Автоклави

Автоклави з нержавійки для консервування

Товари з 1 по 24 із 39 у каталозі

Товари з 1 по 24 із 39 у каталозі

Сторінка:
  1. 1
  2. 2

Автоклав - спеціальний пристрій, котрий широко використовується в домашньому господарстві. Він являє собою ємність, яка герметично закривається, завдяки чому вода в ньому кипить при високих температурах, що прискорює час приготування.

У домашніх умовах найчастіше використовують автоклав для консервування. З його допомогою роблять соління, тушонку, рибні консерви і т. д.

Найкраще для виготовлення таких приладів підходить нержавіюча сталь, зокрема її особливий різновид - харчова сталь. Якщо звичайна нержавійка не чутлива тільки до водної корозії, то остання здатна без наслідків переносити вплив навіть агресивного середовища (кислоти, луги, солона вода). Конкретні показники можуть змінюватися в залежності від конкретної марки металу. Найпоширенішою є нержавіюча сталь AISI 304.

Переваги автоклава з харчової нержавійки

Крім нержавійки для виготовлення автоклавів також використовують звичайну сталь, яку для підвищення довговічності покривають термостійкою фарбою, а також використовують алюміній. Ці метали мають свої переваги. Наприклад, сталь дешевша, а алюміній легший.

Але все ж нержавійка AISI 304 краще підходить для автоклавів. Це пов'язано з тим, що в її склад входять хімічні елементи, які утворюють на поверхні захисну плівку.

Вона запобігає появі іржі під вливом води або підвищеній вологості.

Деякі марки металів здатні протистояти навіть дії агресивного середовища. Так корозійна стійкість AISI 304 дозволяє сміливо використовувати її в домашніх умовах:

Прісна вода
Морська вода
Кислотний вплив
Луг
AISI 304

При своєчасному видаленні соляних відкладень (накип), може використовуватися до 50 років

Після тривалого впливу з'являється іржа, яку можна видалити (далі потрібне відновлення захисного шару)

Несприйнятлива до впливу кислот і окислювачів

Використання заборонене

Сталь марки 316, призначена для роботи з харчовими матеріалами, переносить вплив навіть лугу.

До появи іржі на автоклавах з нержавійки може привести зварювання або нагрівання на кам'яному вугіллі. Це пов'язано з тим, що тоді на металі з'являються включення сірки, які руйнують оксидну плівку. Саме тому дуже важливо утримувати автоклав в чистоті, і видаляти нагар після кожного використання.

Як обрати автоклав?

Якщо ви збираєтеся купити автоклав з нержавійки для домашньої консервації, то вам обов'язково треба враховувати такі фактори:

  • тип нагрівання;
  • комплектацію;
  • об`єм;
  • товщину стінок;
  • габарити.

Побутовий автоклав для консервації в більшості випадків працює від зовнішнього джерела тепла. Це може бути піч, газова або електрична плита. На індукційних печах нержавійка нагріватися не буде. Є також еклектричні моделі з вбудованим Теном.

У стандартну комплектацію входить основна ємність, кришка з запірним механізмом, яруси для установки банок. Для безпеки також потрібен клапан для відведення тиску, барометр і термометр. Якщо всі ці елементи будуть в автоклаві, то у вас не виникне проблем з його використанням.

Від обсягу залежить місткість. Поширеними є автоклави на 16 літрових банок, які дозволяють готувати відразу великі партії. Також враховуйте розмір горлечка, так як від нього буде залежати зручність розміщення.

Більш місткі автоклави з нержавійки на 20 банок, як правило високі. Їх проблематично використовувати в умовах квартири, а тому робите обов'язкові заміри кухні, і порівнюйте їх з габаритами.

Вартість автоклавів з нержавіючої сталі

«Андроїд» - побутовий автоклав (нержавійка), ціна якого становить 10200 гривень. Він має повну комплектацію і вміщує 100 банок по 1 л. Виготовлений з 2-х міліметрової харчової сталі, завдяки чому без проблем переносить механічний вплив.

Автоклав з нержавіючої сталі коштує всього 4,5 тисячі гривень. Але і місткість у нього набагато менше - всього 14 банок на 0,5 л.

Як видно, на вартість сильно впливає обсяг пристрою. Також значення має матеріал і спосіб нагрівання.

Ціни на автоклави з нержавіючої сталі

Автоклав "Cropper 16" Автоклав вогневий "ЛЮКС-28" Автоклав електричний "ЛЮКС-14Э" Автоклав електричний "МЕГА-50Э" Автоклав побутовий "АндроЇд"
4650 грн 5290 грн 6390 грн 7440 грн 10190 грн

Магазин автоклавів Cropper

Купити автоклав з нержавійки в Україні можна в інтернет-магазині Кроппер. В асортименті є моделі, розраховані на різні бюджети і обсяги партій.

Читати повністю