна зернодробарка використовує ножі, зафіксовані на валу електродвигуна;
 • жорна млин – зменшена копія звичних механізмів для помелу борошна. У цій конструкції зерно перетирається щільно притиснутими жорнами, що забезпечує вихід корми дрібної фракції;
 • зернодробарка вальцовая використовує для перетирання сировини вальці – два і більше. Це дозволяє економити електроенергію і виробляти невеликий корми.

Кожна установка має власні переваги, тому всі моделі поширені в сільському господарстві. Купувати певний тип потрібно виходячи з вимог до підсумкового продукту.

Скільки коштує зернодробарка

Ціна установок залежить від технічних характеристик, використаних матеріалів. Вартість маленьких зернодробарок (для використання не вимагають каркаса) 1500-1900 гривень. У магазині Cropper вони представлені моделями Хрюша, Ярмаш-250, Зубренок, Ярмаш-320 Бджілка, Зубрнеок В350. Ціна таких зернодробарок приваблива, але є обмеження по часу використання та продуктивності.

Середні зернодробарки для домашнього господарства – більша частина обладнання на ринку. Варто вони до 4000 гривень. Це продукція компаній Елікор, Млин-Ок, Газда, СОВЄК, ХЕЛЗ, Vegis.

Ціна фермерських іпатійович для подрібнення зерна 6000-9000 гривень. У цьому ціновому сегменті знаходиться обладнання ДТЗ КР-20С, КР-23, Икор-1. Відрізняється підвищеною продуктивністю.

Як правильно вибрати зернодробарку?

При підборі установки для дроблення зерна слід скористатися порадами від експерта. Рекомендації по вибору:

 • продуктивність вибирають, виходячи з розміру господарства;
 • наявність запобіжників у зернодробарки;
 • зверніть увагу на зручність регулювання помелу;
 • наявність пластикових деталей (наприклад, заглушок або бункера) допустимо, але надійніше будуть металеві комплектуючі;
 • тип подрібнювача впливає на спеціалізацію кормодробилки.

Оптимальна значення продуктивності можна дізнатися, помноживши кількість необхідного одній тварині корму на поголів'я сільськогосподарських тварин. При цьому врахуйте, що не всі крупорушки можуть довго працювати без перерви.

Запобіжники потрібні, щоб уберегти двигун від короткого замикання, надмірного нагрівання або роботи під навантаженням. Краще купити модель з кнопкою запуску ніж ту, яка просто включається розетку.

Молоткові зернодробилки для домашнього господарства більш надійні, як правило, мають кращі робочими характеристиками. При цьому працюють вони виключно з розсипчастим кормом: зерном, кукурудзою, соєю. Роторні (з ножами) подрібнювачі також підійдуть для стебельчатого корми, цілих качанів кукурудзи.

За допомогою фільтрації на сайті, товари можна відфільтрувати за основними ознаками, ціною зернодробарки. При необхідності зв'яжіться з менеджером інтернет-магазину. Консультацію можна отримати за телефоном (зворотний дзвінок).

Зернодробарки та крупорушки: ціни і доставка по Україні

В інтернет-магазині Cropper можна купити зернодробарки (крупорушки) для домашнього господарства і ферм. На сайті представлено більше 70 моделей від 22 виробників. Популярна продукція компаній РКС ПЗМ (Вінниця), ХЕЛЗ (Харків), Модуль-М (Ужгород), Vegis, Елікор (Полтава), УразЕлектро, Зубренок, ДТЗ, Ярмаш, Gazda, СОВЄК. Ціна на зернодробарки від 1400 гривень.

Також на сайті ви знайдете агрегати індивідуального доїння, коптильні, сепаратори, автоклави, насоси для поливу, інкубатори, інше господарське обладнання. Доставка по Україні через Інтайм, Нову Пошту. Самовивіз з точки видачі товарів в Харкові. Оплата через термінал банку, LiqPay (онлайн), при отриманні (пысляплата).

Читати повністю