Як зробити брудер своїми руками

14 квітня 2020

У перші тижні після вилуплення пташенятам необхідний ретельний догляд. У цей період вони особливо схильні до переохолодження, інфекційних захворювань. Відповідні для них умови можна влаштувати і самостійно, без квочки. Це особливо важливо для тих, хто займається виведенням птиці в значних кількостях.

Саморобний брудер - це коробка або огороджена частина в приміщенні. Туди курчат поміщають відразу після народження.

Деякі моделі інкубаторів поєднують в собі властивості брудера. Така модель виробника O-Mega представлена ​​на сайті Cropper.

Якщо у вашому домашньому інкубаторі такі функції не передбачені, то зробити брудер можна самостійно. Як це зробити і які знадобляться матеріали, читайте далі.

Матеріали

На якість кінцевого виробу впливають інструменти та матеріали для його "спорудженя". Якщо ви зібралися робити пташині ясла з нуля, то можна використовувати:

  • коробку з щільного картону;
  • фанеру;
  • старі тумбочки і полиці (якщо вони досить місткі).

В крайньому випадку навіть акваріум можливо облаштувати для утримання новонароджених пташенят.

Пташенята різних птахів відрізняються за розміром. Намагайтеся підібрати більш-менш універсальний розмір "камери", який підійде їм усім. Зрозуміло, що один і той же брудер вміщує в себе більше перепелят і курчат в порівнянні з гусенятами і каченятами. Якщо брати ясла розміром 100-150 см в ширину і 50-70 см - у висоту і ширину, то він вміщатиме до 70 курчат, 90 перепелят і 20 каченят або гусенят.

Щоб раціонально використовувати простір, внутрішню камеру розділяють на рівні. Двох'ярусний брудер дозволить розмістити пташенят в два рівня. Головне правильно розподілити світло та тепло в камері. Слідкуйте, щоб усередині залишався вільний простір, а птахи не були щільно притиснуті один до одного без можливості рухатися.

Інструменти та витратні матеріали

Набір інструментів і витратних матеріалів для виготовлення брудера буде залежати від обраних матеріалів. Для роботи з деревом або фанерою знадобляться:

  • молоток;
  • саморізи та цвяхи;
  • викрутка;
  • ножівка;
  • рулетка;
  • олівець і папір для креслень.

Для роботи з картонною коробкою замість молотка та ножівки використовуйте степлер і ножиці. Простежте тільки щоб скріпки були досить великими та міцними, щоб закріплювати товстий картон.

Регулювати світло й температуру всередині камери зручно за допомогою модуля-перемикача.

Щоб за пташенятами було простіше прибирати, потрібно зробити підлогу з двох рівнів. На верхньому розмістіть решітку. Конструкція може витримати вагу всіх пташенят. Під нею встановіть сітку та спеціальний піддон. Застеліть його газетою або іншим папером. В такому випадку не потрібно буде кожного разу очищати піддон від посліду пташенят.

Комплектація

Крім самих стінок і дна знадобляться пристрої для регулювання температури та освітлення. Не забувайте також про вентиляцію.

Освітлення, обігрів

Для освітлення внутрішньої камери використовуйте звичайну лампочку накалювання. Досить зробити в стінці отвір для патрона та кабеля. Із зовнішнього боку встановіть вимикач.

За обігрів відповідає інфрачервона стрічка. Вона не випромінює світло під час роботи. Таким чином, ви можете вимикати лампу накалювання на ніч і не боятися, що пташенята замерзнуть. Якщо встановлювати ясла в приміщенні без опалення, його дверцята потрібно закрити склом або ущільнити іншим теплоізоляційним матеріалом. В опалювальному приміщенні їх досить оснастити сіткою.

Вентиляція

Що стосується вентиляції, то для повноцінної циркуляції повітря на стінку внутрішньої камери закріплюють кулер. В яслах з гратами на дверцятах без скла додаткові пристрої не потрібні.

Як годувати і напувати пташенят в брудер

У брудері краще відразу облаштувати місце для годування дитинчат. Це відноситься і до місця з подачею води. Готові годівниці та поїлки можна купити в зоомагазині або на місцевому ринку. Встановіть їх через рівні проміжки на стінках, щоб кожне курча отримувало свою порцію їжі й води.

Саморобний брудер

Послідовність дій залежить від матеріалу, який ви вибрали для свого брудера.

Найпростіше буде зробити брудер самому з готової картонної або дерев'яної коробки. Вам залишиться лише облаштувати внутрішню камеру і встановити всі елементи комплектації (перемикач, лампу, ІК-нагрівач, поїлки та годівниці).

Також просто зробити саму ємність своїми руками з декількох листів фанери або дерева. Якщо ви вирощуєте тільки один вид птиці, курей або гусей, розраховуйте кількість матеріалів відштовхуючись від розмірів малюків. Буває, що в господарстві є кури, перепела, гуси відразу. В такому випадку обирайте середній показник виходячи з розмірів всіх птахів.

У камері не повинно бути волого. Тому не встановлюйте ясла в приміщенні з підвищеною вологістю й не нехтуйте прибиранням паперу на піддоні, залишків корму або калюж води.

Відеоролики про те, як зробити ясла для пташенят в домашніх умовах додадуть наочності. Також в інтернеті є детально розписані схеми з необхідними замірами та розрахунками. Все це допоможе без проблем сконструювати повноцінний брудер і не витрачати зайві гроші на готовий з магазину.

Популярні товари
  1. Брудер (Ясла) для курчат Теплуша
    Брудер (Ясла) для курчат Теплуша Код товару: 1009
    В наявності
    990 ₴
  2. Брудер для курчат Наседка БР-50 (з освітленням і лотком для посліду)
    1 590 ₴
  3. Брудер для курчат Наседка БР-100 (з освітленням і лотком для посліду)
    2 510 ₴
Інші статті та новини