Доїльні апарати АІД
Доїльний апарат АІД — це сільськогосподарське обладнання для машинного збору молока. Виробник даного агрегату — відома компанія ДаМілк. Моделей доїльного апарату багато, налічується понад 70 різних доїльних апаратів, які відрізняються технічними характеристиками, розмірами, комплектацією і продуктивністю. Доїльний апарат АІД підходить для невеликих ферм і приватних господарств, вартість швидко окупається, оскільки виробництво молочної продукції стабілізується і виводиться на високий рівень. Ціна на доїльні апарати знаходиться в діапазоні 6-16 тисяч гривень.
Покоління доїльних апаратів АІД
Є моделі для доїння великої або дрібної рогатої худоби. Деякі агрегати можуть одночасно доїти до 4 тварин відразу, менш продуктивні обслуговують лише 1 тварину. Доїльний апарат АІД представлений в Кроппер в 4-х поколіннях механічних доїлок:
- АІД-1 — агрегат оснащений пластинчато-роторним насосом масляного типу, модульною конструкцією з вбудованим колісним візком;
- АІД-2 — агрегат з сухим насосом, модульною конструкцією на коліщатках;
- АІД-3 — стаціонарна моноблочна система з сухим насосом на каркасі;
- АІД-10 — обладнання з масляним насосом, підвищеною продуктивністю і конструкцією на колісному візку.
Якщо вам потрібен базовий апарат АІД із середньою продуктивністю, то сміливо робіть покупку — ціна такого агрегату знаходиться в межах 6-8 тисяч грн. Якщо купите доїльний апарат з нерегульованим пульсатором, то не зможете одночасно доїти кілька корів. Продуктивність в деяких моделях може бути незмінною, а ціна буде відрізнятися. У комплекті на ціну впливають:
- наявність додаткового доїльного відра, в яке входить пульсатор і доїльний павук;
- різні моделі колекторів і пульсаторів;
- використовувані матеріали для кришок на бідони, склянки із нержавіючої сталі, соскова гума зі зносостійкого і приємного на дотик силікону, а не з більш грубого каучуку.
Основні характеристики доїльного апарату АІД
Незалежно від моделі, агрегат складається з 4 основних вузлів:
- Насос. Пластинчато-роторний насос — необхідна запчастина в пристрої, без якої він не працюватиме. Продуктивність вказується різна, залежно від покоління доїльних апаратів. Від насоса безпосередньо залежить час одного сеансу агрегату і кількість тварин, яку можна обслуговувати за 1 раз. АІД-1 менш продуктивний, ніж АІД-10. Якщо перший апарат працює не більше ніж годину, то другий може обслуговувати корів безперервно понад 2 години. Розрізняються масляні та сухі пластинчато-роторні насоси. Масляні працюють безшумно, вони продуктивні та довговічні. Сухі насоси — чистіші, оскільки масло точно не потрапить всередину молочних і вакуумметричних шлангів. Їх можна використовувати при низьких температурах, а в масляних насосах може загуснути мастило.
- Електричний двигун. Мотор також грає важливу роль для роботи доїльного апарата АІД. Потужність двигуна для різних поколінь відрізняється. Найпотужніше — останнє покоління доїльного апарату АІД-10, для такого агрегату потужність становить 1,1 кВт. Потужність визначає, яку кількість тварин можна буде обслуговувати за один сеанс безперервної роботи агрегату. Деякі моделі оснащені захистом від стрибків електроенергії й перегріву агрегату. Якщо запобіжника немає, а скачки електроенергії трапляються, підключається агрегат до розетки через ДБЖ.
- Пульсатор. Ціна доїльного апарату АІД залежить від типу пульсатора. Внаслідок пульсатора вим'я стискається, і надходить молоко з сосків. В базових доїлках стоїть стандартний нерегульований пульсатор. Пристрій одночасно стискає всі соски вимені тварини, тому може доставляти йому дискомфорт. Іноді при використанні такого апарату у тварин розвиваються мастити та інші захворювання вимені, віддача молока помітно знижується. Попарні пульсатори імітують ручне доїння — вони стискають соски по черзі на правій і лівій частках вимені, даючи відпочити соскам, що не задіюються. Молоковіддача тоді поступово зростає, а тварини відчувають себе спокійно і добре.
- Доїльне відро в зборі. У підвісне обладнання апаратів АІД входить пульсатор, колектор (якщо модель призначена для доїння корів), бідон з кришкою, доїльні стакани, соскова гума і шланги. Матеріали, з яких виготовлені частини підвісного обладнання, впливають на ціну доїльного апарату АІД.
Якщо ви не знаєте, який доїльний апарат АІД вибрати, то зверніться за консультацією до менеджерів Кроппер і враховуйте наступні особливості. Вибирайте модель модульної конструкції, де насос і електродвигун знаходяться в різних вузлах. Такі доїльні апарати більш надійні та прості в обслуговуванні. Якщо вам потрібно переміщати обладнання з місця на місце, то обирайте доїльний апарат на візку.
Для корів потрібні досить важкі доїльні стакани з харчової нержавіючої сталі, щоб забезпечити необхідну стимуляцію і поліпшити припуск молока. Для кіз і овець підійдуть легкі полімерні доїльні стакани. Соскова гума може бути виготовлена з каучуку, але краще вибрати з силікону — матеріал приємний на дотик, довговічний і зносостійкий, вимагає заміни раз в півтора року. З цього ж матеріалу потрібно вибирати молочні та вакуумметричні шланги.
Доїльні апарати АІД: ціна, замовлення, доставка
Якщо хочете купити довговічний і зносостійкий доїльний апарат, звертайтеся в компанію Кроппер. Магазин займається сільськогосподарською технікою і продає товари за ціною, яка знаходиться в прийнятному діапазоні. Доставка здійснюється по всій території України Новою Поштою або іншими поштовими службами. У Харкові ви можете забрати замовлення самостійно або замовити кур'єрську доставку апарату. Приймаємо оплату онлайн, післяплатою або банківським переказом. На кожну модель надається гарантія від виробника ДаМілк, а також детальна покрокова інструкція по експлуатації та обслуговуванню.