Як приготувати комбікорм для птиці в домашніх умовах

09 липня 2020

Питання, де ж знайти якісний корм для домашньої птиці, до сих пір хвилює багатьох фермерів. Добре, якщо вам вдалося знайти перевіреного надійного постачальника, і ви можете поручитися за склад і походження його продукції. Однак, це швидше виняток з правил. Поки ви будете шукати виробника з хорошою репутацією, все бажання вести пташине господарство точно пропаде.

Кращий варіант в таких обставинах - виробляти корм самостійно. Таким чином ви будете самі регулювати рецептуру корму в залежності від ваших потреб і коригувати її в разі потреби.

Адже гарне харчування і спадковість потомства - це два основні чинники, від яких залежить успішність вашого виробництва.

В чому перевага комбікорму

Зрозуміло, що раціон домашньої птиці на фермах і господарствах повинен бути калорійним і поживним. Тільки так тварина набере необхідну масу та буде повністю здоровою.

Комбікорм, як різновид їжі для домашніх тварин, виконує відразу дві ці функції: він повністю покриває добову калорійність, яка необхідна одній особині, та дає організму набір всіх необхідних поживних речовин, вітамінів і мінералів.

Склад хорошого комбікорму

Щоб комбікорм був якісним, потрібно в точності розрахувати пропорції всіх інгредієнтів. Робити це треба відштовхуючись від потреб ваших тварин, особливостей їх стану здоров'я.

Найчастіше комбікорм роблять з таких продуктів:

 • пшениця;
 • ячмінь;
 • кукурудза;
 • м'ясо-кісткове борошно;
 • соняшникова макуха;
 • крейда;
 • рослинна олія;
 • сіль тощо.

Всі ці складові - джерела повноцінних білків, вуглеводів, клітковини й жирів.

М'ясо-кісткове борошно, наприклад, в поєднанні зі злаковими культурами природним чином прискорюють ріст і повноцінний розвиток кожної особини. Рослинна олія та кукурудза сприяють нормальному процесу травлення.

Як правильно готувати комбікорм

Отримати подібну сировину можна різними способами. На великих підприємствах використовують високопродуктивні автоматизовані лінії та інше обладнання. У господарствах меншого масштабу використовуються аналогічні за принципом роботи пристрої, але з меншою потужність і розміром. У разі крайньої потреби комбікорм для домашньої птиці можна зробити механічним способом, змішуючи інгредієнти в ємності. Проте краще не вдаватися до цього способу постійно, адже комбікорм розмішується нерівномірно. Птиці набагато важче його споживати.

Для змішування та подрібнення злакових і овочевих культур найкраще використовувати побутову корморізку. Вона працює швидко, подрібнюючи вихідну сировину саме так, як вам потрібно. Різні сита дозволять отримати корм із фракціями будь-якого розміру. У каталозі магазину Cropper ви знайдете корморізки для декількох видів сировини: сіно та стебла трави, зернові культури та коренеплоди.

Також вам може стати в нагоді гранулятор. Це пристрій обробляє комбікорм таким чином, що на виході ви отримуєте сировину в формі гранул різного розміру. У такій формі його легко транспортувати, зберігати, а також давати тваринам. Він простіше і швидше засвоюється.

До такої основи за бажанням ви можете додавати й інші інгредієнти, вітаміни, мінеральні комплекси та лікувальні препарати в разі захворювання. Щоб ще більше полегшити процес годування і собі, і птахам корм додатково змочують.

Рекомендується робити корм в невеликих кількостях, тому що зберігається він не дуже довго, особливо в змоченому стані. Сухі ж інгредієнти простіше вберегти від розвитку в них плісняви, шкідливих бактерій тощо.

Щоб якісний корм для домашніх тварин перестав бути важкодосяжною мрією, почніть виробляти його самі. З корморізкою на сайті Кроппер це буде не так затратно по часу та фінансам. Вклавшись лише один раз в подібний агрегат, ви повністю окупите його вартість за декілька місяців.

Зручні способи оплати та швидка доставка дозволять отримати заповітний апарат в лічені дні. Гарантія на 12 місяців забезпечить якісним обслуговуванням в сервісному центрі магазину.

Популярні товари
 1. Зернодробарка / корморізка Елікор-1 вик. 1 (для зерна та коренеплоду)
  4 695 ₴
 2. Зернодробарка / корморізка Елікор-1 вик. 5 (для зерна, соломи, качанів кукурудзи)
  5 950 ₴
 3. Кормоподрібнювач Млин-1 (для зерна, коренеплодів, овочів)
  3 850 ₴
 4. Кормоподрібнювач (зернодробарка) ДКУ-3800ВТ (для зерна та качанів кукурудзи)
  4 550 ₴
Інші статті та новини