Кормоподрібнювачі зернодробарки
Зернодробарка - це обладнання для переробки зерна і бобів. Завдяки цій техніці, грубі корми подрібнюють, що позитивно позначається на їх засвоюваності. Зернодробарку для зерна купити можна незалежно від того, наскільки велике і різноманітневелика і різноманітна у вас поголів'я. Багато з кормопобдрібнювачівкормоизмельчителей вміють працювати відразу з декількома типами сировини, в тому числі свіжими стеблами і соковитими плодами. Подрібнені зерна та інші рослини використовують для приготування комбінованих кормів для харчування худоби і птиці. Залежно від призначення виділяють побутові та фермерські зернодробарки. Підвидом дробарок є крупорушки. Це така ж зернодробарка для зерна, але з трохи відрізняється принципом роботи.
Що таке зернодробарки і крупорушка
Дробарки для зерна працюють за одним принципом. Матеріал засипається в бункер і потрапляє в камеру, де встановлений механізм для подрібнення. Зерно переробляється в ньому до тих пір, поки роздроблені фракції не зможуть пройти через сито з певним діаметром осередків і вийти через приймач. Зернодробарки зазвичай оснащуються ситом 2-2,5, мм, а якщо пристрій може працювати і з іншими типами сировини, в його комплектацію входять змінні сита з великим діаметром осередків. Наприклад, можна отримати стружку коренеплодів 6 мм в діаметрі. Характеристики залежать від будови, потужності двигуна, типу запчастин. Наприклад, фракція подрібнення регулюється за допомогою сітки. Матеріал перемелюють до стану борошна або шматочків по 3-4 мм (крупорушки-зернодробарки). Крупорушка для зерна спочатку укомплектована декількома ситами і вам не потрібно їх міняти - тільки перемикати ступінь помелу. При цьому, якщо ви виберете найменшу фракційність, крупа в будь-якому випадку буде проходити через всі обробні елементи по черзі, що підвищує якість переробки.
Крупорушки для зерна і зернодробарки складаються з наступних компонентів:
- двигун зернодробарки;
- механізм подрібнення (ротор, молотки, шнек);
- робоча камера;
- бункер подачі зерна з заслінкою для регулювання.
На пристрій і матеріали вузлів потрібно звертати увагу, перед тим як купити зернодробарку для будинку. Від матеріалів залежить ціна крупорушки. Основна камера в будь-якому випадку буде виготовлена з міцного металу. Бункер може бути пластиковим і такі крупорушки для зерна купити в Україні можна трохи дешевше, але не на шкоду їх якості.
Двигун крупорушки
Потужність двигуна (від 1,5 або 5 кВт) не так важлива, як кількість обертів. Наприклад, "Хрюша", максимально проста крупорушка для зерна, ціна якої всього 1300 гривень, обертає робочий механізм зі швидкістю 18000 об / хв. Цього достатньо, щоб за годину переробити 350 кг зерна. Інший приклад: молдавська крупорушка для зерна, купити яку можна в два рази дорожче. Частота обертання валу її двигуна 2800 об / хв, а максимальний обсяг переробки зерна за годину 180 кг. При цьому така модель "Майстер Крафт" - це не тільки корморізка для зерна, а й техніка для перемелювання коренеплодів. Найпотужніша крупорушка для зерна (виробництво Полтава, ціна сьогодні трохи більш ніж 11 тисяч гривень) споживає 5 кВт і видає 4200 об / хв, але може переробити 1000 кг на годину. Це промислова техніка, яка потрібна великим фермерським господарствам. Набагато частіше, власники невеликого поголів'я худоби і птиці, планують купити крупорушку для зерна в Україні за ціною 2-3 тисячі гривень і укладаються в цей бюджет.
Один із способів заощадити - купити крупорушку для зерна без двигуна, вона запускається від трактора або дизельного генератора, що зручно якщо що-небудь з цього є у вашому господарстві. Вузькоспеціалізована техніка коштує менше, ніж та, яку можна використовувати для роботи з різними видами сировини. Крім того, наприклад, у випадку з крупорушки для кукурудзи і зерна, ціна прив'язана до виробника. Можна знайти зернодробарку, яка буде вміти переробляти, як пшеницю і ячмінь, так і качани, дешевше, просто вибравши іншу компанію
Зернодробарка для домашнього господарства - універсальний пристрій, що використовується у виробництві їжі для великих і малих тварин, птахів. Залежно від оброблюваного матеріалу, створюються різні види корму. Купити крупорушку для зерна з декількома режимами роботи можна, щоб змішати різні інгредієнти можна робити домашній комбікорм, що буде дешевше, ніж купувати його.
Принцип роботи зернодробарки для будинку
Крупорушки для зерна, ціна в даному випадку не має значення, призначені для перемелювання злакових (ячмінь, пшениця, просо), бобових (кормова соя), а також кукурудзяних качанів. Деякі моделі також підтримують подрібнення інших видів корму: стебел, коренеплодів. В Україні популярні універсальні види крупорушок, розраховані на різну сировину. Зверніть увагу, що при зміні виду продуктів, що завантажуються може знадобиться переобладнання зернодробарки за інструкцією. Наприклад, крупорушка для гречки, перетворюється в корморізку для трави, якщо зняти і замінити сито, а в деяких і механізм подрібнення.
Використовувати зернодробарку-крупорушку необхідно, з огляду на кілька стадій:
- Підготовка продукту. Зерно просівають, щоб видалити каміння, інші важкі предмети, оскільки вони можуть призвести до пошкоджень ножів ротора. Бажано перевіряти сировину, оскільки соломинки, великі фрагменти листів перешкоджають нормальному проходу зерна з бункера в камеру подрібнення побутової зернодробарки.
- Зміна робочих характеристик. Заміна механізму, що дробить, і сита, проводиться при необхідності, щоб крупорушка для кукурудзи, змогла працювати з сировиною і навпаки.
- Перевірка шнура на наявність пошкоджень. На двигуні неприпустимо утворення конденсату, оскільки висока вологість призводить до короткого замикання. Переконайтеся, що кріплення камери дроблення надійно закручені.
- Запуск крупорушки проводиться до початку подачі зерна. Це потрібно, оскільки для набору оборотів двигуну потрібен час. Після відкривається дверцята (шибер) між камерою і бункером для зерна. Сировина має надходити таким чином, щоб не було перевантаження (визначається по звуку роботи). Перевантаження може стати причиною поломки двигуна.
При роботі зернодробарки потрібно дотримуватися правил безпеки. Щоб уникнути травм, все роблять за інструкцією.
Переваги зернодробарок для будинку
Дробарки для зерна необхідні на всіх тваринницьких господарствах. Велика рогата худоба від природи не пристосована перетравлювати велику кількість цільних зерен. Попереднє подрібнення покращує засвоюваність, а тому корови отримують потрібну кількість калорій з меншого обсягу корму.
Схожа ситуація з сільськогосподарською птицею. Зазвичай вони їдять дрібні камені, щоб перетирати крупу в шлунку. Крупорушка вже виконує цю функцію, що сприяє швидкому набору маси поголів'я.
Головні плюси домашніх зернодробарок:
- Продуктивність обладнання побутового класу становить 120-400 кілограм корму на годину, в залежності від моделі. У фермерських агрегатів (ДТЗ КР-20С або КР-23, а також крупорушки полтавської Елікор-4) продуктивність понад 500 кг / год.
- Простота використання і переобладнання. Для застосування дробарки для зерна не потрібні спеціальні навички. Так, заміну робочої частини можна провести самостійно, використовуючи набір звичайних інструментів.
- Надійність зернодробарок пов'язана з простотою пристрою: чим менше складних деталей - тим нижча ймовірність поломки. Зверніть увагу, що навіть надійна крупорушка може зламатися, якщо використовувати її не за інструкцією.
- Ціна побутових зернодробарок знаходиться в межах 2000-4000 гривень. Є міні-дробарки, які стоять по 1300-2000 гривень.
- Універсальні крупорушки переробляють різний сировину - злакові, соєві, інші продукти.
Переваги установки роблять її незамінною в веденні сільського господарства. Можна купити крупорушку в Харкові зі складу виробника з доставкою по Україні.
Види зернодробарок і крупорушок
На види подрібнювачі для зерна поділяють за різними ознаками:
- типом приводу (ручні, електричні, є моделі без встановленого приводу);
- тип измельчающего механізму (молоткові, шнекові, роторні);
- призначенню (крупорушки для домашнього господарства і ферм);
- переліку кормів (спеціалізовані та універсальні подрібнювачі).
Про переваги кожного з видів докладніше читайте в пункті про вибір обладнання для домашнього господарства.
Класифікація зернодробарок
Установки поділяються по елементам подрібнення. Принцип роботи кожної моделі відрізняється, але все ефективно виконують прямі функції.
За цією ознакою крупорушки розділені на такі види:
- молоткова зернодробарка використовує в якості подрібнювача складну конструкцію з молотків - рухомих і фіксованих пластин із загартованої сталі (дроблення відбувається при ударі зерна про молоток);
- роторна зернодробарка використовує ножі, зафіксовані на валу електродвигуна;
- млинок — зменшена копія звичних механізмів для помелу борошна. У цій конструкції сировину перетирається щільно притиснутими жорнами, що забезпечує вихід корму дрібної фракції;
Зернодробарка вальцова використовує для перетирання сировини вальці — два і більше. Це дозволяє економити електроенергію і виробляти дрібний корм.
Кожна установка має власні переваги, тому всі моделі поширені в сільському господарстві. Купувати певний тип потрібно виходячи з вимог до підсумкового продукту.
Виробники зернодробарок в Україні
Зернодробарки-крупорушки виробляє безліч українських компаній. Якщо ви хочете підтримати вітчизняного виробника вибирайте харківських виробників DaMilk і Зубренок, полтавський Елікор, техніку Газда, яка виготовляється в Ужгороді і Токмаку, а також вінницькі дробарки РКС ПРОМ і СОВЄК. У сільськогосподарських магазинах можна знайти також випущені в Росії крупорушки - Уралспецмаш і Уралелектро, а також Електромаш і Енергомаш. Великим попитом в Україні також користуються зернодробарки виготовлені в таких країнах як:
- Китай. Млин-Ок, ДТЗ та Mastak — українські торгові марки, продукція яких виробляється в КНР. Це означає, що якщо вам потрібна допомога дилера з обслуговуванням або запчастини — знайти їх буде просто, а ціна на них не позначиться на бюджеті вашого фермерського господарства.
- Білорусь. Зернодробарки Могильов і Minsk Electro — наочний доказ того, що крупорушка білоруська ні в чому не поступається в якості української техніці. Вони такі ж надійні, а запчастини для них — доступні.
- Молдова. Master-Craft — хороші зернодробарки з високою продуктивністю, які можуть обробляти також качани кукурудзи.
Виробники зернодробарок випускають обладнання з однаковою схемою роботи, але ріжучий інструмент в кожній з них реалізований за своїм. Це впливає на продуктивність і термін служби.
Скільки коштує зернодробарка
Ціна установок залежить від технічних характеристик, продуктивності і використаних матеріалів. Вартість маленьких зернодробарок (для застосування не вимагають каркаса) 1500-1900 гривень. У магазині Cropper вони представлені моделями Хрюша, Ярмаш-250, Зубренок, Ярмаш-320 Бджілка, Зубрнеок В350. Ціна таких зернодробарок приваблива, але є обмеження по часу використання та продуктивності.
Середні зернодробарки для домашнього господарства — більша частина обладнання на ринку. Варто вони до 4000 гривень. Це продукція компаній Елікор, Млин-Ок, Газда, СОВЄК, ХЕЛЗ, Vegis. Це вузькоспеціалізовані зернодробарки і універсальні корморізки, які можуть працювати і з іншими типами сировини.
Ціна фермерських крупорушок для подрібнення зерна 6000-9000 гривень. У цьому ціновому сегменті знаходиться обладнання ДТЗ КР-20С, КР-23, Икор-1. Відрізняються підвищеною продуктивністю і можуть обробляти від 500 кг сировини на годину і більше.
Як правильно вибрати зернодробарку?
При підборі установки для дроблення зерна слід скористатися порадами від експерта. Рекомендації по вибору:
- потрібне значення продуктивності вибирають на основі розміру господарства.
- наявність запобіжників у зернодробарки робить її більш безпечною і захищеною від перепадів напруги в нестабільних мережах;
- зверніть увагу на зручність регулювання помелу;
- наявність пластикових деталей (наприклад, заглушок або бункера) допустимо, але надійніше будуть металеві комплектуючі;
- тип подрібнювача впливає на спеціалізацію кормодробарки.
Оптимальне значення продуктивності можна дізнатися, помноживши кількість необхідного одній тварині корму на поголів'я сільськогосподарських тварин. При цьому врахуйте, що не всі крупорушки можуть довго працювати без перерви.
Запобіжники потрібні, щоб уберегти двигун від короткого замикання, надмірного нагрівання або роботи під навантаженням. Краще купити модель з кнопкою запуску ніж ту, яка просто включається розетку.
Молоткові зернодробарки для домашнього господарства більш надійні, як правило, мають кращі робочі характеристики. При цьому працюють вони виключно з розсипчастим кормом: злаковими, бобовими, кукурудзою, соєю. Роторні (з ножами) подрібнювачі також підійдуть для стебелькуватого корму, цілих качанів кукурудзи.
За допомогою фільтрації на сайті, крупорушки можна відфільтрувати за основними ознаками, ціною. При необхідності зв'яжіться з менеджером інтернет-магазину. Консультацію щодо зернодробарки можна отримати за телефоном (зворотний дзвінок).
Зернодробарки та крупорушки: ціни і доставка по Україні
В інтернет-магазині Cropper можна купити зернодробарки (крупорушки, траворізки) для домашнього господарства і ферм. На сайті представлено більше ніж 70 моделей від 22 виробників. Популярні крупорушки компаній РКС ПЗМ (Вінниця), ХЕЛЗ (Харків), Модуль-М (Ужгород), Vegis, Елікор (Полтава), УразЕлектро, Зубренок, ДТЗ, Ярмаш, Gazda, СОВЄК. Ціна на зернодробарки від 1400 гривень.
Також на сайті ви знайдете агрегати індивідуального доїння, коптильні, сепаратори, автоклави, насоси для поливу, інкубатори, інше господарське обладнання. Доставка по Україні через Інтайм, Нову Пошту. Самовивіз з точки видачі товарів в Харкові. Оплата через термінал банку, LiqPay (онлайн), при отриманні післяплатою.
Популярні категорії:
Корморізки, подрібнювач трави, дробарка для зерна, молоткова дробарка, подрібнювач сіна, лущилки для кукурудзи, корморізка для коренеплодів, подрібнювач овочів і фруктів.